Дайте деревам карбаміду

Зараз у нашому регіоні, не дивлячись на початок календарної зими, утримуються погодні умови, характерні для пізньої осені. Тому ще є час для того, аби провести необхідні роботи в саду.

Досвідчені садівники добре знають, що навіть із настанням глибокої осені, коли листя на деревах опало, роботи у садку можна і потрібно продовжувати. У тому числі і боротися зі шкідниками та хворобами, які в наступному сезоні обов’язково спробують забрати у вас частину урожаю.

Осінню обробку дерев засобами захисту від шкідників і хвороб необхідно було закінчити в останній декаді листопада. Зараз на календарі — перші числа грудня. Але погода стоїть зовсім не зимова. І тому ті, хто не встиг, ще можуть обробити свої дерева. Восени для боротьби з хворобами і шкідниками в основному застосовують такі препарати як бордоська суміш, мідний або залізний купорос та карбамід, він же — сечовина.

Сьогодні зупинимося на перевагах застосування саме карбаміду. Більшість городників і садівників?аматорів знають, що його можна застосовувати для весняного підживлення рослин азотом. Це так і є. Дійсно, карбамід є ефективним добривом із вмістом азоту 46 відсотків. Використовують його навесні, щоб рослини швидше і активніше пішли в ріст.

Але в саду карбамід можна використовувати не лише як добриво, а й як засіб боротьби з хворобами та шкідниками.

Чому зараз зупинимося на карбаміді? Та тому, що при такій температурі повітря доцільніше використовувати саме його. Усі інші препарати спрацюють уже не так ефективно. Отже, як встановилася сонячна і безвітряна днина, а на термометрі — п’ять градусів вище нуля, не гайте часу, а заправляйте свій оприскувач водою із карбамідом та лікуйте дерева.

 

Переваги карбаміду

Обробивши сад карбамідом, ви «вб’єте» одразу кількох зайців.

  • По-перше, це буде профілактикою проти різних хвороб.
  • По-друге, ви знищите чимало шкідників. У цей період хітиновий захист в них ще недостатньо затвердів і карбамід їм дошкулить.
  • По-третє, ви підгодуйте саму рослину.
  • По-четверте, карбамід, потрапивши на опале листя, пришвидшить його перегнивання і перетворення на добриво.
  • П’яте. Якщо карбамід застосувати двічі, восени і навесні, то це дасть ефект затримки цвітіння. Тобто, ваша яблуня чи груша розквітне дещо пізніше за необроблені дерева. Досить часто така двотижнева затримка рятує квітуючий сад від заморозків. Цікаво, що достигнуть плоди вчасно.
  • Шосте. Обробіток карбамідом є одним із найбільш безпечних для довкілля і людини, яка його застосовує.
  • Сьоме. Обробка карбамідом є відносно недорогою.

Отже, якщо у вас є час і бажання зробити щось корисне для своїх яблунь, груш, слив, абрикос і вишень, засипайте на 10 літрів води 700 грамів карбаміду і обробляйте цим розчином дерева. Обробляти потрібно не лише гілки і стовбур, а й землю в радіусу 1,5–2 метри навколо рослини. Адже шкідники знаходяться і там. Крім того, як було сказано вище, цим ви пришвидшите перегнивання опалого листя.

Гарної вам днини і хороших урожаїв.Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
8 грудня 2017 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації