- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Щоб картопля збереглася до весни
Серпень — це місяць збору врожаю не лише для фермерів?зерновиків, а й для овочівників. Ось і в 2022?му році земляки готуються до того, аби викопати картоплю. Але виростити і викопати — це половина справи. Потрібно ще й зберегти «другий хліб» на весь період довгих осінніх та зимових місяців.
Отже, викопавши картоплю у серпні, передусім не поспішайте її скласти в погріб чи інше місце на зберігання. Потрібно, аби вона тижнів два-три полежала в гаражі, сараї або просто у відкритому приміщенні, закритому від дощу.
За цей час уражена хворобами та пошкоджена почне гнити. Тоді бараболю переберіть і закладайте на зиму.
Ту, яку плануєте на насіння, можна потримати ще зо два тижні на відкритому повітрі (бажано, в затінку, а не на відкритому сонці), щоб вона позеленіла. Така картопля краще зберігається і має хороші насіннєві якості.
Щоб не проросла і не згнила
Усі городники прекрасно знають, що поява на картоплі паростків говорить про те, що її можна садити. І, безумовно, це хороша новина, якщо надворі квітень або травень. Але що робити, якщо відростки з’являються на бульбах взимку, коли до посадки ще багато часу, та й планувалося використовувати їх для приготування їжі. Швидше за все, так відбувається тому, що ви не зовсім правильно їх зберігаєте. Розповімо вам, що треба робити, щоб картопля не проростала при зберіганні в погребі.
Умови зберігання
У погребі для картоплі потрібно створити правильні умови. Температура тут повинна бути на рівні + 4–6 градусів, ніяких протягів і вогкості. Вологість у підвалі повинна бути не вище 70 %. Зберігати бульби рекомендується в дерев’яних ящиках. Але перед цим не забудьте їх продезінфікувати.
Якщо ящиків немає:
- засипте підлогу тирсою;
- покладіть зверху дошки;
- на них висипте картоплю;
- укрийте його мішковиною.
Тепер місце для зберігання повністю готове.
Правильне сусідство
Щоб картопля не проростала, її рекомендується зберігати окремо від інших культур, за винятком буряків і редьки. Справа в тому, що цим овочам для збереження смакових якостей потрібно волога, яку вони і будуть вбирати, захищаючи картоплю від проростання і загнивання.
Можемо порадити вам покласти в ящик з бульбами кілька яблук, лаванду, розмарин або шавлію. Вони також допомагають боротися з ранньою появою відростків.
Поради та рекомендації
Також пропонуємо скористатися кількома порадами для того, щоб уникнути передчасного проростання бульб:
- Якщо ви зберігаєте кілька сортів, то в першу чергу вживайте в їжу більше ранні, так як вони зберігаються менше.
- Перевірте, що у вашому погребі добре працює вентиляція. Високий рівень вологості зашкодить бульбі. Також тут не повинно бути занадто холодно. Звичайно, на морозі картопля точно не проросте, але вживати її в їжу ви, швидше за все, вже не будете.
- Ємності для зберігання краще підготувати заздалегідь. Вони повинні бути просушені, знезаражені. Намагайтеся вибирати такі ящики, щоб у них вміщувалося максимум 15 кг врожаю. Якщо ж з контейнерами проблема, то ретельно готуєте поверхню підлоги для зберігання.
- Кожного місяця ретельно перебирайте картоплю. Усі гнилі, позеленілі, хворі й пошкоджені бульби відразу викидайте.
З народних засобів боротьби з гниллю рекомендується змішати картоплю із сухими рослинами гіркого полину в співвідношенні 5:1.
Деякі фермери перекладають картоплю гілками осики (до речі, за допомогою осикових гілок відлякують на городі і медведку).
Для попередження несвоєчасного проростання картоплі, її можна перекласти м’ятою.
З досвіду картоплярства відомо, що картопля краще зберігається, якщо на неї зверху покласти в один-два шари столовий буряк.