Вхід | Реєстрація

Миргород

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Миргород – місто обласного значення з населенням 42.7 тис. чоловік. Місто розташоване на півдорозі залізничної колії Київ – Харків за 105 км від Полтави на березі річки Хорол. Миргород – єдина, крім Полтави-Київської, залізнична станція, на якій робить зупинку швидкісний столичний експрес «Київ-Харків».

 

 Сьогодні будь-яка згадка про Миргород нагадує славнозвісну лікувальну воду та Миргородські санаторії, які водночас можуть прийняти на лікування та оздоровлення більше п’яти тисяч пацієнтів. До їх послуг понад дві сотні висококваліфікованих лікарів усіх профілів, сучасна лікувально-діагностична апаратура.

 

 У Миргороді розташовано 8 закладів санаторно-курортного типу. Це ЗАТ «Миргородкурорт», який об’єднує у собі 4 санаторії різних профілів; санаторій «Слава» для інвалідів війни та праці Міністерства праці та соціальної політики України, санаторій ім. М.В. Гоголя Державної адміністрації залізничного транспорту Південної залізниці; медичний реабілітаційний центр «Миргород» МВС України, приватний санаторій «Радужний».

 

 Миргород відомий на всю Україну та у далекому зарубіжжі ще і завдяки плідній праці провідного підприємства міста – закритого акціонерного товариства «Миргородський завод мінеральних вод», де розливається кожна четверта пляшка мінеральних вод України. Славнозвісна «Миргородська» по праву зветься «королевою мінеральних вод». Про міжнародне визнання продукції ЗАТ «Миргородський завод мінеральних вод» свідчать численні нагороди та призи.

 

 Зараз міська громада працює над втіленням у життя програми, згідно з якою природна територія Миргорода буде оголошена курортом державного значення.

 

 Тому перспективи розвитку міста базуються на пріоритетах екологічної безпеки виробництва, збереження цієї унікальної території, відновлення порушених господарською діяльністю ландшафтів, запобігання виникненню техногенних катастроф, забезпечення екологічної стабільності. Пріоритетним для міста є розвиток екологічно орієнтованого бізнесу, а саме: виробництво якісної та безпечної сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з використанням екологічно безпечних та ресурсозберігаючих технологій, туризм, санаторно-курортна справа, зелений туризм та екскурсійна діяльність, сфера послуг.

 

 Промисловий комплекс міста представляють 14 підприємств.

 Спеціалізація міста: (% від виробництва):

 

  1. легка промисловість - 0,3%;

  2. машинобудування і металообробка – 3,6%;

  3. поліграфія – 0,2%;

  4. харчова промисловість – 40,9%

  5. переробна промисловість – 50,8%;

  6. деревообробна промисловість - 1,2%;

  7. виробництво пластмаси – 3,0%.

 

 Крім ЗАТ «Миргородкурорт», ЗАТ «Миргородський завод мінеральних вод», у місті плідно та продуктивно працюють ТОВ «Миргородський сироробний комбінат», ВАТ «Миргородський хлібозавод», АТ «Армапром», МПП будівельна фірма «Бінар».

 

 У Миргороді діє керамічний технікум ім. М.В. Гоголя (колишня художньо-промислова школа), заснований у 1896 році. У Західній Європі, США, Латинській Америці зберігаються самобутні українські керамічні твори, майоліки, виготовлені руками вихованців технікуму. Серед випускників технікуму багато відомих художників.

 

 Гордість Миргорода – живописці, майстри кераміки щиро дарують своє мистецтво всім, хто приїжджає у наше місто на екскурсію, відпочинок або підлікуватися.

 

 Миргород розташований на перехресті гоголівських туристичних маршрутів. Уся творчість М.В. Гоголя так чи інакше пов’язана з Миргородським краєм. Славнозвісний Національний Сорочинський ярмарок, оспіваний великим земляком, юрбить і вирує поруч з містом кожного року у передостанній тиждень серпня.

 

 Поруч з містом розташоване і село Дібровка. У 1888 році великий князь

 Д.К. Романов заснував тут кінний завод для вирощування чудових рисаків. Дібрівський кінний завод став провідним у галузі конярства і вже понад сто років не втрачає своїх позицій. 2 травня традиційне театралізоване шоу та кінні біга збирають шанувальників коней на Дібрівський іподром.

 

 Вересень – не тільки місяць, коли Миргород відзначає своє головне свято – День визволення від фашистських загарбників та День міста. Вересень для миргородців – місяць фестивальний. Фестиваль сучасного українського романсу «Осіннє рандеву» збирає на миргородській сцені відомих заслужених та народних артистів України. У рамках фестивалю проводиться конкурс українського романсу, участь у якому беруть молоді та маловідомі співаки з усієї України, до нас їдуть гості з Білорусії та Росії. Для молодих виконавців наш фестиваль – перша сходинка до їх визнання.

 

 Традиційним у місті є і проведення Всеукраїнського турніру з греко-римської боротьби ім. Івана Зубковського, що в останні дні жовтня проводиться на базі ЗАТ «Миргородкурорт».

 

 Миргородці підтримують партнерські зв’язки з містами Горна Оряховиця (Болгарія), Рендольф (штат Вермонт, США), Барбі (Німеччина), Маару (Естонія), Згожелець (Польща).

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації