Вхід | Реєстрація

Хорольський молококонсервний комбінат остаточно «відстояв» свою честь

Як відомо, відкрите акціонерне товариство «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» нещодавно опинилося в епіцентрі гучного скандалу, його мало не звинуватили в смерті тримісячної дівчинки з Тернопільщини.
За висновками санепідемстанції, причиною отруєння дитини стала питна вода із у 50 разів завищеним вмістом нітратів. Втім, недостовірна інформація, яку штучно «роздмухали» деякі ЗМІ, встигла «кинути тінь» на честь відомого в Україні виробника, продукція якого користується великим попитом у всіх регіонах нашої держави.
Наказом Голови Держспоживстандарту України Олега Поволоцького було негайно створено робочу групу за участю фахівців лабораторій, управління захисту прав споживачів, держнагляду. До Хорола прибули представники Держспоживстандарту України, в присутності яких, фахівці ДП «Полтавастандарт-метрологія» відібрали зразки 5-х видів продукції підприємства, а саме: сумішей молочних сухих швидкого приготування «Малиш» з гречаним, рисовим та вівсяним борошном для харчування дітей з 3-х місячного віку та сумішей молочних сухих «Малютка» швидкого приготування для харчування дітей з перших днів життя.
Відібрані зразки досліджували у науково-дослідному випробувальному центрі харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія», який акредитований  відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025-2001 та уповноважений на координацію проведення міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань і є постійним учасником Всеукраїнської програми  міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань професійного тестування («ПРОФ-ТЕСТ»). Як розповіла начальник центру Надія Ремізова, - випробування проводилися із використанням найсучасніших технологій та обладнання, зокрема, високоефективного рідинного хромаграфа. Відібрані зразки досліджували протягом 9-и днів з 17 по 25 травня за повним спектром випробувань, передбачених для подібної продукції: органолептичними, фізико-хімічними, мікробіологічними, радіологічними показниками. Крім того, у сумішах «шукали» антибіотики, пестициди, мікотоксини та токсичні елементи (свинець, кадмій, ртуть, миш’як), перевірили й «рівень збагачення» їх вітамінами.  Жодних відхилень від вимог національних стандартів при дослідженні сумішей не виявлено.
Наразі фахівцями структурних підрозділів Держспоживстандарту України проводяться масштабні перевірки усіх виробників дитячого харчування, а також підприємств роздрібної торгівлі, що реалізують молочні суміші.
Звичайно ж зайвий раз перестрахуватися, посиливши контроль за якістю цієї «стратегічної» продукції, яку споживають новонароджені малюки – лише на користь. Ось тільки кому було вигідно «сіяти» паніку серед населення до офіційних висновків відповідних служб?

Автор: Ж.К. Кущенко, ДП «Полтавастандартметрологія»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
27 травня 2010, 14:04 | Хорол | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації