Вхід | Реєстрація

Твій демократичний вибір. Лише 45% кременчуцьких виборців прийшли на дільниці 31 жовтня

Нинішні вибори до місцевих рад у Кременчуці ознаменувались найжорсткішою і найбруднішою кампанією за всю історію міста, найнижчим показником явки виборців на дільниці та найбільшою кількістю тих, хто проголосував «Проти всіх». Вочевидь, кременчужани зневірились у владі.

Зневірилися
Менше половини городян, зареєстрованих у списках виборців Кременчука, прийшли голосувати на дільниці. Цей показник називають найгіршим за всю історію виборів у Кременчуці, починаючи з 1991 р. Причому багато виборців зробили позначку у графі «Проти всіх», продемонструвавши, що не довіряють жодному з кандидатів і не підтримують жодну партію:
— Сім бюлетенів, напевне, більше сотні прізвищ, а обирати немає з кого. Я підтримала лише двох: у міську та районну ради за мажоритарними списками. Партіям не довіряю, за допомоги своїх списків вони тягнуть до влади «потрібних» людей, це не вибір народу, – коментує кременчужанка Ольга.

Суд не допоміг
Виборці, які не знайшли себе у списках, не змогли вирішити свою проблему в суді. Позовну заяву треба було написати не пізніше, ніж за 2 дні до виборів. Це вимога Кодексу адміністративного судочинства України, за яким тепер розглядаються справи про включення або виключення зі списку виборців.
Українці вже звикли до того, що «спискові» проблеми можна було вирішити й у день виборів, тому відмова в судах стала неприємною несподіванкою для багатьох.
— Біля Автозаводського суду зібралося кілька «загублених» у списках – таких, як я. Хотіли писати заяву, але не вийшло, тепер все по-іншому, – розповідає кременчужанин Олексій. – Я вважаю, що високопосадовці крутять закони, як хочуть: на виборах Президента їм потрібна була явка – старались, а на місцевих «спискові» проблеми можуть реально впливати на результати голосування.

Все спокійно
Голова територіальної виборчої комісії Світлана Усенко вказує на незадовільну підготовку до виборів районних виборчих комісій. До комісії надходила інформація про певні недоопрацювання, зокрема про відсутність на інформаційних стендах деяких дільниць відомостей про кандидатів. У цілому порушення не можна назвати такими, що остаточно вплинуть на результати виборів у Кременчуці. Про відсутність серйозних порушень виборчого законодавства під час голосування повідомили і в міському управлінні внутрішніх справ. За словами начальника кременчуцької міліції Анатолія Кононенка, правоохоронцям надходило чимало телефонних дзвінків про порушення, але коли міліціонери виїжджали на місце, ця інформація не підтверджувалась.

Перевиборів не буде!
Вибори до Автозаводської районної ради не пройшли без ексцесів. На виборчій дільниці № 28 були відсутні бюлетені по мажоритарному округу, а на дільницях №№ 51 та 52 до бюлетенів «забули» внести прізвища двох кандидатів.
31 жовтня голова міської територіальної виборчої комісії та голова Автозаводського виборчкому заявили, що на дільницях №№ 28, 51, 52 будуть проведені перевибори. За законом, їх фінансування має здійснюватися з бюджету Автозаводського району.
За 2 дні ситуація змінилася. «Перевиборів не буде!», – повідомили в Автозаводській районній виборчій комісії. Принаймні на дільниці № 28, що була розташована у приміщенні КІДУЕП. Тут 29 жовтня під час отримання виборчих бюлетенів дільничною комісією було виявлено відсутність однієї упаковки з бюлетенями. Не вистачало бюлетенів з виборів кандидатів у депутати Автозаводської районної ради за мажоритарним округом у кількості 2200 штук. У присутності представників міліції, СБУ, районної виборчої комісії було складено акт про втрату бюлетенів і подано заяву до міліції. Шукали їх упродовж усієї суботи і лише у неділю вранці з’ясувалося, що бюлетені дільниці № 28 помилково потрапили до дільниці № 21 і вже проштамповані дільничною комісією. Тобто повернути їх за потреби неможливо.
31 жовтня дільниця № 28 відкрилась з запізненням на 20 хвилин. Замість 7-ми бюлетенів виборці отримували 6, депутатів до районної ради за мажоритарним округом вони не обирали. Однак, як зазначає заступник голови Автозаводської районної виборчої комісії Сергій Радченко, на результати виборів депутата-мажоритарника в цілому по округу це не вплинуло і підстав для проведення перевиборів немає.
Питання щодо перевиборів у виборчому округу № 22 (дільниці №№ 51, 52) наразі вирішується. Тут у бюлетені з виборів депутатів до Автозаводської райради були внесені не всі прізвища кандидатів, зокрема були відсутні дані про Ігоря Шапрана («Сильна Україна») та Сергія Яроша (Партія зелених). За словами члена ТВК Миколи Ковгана, докладніша інформація щодо перевиборів з’явиться після того, як районні виборчкоми відзвітують перед територіальною комісією, тобто за 5 днів. До того ж, за наявною інформацією, ЦВК готує постанову про те, щоб визнати вибори до місцевих рад в цілому дійсними і перевиборів не проводити.

Підкинуті бюлетені
На більшості дільниць у день виборів журналістам звітували про спокійний перебіг голосування. Проте дрібні неприємності все ж таки траплялися. Також постійно надходили чутки про фальсифікації та підкуп виборців, щоправда, офіційно вони так і не були підтверджені.
Вже наприкінці виборчого дня, близько 21.00, до редакції «КП» зателефонували з виборчої дільниці, розташованої у ЗОШ № 20. Сказали, що виявили кілька бюлетенів, в яких були проставлені галочки за одного з кандидатів у депутати міськради. Приїхавши на дільницю, підробних бюлетенів ми не побачили, їх описали та забрали працівники міліції, було складено відповідний акт.
— У школі на кожному прольоті ми поставили лави, щоб люди похилого віку могли посидіти, перепочити. Я хотіла піднятися на третій поверх, дивлюся – бюлетень лежить на лаві. Придивилася: без печатки, без підпису члена комісії. У нас же всі бюлетені простепльовані, а там знаку степ­лера немає – просто бланк. І на 15-му номері, напроти кандидата Таценюка – жирна галочка, наведена чорною пастою, – розповідає член комісії Світлана. Саме вона першою побачила фальсифіковані документи. За словами голови ДВК Олега Чернявського, у таких документів не було шансу бути врахованими. Адже бюлетень без відповідної печатки і підпису члена комісії не вважається дійсним.
Також не всі штаби політичних партій погодилися з вимогою закону про знищення агітаційних матеріалів за день до виборів. У деяких районах міста залишилися біг-борди з рекламою політичних сил, про поодинокі плакати на будинках та стовпах і казати годі. Подейкують, що агітатори однієї з провідних сил проводили «роз’яснювальну роботу» просто під дільницями і буквально витягували людей із квартир, але ми не бачили, тож і стверджувати не станемо.

Микола Глухов привітав Олега Бабаєва з перемогою
1 листопада, коли стали відомі попередні результати виборів міського голови, чинний мер, який очолював Кременчук останні 10 років, привітав з перемогою свого головного суперника на нинішніх виборах. Попри всі суперечки, якими була означена виборча кампанія, Микола Глухов зателефонував Олегу Бабаєву, побажав успішної роботи на благо міста та попросив довести до завершення проек­ти, розпочаті попередньою владою.

У Полтаві на виборах міського голови лідирує Олександр Мамай
За попередніми результатами, кандидат на посаду міського голови Полтави, лідер громадського об’єднання «Наш дім – Полтава», лідер осередку партії «Совість України» Олександр Мамай переміг у виборах з великим відривом, за нього проголосували близько 62% полтавчан.
Більшість депутатських місць у міськраді Полтави отримує партія «Совість України». Крім того, за попередніми даними, у 24-х з 25-ти одномандатних виборчих округах Полтави перемогу здобули теж кандидати від партії «Совість України». Партію очолює ректор Київського міжнародного університету Хачатур Хачатурян.

У Комсомольську міська влада без змін
Як повідомили у виборчій комісії Комсомольська, за попередніми даними, беззаперечним лідером на виборах міського голови є нинішній мер – Сергій Супрун. За партійними списками у міську раду Комсомольська лідирує Партія регіонів, далі йдуть СПУ, «Фронт Змін», ВО «Батьківщина». Водночас чимало комсомольчан не підтримали жодного кандидата чи партію. За попередніми даними виборчкому, таких аж 25%.

Автор: Інна Данилова, Лариса Гориславець, Олена Ускова, www.panorama.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації