1 травня стало для села Могилів, що в Царичанському районі, незвичайним днем. І справа тут зовсім не в якійсь особливій «майовці» чи іншій акції. Саме в цей день у село привезли першу партію сміття зі Львова. Привезли на нібито законних підставах.
Уся Україна вже кілька років спостерігає за епопеєю навколо побутових відходів зі Львова. Після того, як на офіційному Грибовицькому полігоні, що поряд із головним місто Галичини, сталася трагедія з людськими жертвами, міське звалище закрили. Але ж смітити містяни після цього не перестали. І виникла величезна проблема утилізації відходів із мільйоного міста. Українські можновладці, перш за все — міський голова Садовий, Президент Порошенко та Прем’єр-міністр Гройсман, замість того щоб сіпльними зусиллями ліквідувати надзвичайну ситуацію, за давньою звичкою українських чиновників почали гратися у політику. Ні для кого не є секретом, що партія «Самопоміч», де лідером є Садовий, як і сам міський голова, є конкурентами Порошенка та «Солідарності» на майбутніх виборах. Можливо, саме через це міська влада і державна виконавча ніяк не можуть вирішити подальшу долю львівського сміття. Адже невирішена проблема негативно впливає на політичний рейтинг львівського міського голови.
І от, доки пани чубляться, уся Україна потерпає від нашестя львівського сміття. Його везуть по всіх малих і великих містах, намагаючись там викинути. Газета «ЕХО» у минулому номері повідомляла про те, що львівське сміття висипали поряд із селом Свічкареве, що у Кобеляцькому районі. Відходи, до речі, не утилізували й до цього часу.
Аж ось надійшла інформація про те, що відходи зі Львоаа доїхали і до Царичанського району. Поки що місцеві жителі та поліцейські не дозволили їх «прилаштувати». Але існує велика ймовірність того, що сміття з Галичини привезуть на Царичанщину знову. Адже один із підприємців з Могилева заключив договір із львівською фірмою на послуги по нібито сортуванню відходів. Та про все по порядку.
Розповідає Анатолій Калініченко:
— Уранці 1 травня я їхав на роботу. Дивлюся, поряд із могилівським звалищем стоять дві фури. Подумав, що аварія сталася. Підїхавши ближче, побачив, що ніякого ДТП не було. Ну й спокійно продовжив свій шлях до роботи. А мені хлопці й кажуть: «Дядя Толя, то львівське сміття привезли у Могилів». Я знову туди. Точно, фури сміттям завантажені. Я швиденько на 102 подзвонив. Мені місцеві жителі розповіли, що побачили ті фури десь о восьмій ранку. Увагу людей привернув маршрут, яким вантажівки їхали. Туди, у бік звалища, такі машини не їздять, застрягнути можна. До речі, одна фура таки застрягла, трактором витягали. Доки приїхали поліцейські, я навіть накладні у водіїв устиг подивитися. Там чітко написано, що сміття везуть зі Львова, а наш Могилів вказаний як пункт розвантаження.
За словами Калініченка, поліцейські склали якісь протоколи, а потім спровадили вантажівки зі сміттям за територію Дніпропетровської області.
Найцікавіше в цій історії те, що сміття зі Львова у Могилів можуть привезти знову. Адже місцеві жителі розповідають, що один із їх земляків заключив договір із львівською фірмою. Львів’яни мають привозити відходи, а в Могилеві їх нібито будуть сортувати. Слово «нібито» вжите невипадково. Адже, за словами тих же людей, міфічна сортувальна станція має знаходитись за адресою: вулиця Степова, 34. Пильні громадяни перевірили: там стоїть хата-пустка.
Усе це поки що дуже нагадує аферу із кримінальним присмаком. Хтось може укласти договір на надання фіктивних послуг з сортування — і в Могилів просто везтимуть сотні тонн відходів. Підприємець отримає гроші, а місцева громада — величезну проблему.
Чи так це насправді, пізніше спробуємо вивідати у місцевих поліцейських.