- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Жовтень у саду: час білити і годувати
Восени дерева і ягідні кущі не лише висаджують у ґрунт. Необхідно пам’ятати, що ваші рослини потребують догляду постійно. У тому числі, і у жовтні.
Прийшов час зайнятися збором пізніх сортів груш і яблук. Їх перебирають і готують до зберігання. Для цього їх добре просушують, укладають в дерев’яні ящики, при бажанні обертають кожен плід пергаментним папером. Якщо на дереві виявилися гнилі або зіпсовані плоди, їх також зривають і спалюють разом з опалим листям.
Коли листя з дерев опаде повністю, саме час обробити їх бордоською сумішшю, яку розбавляють водою, щоб вийшов 3 %-й розчин.
Проводять рясний полив дерев, щоб вологу отримали коріння на всю довжину. Це буде прекрасною вологозарядкою для плодових культур. Коренева система вимагає утеплення, тому обгортають прикореневий стовбур сухим листям, перегноєм або гноєм.
Початок жовтня — прекрасний час для висадки плодових саджанців, поки не настали перші заморозки і в дерев ще є час адаптуватися. Ями повинні бути приготовлені заздалегідь. Коріння саджанців засипають ґрунтом, ущільнюють, добре поливають і загортають рогожею від гризунів. Можна зробити розчин на відро води:
- нафталін — 300 г;
- рослинне масло — 2 л;
- мідний купорос — 100 г;
- скипидар — 400 г;
- мило — 3,5 кг.
Цю суміш необхідно нанести на кору плодових дерев або кущів.
Звичайно, далеко не кожен буде займатися підготовкою подібної суміші, що потребує багато часу і пошуку багатьох інгредієнтів. Тому можна вчинити простіше — побілувати дерева.
У кінці місяця в суху теплу погоду білять стовбури та товсті скелетні гілки розчином вапна або спеціальною фарбою для побілки плодових дерев. Чому це потрібно зробити саме восени? Тому що тільки так дерева будуть захищені від сонячних опіків, які часто трапляються в лютому та березні і призводять до розтріскування кори, а в подальшому і до захворювань. Весняна ж побілка носить чисто косметичний характер. Тобто, святкування Першого травня чи Великодня не мають до білування дерев жодного стосунку. Фарбувати стовбури в білий колір вапна необхідно восени і лише восени.
Догляд за чагарниками і ягідними культурами
У жовтні роблять посадку чагарників. Є кілька особливостей при посадці деяких культур:
- кущ чорної смородини необхідно садити під нахилом, а коріння закопувати в ґрунт на 8 см;
- кущі аґрусу садять прямо і поглиблюють коріння на 6 см.
Час закінчити обрізку малини. Пагони потрібно акуратно пригнути до землі, закріпити і вкрити. У цьому випадку можете не хвилюватися за малинник, він прекрасно перенесе морози.
Кущі аґрусу і смородини необхідно підгорнути шаром ґрунту на 12 см і прикрити нетканим матеріалом.
Якщо грядка із суницею розташовується на височині, то її теж потрібно захистити від холодів. Кущики вкривають тирсою, стружкою або ялиновим гіллям шаром близько 15 см.
А ось лохина, яка нині набуває популярності, восени потребує лише регулярного поливу. Холодів ця рослина не боїться. Але не буде зайвим підгодувати її калійними добривами. Вони допоможуть молодим стеблам визріти і добре перенести зиму.
Восени, коли урожай давно зібраний, плодовий сад потребує підгодівлі. Під час плодоношення всі рослини втрачають свої сили, а така процедура підвищить їх імунітет і гарантуватиме хорошу зимівлю і відмінний урожай на наступний рік.
Підгодовувати сад потрібно саме восени разом з внесенням основних добрив у процесі перекопування землі в зоні пристовбурного кола плодових дерев і кущів. Це підвищує родючість ґрунту і збагачує її поживними речовинами. Усі плодові культури потребують таких елементів, як калій, азот, фосфор, кальцій, сірка, залізо і магній. Також потрібно вносити марганець, бор, мідь і інші корисні компоненти. Дози внесення підгодівлі залежать від виду рослини і типу ґрунту, на якому воно вирощується.
Дози внесення підгодівлі для саду
Підживлення саду проводять на початку осені, коли вже зібрані плоди аґрусу, смородини, малини, вишні та ранні сорти яблук, груш, інших плодових дерев. Прибравши врожай і провівши прибирання пристовбурних кіл, можна приступати і до підгодівлі органічними і неорганічними добривами.
Під плодові дерева потрібно вносити перегній (30 кг на дерево), глибоко поміщаючи його в ґрунт способом перекопування. Також яблуні та груші підгодовують суперфосфатом (300 г) і сульфатом калію (200 г), які вносять у формі суміші з органічними добривами.
Вишню і сливу поливають розчинним суперфосфатом (3 столові ложки) і сульфатом (2 столові ложки) у воді. На кожне дерево знадобиться близько 4?х відер такої підгодівлі.
Плодові чагарники також потрібно підгодовувати в осінній період. Аґрус удобрюють перегноєм (8–15 кг) і сульфатом калію (40 г). Ефективно застосовувати таку підгодівлю разом з органічними добривами.
Саджанці малини і смородини також удобрюють перегноєм (10–15 кг на один кущ), а підгодовують суперфосфатом (60 г) і калійною сіллю (40 г).
Особливу увагу варто надати полуниці. Після збору врожаю потрібно обрізати старе листя і розпушити ґрунт, потім тільки вносять мінеральні добрива. Ідеально для полуниці підходить аммофоска. Не використовуйте добрива, які містять хлор, вони негативно впливають на саджанці полуниці.
У кінці місяця в суху теплу погоду білять стовбури та товсті скелетні гілки розчином вапна або спеціальною фарбою для побілки плодових дерев. Чому це потрібно зробити саме восени? Тому що тільки так дерева будуть захищені від сонячних опіків, які часто трапляються в лютому і березні і призводять до розтріскування кори, а в подальшому і до захворювань. Весняна ж побілка носить чисто косметичний характер.