- Selena2017
сьогодні, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Які фрукти та овочі можна збирати незрілими
Процес дозрівання можна поділити на два етапи. Перший — плоди ростуть, накопичуються корисні речовини. На другому етапі зростання сповільнюється, органіка починає розпадатися, утворюючи пектин та цукор. Фрукти та овочі стають м’якими, солодкими, набувають потрібного забарвлення. Саме на цій стадії можна зривати плоди з материнської рослини.
Сприятливі умови дозрівання: температура повітря +20-22 градуси, вологість 80%. Але для кожного фрукта та овоча є свої нюанси.
Томат. Овоч найчастіше знімають недозрілим. Несприятливі погодні умови, тумани, прохолодні ночі можуть занапастити врожай, тому краще зібрати зелені помідори, ніж втратити все. Оптимальна температура + 20 градусів, у світлому місці дозрівають швидше, але можуть дійти й у темному. Поруч можна покласти стиглий помідор чи яблуко. Вони виділяють газ етилен, який прискорює дозрівання.
Диня. Якщо плоди почали трохи жовтіти, можна зрізати з рослини — дійде під час транспортування чи вдома. Зрізаючи диню, залиште хвостик 5 см, покладіть у темне, прохолодне місце і слідкуйте, щоб у кімнаті було сухо. При високій вологості плоди згниють. Але якщо зірвати зеленою, на жаль, дійти до потрібної кондиції не зможе.
Болгарський перець. Перчики можна спокійно зривати в зеленому вигляді і додавати в салати, фарширувати, тушкувати — шкоди нічого очікувати. Якщо хочете прискорити процес дозрівання, зривайте плоди в сухий день, розкладіть на підлозі. Через 14 днів урожай дійде до потрібної стадії. Є ще один спосіб — деякі дачники викопують кущі з перцями, кладуть у хлів і через місяць ласують стиглими плодами.
Картопля. Усі знають, що молода картопля з тонкою шкіркою не годиться для зимового зберігання. Але що робити, якщо заморозки чи зливи загрожують знищити весь урожай. Спробуйте наступний спосіб: викопайте картоплю, складіть у темне та сухе місце, залиште на 2-3 тижні. Картоплинки підсохнуть і дійдуть. Залишиться лише перебрати, помістити в ящики та закласти в льох.
Яблука. Цей фрукт можна зривати в трохи недозрілому стані. Якщо залишити яблука на сонці, вони дійдуть за чотири дні. У темному та сухому приміщенні — за 8-10 днів. Такий самий метод працює з грушами, персиками та абрикосами. До речі, екзотичні плоди (наприклад, банани) теж часто зривають недозрілими з дерева, щоб було зручно перевозити.