Вхід | Реєстрація

Час висаджувати капусту: робимо це правильно

На кобеляцькому ринку почали активно продавати розсаду овочів. Поки що найбільшим попитом користується рання капуста.

Уже можна констатувати, що підприємці, а то й звичайні громадяни, які для поповнення сімейного бюджету вирощують і продають розсаду, почали враховувати тенденції ринку і застосовувати хоча б мінімальні технології, які покращують якість їх продукції.

Зокрема, привертає увагу той факт, що на ринку в основному продають розсаду в касетах або стаканчиках.Тобто, вона має закриту кореневу систему і, як наслідок, набагато краще приживається після пересадки. Раніше продавці особливо не переймалися цим процесом, а просто висмикували із землі розсаду, а потім везли її на ринок. Звичайно, собівартість такої розсади надзвичайно мала, але і якість не найкраща. Касетна розсада коштує дорожче, але вона приживається у відкритому ґрунті набагато краще.

Зараз на ринку в основному продають ранню капусту старого і всім відомого сорту Дітмаршер Фрюер. Це — рання капуста. Її в ґрунт висаджувати не те, що можна, а потрібно. Заморозки розсаді вже не дошкулятимуть. Адже капуста витримує короткочасне зниження температури до мінус 8. Дітмаршер як сорт капусти вивели ще селекціонери колишньої НДР. Вона невибаглива до умов вирощування. Але не є надранньою. Висаджену зараз капусту можна буде збирати не раніше кінця червня.

 

Як висаджувати капусту у відкритий ґрунт

Схема посадки розсади у відкритий ґрунт приблизно така: 30х40 сантиметрів — для гібридних і ранніх сортів, 50х60 сантиметрів — для середньостиглих і 60х70 сантиметрів — для пізніх сортів білокачанної і червонокачанної капусти; 30х40 сантиметрів — для кольрабі; 25х50 сантиметрів — для цвітної капусти; 60х70 сантиметрів — для брюссельської; 40х60 сантиметрів — для савойської; 30х50 сантиметрів — для брокколі. Намагайтеся не загущувати грядки, оскільки капусті потрібно багато світла й простору.

Зробіть у ґрунті ямки трохи більші, ніж коренева система сіянців із земляною грудкою або торфо-перегнійним горщечком. Покладіть у кожну ямку по жмені піску і торфу, по дві жмені перегною і по 50 грам деревної золи, додайте по половині чайної ложки нітрофоски, ретельно перемішайте добавки і рясно полийте. Земляну грудку з кореневою системою саджанця опускають просто в цю рідину, присипають вологою землею, злегка притискають її і додають зверху суху землю. Занадто витягнуті сіянці саджають так, щоб перша пара листя перебувала врівень із поверхнею ділянки.

 

Як виростити капусту

У перший час уважно спостерігайте за висадженою розсадою, аби вчасно повернути на місце саджанці, які випали. Якщо синоптики прогнозують сонячні дні, притініть на деякий час розсаду від сонця газетами або нетканим матеріалом. Протягом тижня щовечора поливайте розсаду із лійки з розсікачем, по закінченню цього терміну, якщо не очікуються нічні заморозки, укриття можна зняти. Подальший догляд за розсадою у відкритому ґрунті полягає в поливі, розпушуванні ґрунту, прополюванні ділянки, регулярних підживленнях і обробці капусти від шкідників і хвороб. Через три тижні після посадки капусту підгортають, ще через 10 днів процедуру підгортання повторюють.

 

Полив капусти

Вирощування капусти у відкритому ґрунті зажадає від вас неухильного дотримання поливного режиму, оскільки рослині необхідно багато вологи. Як поливати капусту, уже висаджену у відкритий ґрунт? Поливання здійснюють у вечірній час, у похмурі дні між рясними поливами досить проміжку в 5–6 днів, у жарку погоду поливати доведеться кожні 2–3 дні. Після поливання розпушуйте ґрунт на ділянці, водночас підсапуючи капусту. Професіонали рекомендують використовувати мульчуючий шар, завтовшки у 5 сантиметрів, із торфу — він довше зберігає вологу в ґрунті і водночас служить живленням для молодих рослин. Якщо ви підживлювали капусту у фазі розсади, її розвиток обіцяє бути швидким і інтенсивним, але після висадки у відкритий ґрунт підживлення капусти не припиняють.

 

Чим удобрювати капусту, коли її листя піде в ріст?

Найкраще внести в ґрунт розчин 10 грамів аміачної селітри в 10 літрах води — це доза, розрахована на 5–6 рослин. Коли листя почне формуватися в качан, проводять друге підживлення розчином 4 грамів сечовини, 5 грамів подвійного суперфосфату і 8 грамів сульфату калію на 10 літрів води з того ж розрахунку. Перший час після висадки в ґрунт розсаду опудрюють золою з додаванням тютюнового пилу — ця міра захистить молоді рослини від слимаків і блішок. Капуста городня — харчовий продукт, тому використовувати для її обробки від шкідників і хвороб отрутохімікати вкрай небажано, та й нерозумно. Чим обробити капусту, щоб знищити її ворогів і водночас не отруїти продукт, яким збираємося харчуватися? Існує маса способів захистити городні культури від такої напасті, як навала попелиці, гусениць, шкідництва личинок і черевоногих молюсків — равликів і слимаків. Попелиць і гусениць можна знищити обприскуванням таким настоєм: 2 кілограми томатного бадилля заливають 5 літрами води, настоюють 3–4 години, потім протягом 3 годин кип’ятять, дають охолонути, проціджують і розводять водою 1:2. Можна використовувати в боротьбі з попелицею і гусеницями настій цибулиння: літрову банку лушпиння заливають двома літрами окропу і настоюють протягом двох днів, потім проціджують, додають ще 2 літри води і столову ложку рідкого мила або засоби для миття посуду.

Для боротьби з личинками хруща, совки або капустяної мухи на ділянку залучають мурашок, прикопавши баночку з розведеним водою медом або варенням. Приваблені солодким, чорні мурахи заодно з’їдять і личинки. Превентивним заходом у боротьбі зі шкідливими комахами можна вважати розміщення на ділянці з капустою і навколо нього посадок чорнобривців, м’яти, шавлії, кінзи, базиліка, розмарину та інших пряних рослин. Терпкі пахощі відлякають попелицю, метеликів, слимаків, блішок.



Автор: Матеріал підготував Ігор Філоненко
13 квітня 2019 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації