Вхід | Реєстрація

ID-паспорти: хто отримує, як оформити, скільки коштує

Більше двох років в Україні почали видавати ID-паспорти. Але і до сьогодні в наших читачів виникають питання щодо оформлення цього документа.

ID-паспорт має вигляд пластикової картки з чіпом, на якому зберігаються біометричні дані власника (цифрова фотографія та підпис). Картка містить номер і серію паспорта, дані про місце реєстрації та проживання, сімейний стан і дітей. Тобто, ідентичну інформацію, як і на сторінках паперового документа. Крім того, у паспорт заноситься податковий номер.

 

Хто може отримати

Внутрішній паспорт у вигляді ID-картки видають усім громадянам, які досягли 14?річного віку. Щодо решти українців, то замінити паспорт-книжечку на ID-картку можуть лише ті, кому виповнилось 25 і 45 років. Вони можуть обрати новий документ, замість вклеювання фотографії у старий паспорт. Підставою для видачі ID-картки також є вимушена заміна паспорта: у зв’язку зі зміною прізвища після укладення шлюбу, внаслідок крадіжки, втрати або псування документа. Просто прийти і замінити чинний паспорт старого зразка не можна. У Державній міграційній службі пояснюють, що на сьогодні заміна паперового паспорта на ID-картку не є обов’язковою для всіх громадян, а відбувається лише за необхідності.

 

Як оформити

Оформити ID-паспорт можна у відділенні ДМС (за зареєстрованим місцем проживання) або в будь-якому Центрі надання адміністративних послуг. Для того, аби оформити перший паспорт у вигляді ID-картки, потрібно подати свідоцтво про народження, паспорти обох батьків або інші документи, що підтверджують громадянство України. Особи, які бажають замінити паперовий паспорт на ID, повинні надати паспорт, що підлягає обміну, та ідентифікаційний код. Також знадобляться документи, що підтверджують додаткову змінну інформацію, яка вноситься в ID-карту: довідка про місце реєстрації, свідоцтво про народження дітей, про шлюб або розлучення, свідоцтво про зміну імені. Переселенцям потрібно буде надати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

 

Скільки коштує документ

У 14 років ID-картка видається безкоштовно. У випадку заміни старого документа доведеться сплатити адміністративний збір 279 гривень. За даними ДМС, строк виготовлення паспорта складає 20 робочих днів з дня подачі документів. Також можна обрати прискорену процедуру (строком 10 днів), за яку доведеться заплатити 366 гривень. ID-картка, яка видається в 14 років, буде дійсною 4 роки. З 18 документ видається на 10 років.

 

Переваги та недоліки

У МВС запевняють, що головна перевага ID-картки — безпека та надійність. Її практично неможливо скопіювати і підробити. Документ зручний у користуванні, стійкий до забруднення та зношення. Та хоча інформація про місце реєстрації внесена в електронний чіп, на картці її побачити не можна. Це може створити проблеми в установах, де немає обладнання для зчитування електронних документів, а вам необхідно підтвердити своє місце реєстрації. Для таких випадків варто мати паперовий витяг із пропискою, який видають разом із ID. У ДМС переконують, що це тимчасова незручність, адже все більше банківських установ та державних органів встановлюють відповідне обладнання. За статистикою, у 2016 році було видано близько 281 тисячі ID-карток, а у 2017?му їхня кількість сягнула вже понад 1 мільйон одиниць. Тож кількість обладнання для використання пластикових документів буде збільшуватись.

7 квітня 2018 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації