Глобине

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Глобине виникло у першій половині XVIII століття біля старого Ромоданівського шляху. Перша згадка про поселення у 1737 році під назвою Маленький Кагамличок.

 В другій половині XVIII століття власником хутора стає військовий писар Нової Запорізької Січі Іван Якович Глоба. Від його прізвища, поселення і дістало назву Глобине. Як свідчать історичні джерела, Данило, Іван та Яків Глоби були обрані значковими товаришами із рядових 1-ї Полтавської полкової сотні. Власник села Іван Якович Глоба обіймав посаду військового писаря Нової Запорізької Січі в 1765-75рр., брав активну участь у російсько-турецький війні 1768-74 років. Під час зруйнування царськими військами Нової Запорізької Січі 1775 році був звинувачений у непідкоренні російському урядові й засланий до Туруханська. Помер у 1790 році.

 З 1775 року новим власником Глобина стає поміщик з Полтави, дійсний радник — П. Я. Руденко. За переписом 1781 року село записане у Городиській сотні Миргородського полку, з ліквідацією полкового устрою віднесено до Городиського повіту Київського намісництва, в 1789 році— до Градизького повіту Катеринославського намісництва, а в 1796 році до Кременчуцького повіту Малоросійської губернії (з 1802 року Полтавської).

 В 1851 році Глобине уже стає волосним містечком, в якіму було 428 дворів та 2045 жителів. В 1878 році біля Глобиного збудована залізнична станція на лінії Кременчук-Ромодан-Лібава (Лієпая).

 В січні 1918 року встановлено Радянську владу. З 7 березня 1923 року Глобине стає центром Глобинського району Кременчуцького округу і центром міської ради, якій підпорядковані села Кордубанове, Новодорожнє, Новомосковське, Старий Хутір, Черевані, Шепелівка, Семимогили. З лютого 1932 року до вересня 1937 року Глобине у складі Харківської області, з вересня 1937 віднесено до складу новоутвореної Полтавської області.

 З 13 вересня 1941 року по 26 вересня 1943 року Глобине під німецько-фашистською окупацією. 13 квітня 1957 року Глобине стало селищем міського типу. 16 грудня 1976 року Глобине віднесено до категорії міст районного підпорядкування.

 

 

 

Герб міста Глобине
Прапор міста Глобине

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору

Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації