Вхід | Реєстрація

Перепади температур – головний біль, у прямому сенсі, для мешканців міста

Як стверджують медики, коливання температур, особливо, такі стрімкі – справжній стрес для організму. Що потрібно робити, аби звести до мінімуму негативний вплив мінливих погодніх умов – дізнавались наші журналісти.
Оптимальні умови для людського організму, розповідає завідуюча терапевтичним відділенням 2-ї міської клінічної лікарні Марина Невойт, – температура 16-18 градусів, 50% вологості і атмосферний тиск 750 мм.рт.ст. Однак, погода не поспішає дарувати нам такі ідеальні умови та сталі температурні показники навіть в одну пору року, як приклад – позначки січня: від плюсових до -20.
Марина Невойт, завідуюча терапевтичним відділенням 2-ї міської клінічної лікарні:
- Коли перепади температур змінюються і атмосферний тиск, в такому разі людський організм відчуває справжній стрес, починає викидати адреналін, а це - тахікардія. Збільшується кількість холестерину, кількість ферментативних препаратів, збільшується кількість лейкоцитів у крові. Все це відображається і на стані організму.
Тут медики виділяють декілька понять, перше з них – це метеочутливість. Якщо раніше остання стосувалася трохи більше третини людей, нині ця цифра сягає 80%. Людина відчуває підвищені сонливості, озноб, головний біль. На метеочутливість впливає вік, стать і тип темпераменту людини.
Друга категорія людей – це метеозалежні люди. Як правило, це ті, хто має захворювання серцево-судинної системи, органів дихання, перенесли черепно-мозкові травми, шоки, клінічну смерть. Для них цей стан характеризується підвищеною збудливістю, роздратованістю, задухістю, отерпанням кінцівок. І третє поняття – метеоневроз.
Марина Невойт, завідуюча терапевтичним відділенням 2-ї міської клінічної лікарні:
- Ця категорія людей дуже цікава - це перехідний стан, а не захворювання. Людина жаліється, що погано себе почуває, але коли приходить на обстеження, ми не знаходимо нічого з того, що людина відчуває.
Як правило, за кілька днів до негоди (зазвичай, дощу) у гіпертоніків починає підвищуватись тиск, тому медики радять їм заводити метеощоденник. Останній, переконує Марина Невойт, дозволить хворим звести до мінімуму негативний погодній вплив, регулювати прийом препаратів і зменшити кількість відвідувань лікаря.
Основна порада медиків, як звести до мінімуму негативний вплив погодніх умов, - правильний спосіб життя. Повноцінне харчування, нормальний сон і фізичні навантаження.

Автор: Крістіна Криженко, www.misto-tv.poltava.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації