У новорічну ніч усі сумлінні громадяни присягаються, що у прийдешньому році на них чекають великі зрушення. У переліку змін на краще – все: від занять спортом до нарощування нігтів. Але, як правило, і 2, і навіть 3 січня зміни на голову так і не падають. Живіт збільшується від торішнього олів’є, а ранкова гімнастика залишається у мріях. Можливо, ми просто не знаємо, з чого почати.
Обіцянка № 1. «Займуся спортом»
«З нового року йду до спортзали й активно займаюся фігурою», – хіба ж не такі прогресивні думки виправдовують наступну порцію смачненького за новорічним столом. І не лякають у цей момент ні важкість у шлунку, ні здуття, ні розлади травлення. Але з кожним наступним днем замість обіцяного навантаження фізичного організм отримує навантаження шлункове. А треба ж досягти омріяної фігури з «кубиками» пресу або підтягнутими сідницями, і бажано якнайшвидше. — По-перше, треба усвідомити мотивацію, – говорить персональний тренер фітнес-клубу «Спартак» Денис Ващук. – Почнемо з протилежного. Існують доволі негарні приклади неспортивного способу життя, які проявляються у вигляді величезного черева, задишки під час сходження навіть на другий поверх. Є великий шанс отримати цілий перелік таких хвороб, як гіпертензія, діабет, легкі форми раку. Зазвичай, зіткнувшись з такими прикладами, люди вирушають у парки, бігають або принаймні купують набір гантелей. Тож, якщо мотивація є, як говорив один з провідних спеціалістів в області фітнеса Бойль, робіть хоч що-небудь – від прогулянок у парку до гри у футбол у дворі. Це може позбавити від цілої низки неприємностей. Взагалі-то, краще починати заняття у тренажерній залі, але якщо за якихось причин такої можливості немає, просто купіть гантелі і фітбол. Відповідь на запитання: «Що з цим робити далі?», пошукайте в Інтернеті або ж зверніться до тих друзів, які займаються у залі, або взагалі підіть до будь-якого фітнес-клубу і попросіть у тренера програму тренувань.
Обіцянка № 2. «Кину палити»
Займатися спортом і бути підвладним шкідливим звичкам, звісно, можливо, але нездорово. Існують залежності, від яких можуть позбавити лише спеціалісти, але, наприклад, кинути палити можна й самотужки. Чесно кажучи, облишити паління складно. І складність полягає не у тому, щоб викинути цигарку, а у тому, щоб пояснити самому собі, що ця цигарка була останньою й більше жодної у житті не буде. Тому скільки б не казали, як шкідливе паління, ми завжди знайдемо виправдання, чому нам не допоможе приклад друзів, порада лікаря або корисна книжка. До речі, про останню. Кожен курець чув ім’я Алена Карра, який створив унікальну методику. І хоча читав її далеко не кожен, більшість вважають своїм обов’язком заявити – «Легкий спосіб кинути палити» не працює! А «КП» каже – працює! Впевнені, що книга – лише ланка у ланцюгу під назвою «кинути палити», але ланка – дуже важлива. Друга ланка – мотивація. Скільки б ми не говорили, що головне у людині – душа, кожен передусім піклується про зовнішність. А от вона від паління псується. Зараз не йдеться про жовті пальці та ранні зморшки, річ – у смороді. Курця легко впізнати у кімнаті, у громадському транспорті або лікарні. Першим до зони ризику потрапляє волосся. Воно найкраще вбирає запах і жодними парфумами тут не допомогти. Потім – руки, цілувати ручку такій леді дуже неприємно. І найгірше – запах з рота. Делікатес для курців – кава та цигарка, справжнє пекло для колег і членів сім’ї. За півгодини з рота так тхне, що треба з’їсти кіло жуйок або просто мовчати аж до чергового чищення зубів. От воно вам треба? Ні? Тоді повернемося до Алена Карра, який, до речі, допоміг кинути палити 25 млн осіб. За його життя було продано 7 млн книг про боротьбу з палінням, відкрито 70 клінік у 30-ти країнах світу. Сам Карр – колишній бухгалтер і затятий курець, обіцяв своїм пацієнтам 90% успішності у лікуванні від нікотинової залежності. Він рекомендував курцям зосередитися на власній пристрасті до паління, а не покладатися на силу волі.
Обіцянка № 3. «Вестиму сімейний бюджет»
Після гучного святкування Нового року постає закономірне питання – куди поділися гроші? Щоб не задаватися ним у подальшому, навчитися зрештою економити та не робити необдуманих покупок, треба вміти планувати та підраховувати розтрати і прибутки. Тут стане вам у нагоді комп’ютер. Треба встановити спеціальну програму та дізнатися, скільки чесно зароблених грошиків йдуть на непотрібні нікому «Снікерси». Як з’ясувалося, електронних планерів бюджету немало. «КП», а зокрема наш фотокор, рекомендують програмку під назвою «Рersonal Finances». Абсолютно безкоштовно її можна скачати на: http://www.personalfinances.ru. Розробники цього диво-продукту кажуть, що програма «Personal Fіnances» призначена для керування особистими витратами й доходами. Вона допоможе вам зрозуміти, куди йдуть гроші, виділити зайві «набряклі» статті затрат і помітно скоротити непотрібні витрати. Програма вимагає мінімум часу для ведення обліку, досить проста для освоєння новачками, а також пропонує багато функцій і безліч налаштувань професійним користувачам. В основі програми лежить ідея поділу витрат (і доходів) на категорії. Це дозволяє одразу, без необхідності вивчення звітів, бачити, куди й в яких кількостях витрачаються гроші. З власного досвіду — Я спробував чимало подібних «рахівників», проте цей виявився найбільш зручним. У ньому немає безлічі непотрібних додатків, все просто і доступно. Рахуючи гроші, досить легко заощаджувати. Наприклад, я тепер знаю, що торік на продукти харчування витратив 8 тис. грн, хоча думав, що більше, – каже Олександр Максименко.
Обіцянка № 4. «Приведу побут до ладу»
Безлад, всюди безлад – здається, чим частіше прибираєте, тим швидше все знову засмічується. А треба зовсім небагато – систематизувати хатню роботу, – говорить система FlyLady, яку ми без жодних докорів сумління позичили в американців. З основами системи можна ознайомитися на сайті: http://www.flylady.ru/. Цей метод допоміг тисячам людей довести свій будинок до ладу. Починати треба з маленьких кроків. Перші з них: братися за домашню роботу, одягнувши зручний та чистий одяг і бажано взуття зі шнурівкою. Щоб перед тим, як завалитися на диван, треба було розшнуруватися, а це означає – добре подумати, чи все вже зроблено. Оберіть кілька рутинних занять на ранок і вечір і не лінуйтеся їх робити. FlyLady рекомендують: ввечері розклади речі на свої місця, помий посуд, підготуй будинок до завтрашнього дня, продумай наступний день перед тим, як лягти спати, продивись календар подій (він обов’язково має бути), підготуй одяг на завтра. Зранку – вберись у чистий зручний одяг і взуття, бажано зі шнурівкою, одразу застели ліжко, начисть раковину до блиску. Ранкові та вечірні 15-20 хвилин позбавлять необхідності присвятити прибиранню всі вихідні.
Що я планую змінити?
Марія:
— По-перше, треба трохи змінити себе, погляди на життя, на навколишній світ. Звісно, на наступний рік у кожного багато планів, у мене – продовжити навчання, бажано успішно, знайти гарну роботу і розвиватися творчо. Антон: — Я звільнився з роботи і збираюся повністю присвятити себе музиці, це дуже важливий і сміливий крок у моєму житті. А ще – я народився в рік Тигра, тож у 2010 р. у мене все вийде.
Андрій:
— Я нічого глобального не планую. Є багато речей, які б хотілося зробити й змінити, тож я просто дивитимусь, для чого будуть з’являтись можливості.
Олег:
— У новому році у мене курс на зміну себе. Планую всерйоз і надовго зайнятися спортом. Також у намірах – реалізація кількох проектів, але вважаю, що треба спочатку робити, а потім говорити про них.
Вікторія:
— Хочеться змінити щось й у власному характері, й у зовнішності. Вважаю, що змінюватися ніколи не завадить, тим паче, що новорічний привід – найкращий.