Кременчужани не риби і не дельфіни
10 тонн 575 літрів води щомісяця, або 352,5 л щодоби споживає один мешканець стандартного кременчуцького житлового будинку з водопроводом, каналізацією та централізованим гарячим водопостачанням. Відповідно, якщо родина складається з трьох осіб, то дані показники слід перемножити на три. Куди саме можна витратити стільки води, якщо у стандартну ванну ніяк не влазить більше 150 літрів, – незрозуміло. Можливо, окремі городяни міста у воді і сплять і живуть?
Однак такий показник водоспоживання — 352,5 л на добу Харківська національна академія міського господарства рекомендує сесії Кременчуцької міської ради прийняти за нормативами. Відповідний документ з цього приводу, вартістю двадцять тисяч гривень, — три великих томи з таблицями – отримало Управління житлово-комунального господарства минулого тижня.
“Харків’яни виїжджали до нашого міста і проводили відповідну наукову роботу. Загалом це питання вивчали вісім місяців на запити депутатів міської ради і нині можна сказати, що норми споживання, які нам надані, практично не відрізняються від існуючих — 10,5 тонн води щомісяця”, – так коментує отримані документи заступник начальника УЖКГ міста Катерина Бутенко.
За її словами, в цьому розрахунку закладено витрати гарячої води для середнього кременчужанина — 3,15 тонн. Решта – холодна вода, яку споживають люди.
Катерина Бутенко стверджує, що оприлюднені норми є реальними. Принаймні для неї. “Якщо окремих кременчужан це не задовольняє, то варто поставити на холодну та гарячу воду лічильники. Можливо, вони покажуть інші цифри”, — говорить заступник начальника УЖКГ міста.
Які саме цифри покаже насправді лічильник? І чи правда, що кременчужани тільки й роблять, що плавають у ваннах, редакція теж спробувала дізнатися.
Виявляється, що за досвідом тих мешканців, які користуються лічильниками, прийняті Харківською академією норми водоспоживання насправді дуже завищені. Максимум споживання води для родини з трьох осіб, яка живе у звичайній багатоповерхівці, – це сім кубічних метрів води щомісяця. Решту витратити буквально ніяк — хіба виливати відрами за вікно на голови перехожим…
Та варто додати, що схожі витратні норми води, які вочевидь компенсують усі пориви труб та аварійні ситуації на міськводоканалі, існують і в інших містах України. Зокрема, мешканці Дніпродзержинська витрачають за нормою менше води, ніж кременчужани — всього 341 літр за день. А у Запоріжжі — аж 395 літрів. Кременчук у цьому переліку — посередині. Скільки ж саме п’ють мешканці міста і чи справді вони далекі від риб, можна довести лише з допомогою лічильника. Однак після його встановлення починаються проблеми з вартістю повірки приладу...
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном