Вхід | Реєстрація

Що призводить до поганого росту рослин

Якщо вчасно не виявити і не усунути причину погіршення стану здоров'я кімнатних рослин, вони можуть навіть загинути.

Недолік світла. Навіть якщо квіти стоять на підвіконні або навпроти вікна, їм може не вистачати світла. Багато квартир виходять вікнами на північну, тіньову сторону, тому сонячні промені в недостатній кількості проникають у приміщення.

Рослини, яким доводиться жити в умовах нестачі природного сонячного світла, потребують додаткового освітлення. Досвідчені садівники рекомендують обзавестися спеціальними лампами, і встановити їх над квітами. Бажано, щоб тривалість світлового дня становила не менше 10-12 годин.

Частота поливу. Деякі садівники-любителі роблять помилку, поливаючи всі квіти однаковою кількістю води і з однаковою періодичністю. Деякі рослини люблять частий рясний полив, деяким потрібно зовсім небагато. Кращим варіантом буде — дізнатися вподобання кожної рослини і підписати на горщику.

Також на полив впливає час року. Весна-літо для рослин — це період активного росту, тому їм потрібно більше вологи. А ось восени-взимку процеси сповільнюються, і вологи потрібно значно менше.

У будь-яку пору року важливо стежити за тим, щоб земля не пересихала в горщику повністю, але й не заливати рослину, роблячи «озеро» в горщику.

Недолік корисних речовин. Відсутність поживних речовин не тільки уповільнює ріст кімнатних рослин, але і робить їх вразливими до хвороб. Домашні рослини мають обмежений запас мінеральних речовин у своїй землі, і цей запас швидко виснажується. Мінеральні добрива вирішать проблему з нестачею корисних речовин.

Підгодівлю здійснюють у літній та весняний період, а також у період цвітіння і активного росту.

Наявність захворювань і шкідників. Якщо квіти без видимих причин стали втрачати свою красу, можливо, вони стали жертвами хвороб і шкідників. Мляві, засихаючі рослини потрібно перевірити на наявність темних плям. Найбільш ймовірними причинами їх появи є такі хвороби, як борошниста роса, мозаїчна хвороба, антракноз та септоріоз. Ці захворювання викликаються грибками і вірусами. Для боротьби з ними використовують спеціальні препарати, які можна придбати в квітковому магазині. Якщо не вжити необхідних заходів, рослини можуть загинути.

Шкідники не менш небезпечні, вони викликають появу слизу на листках, плям, дірок, млявість стебла. За такими ознаками легко визначити трипси, попелиць і кліщів. Якщо комахи були помічені на одній з рослин, її потрібно ізолювати від інших і спробувати вилікувати. Нещодавно придбані квіти теж не можна відразу поміщати в загальний квітник, спочатку потрібно поспостерігати за новачком і його «здоров'ям» (карантин).

У кожному разі, весь квітник потрібно періодично перевіряти та проводити профілактичні обприскування.

Забруднене повітря. Кімнатні рослини фільтрують повітря в будинку, переробляють вуглекислий газ у кисень. Забруднене повітря може порушити процес фотосинтезу, дихання рослини.

5 жовтня 2022 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації