Створіть свою традицію

Ось і закінчились довгі свята, пов’язані з відзначенням Різдва і Нового року. Напевне, чимало наших читачів полегшено зітхнули: «Ну, слава Богу, свята закінчились. А то вже й набридли». Парадоксально, але факт: у період свят і відпочинку багато українців утомлюються більше, аніж під час робочих буднів. І вже навіть із нетерпінням очікують коли життя повернеться у звичний графік — п’ять днів на роботі і два вихідних.

Справа тут, безумовно, не в самих святах та в додаткових вихідних днях. А в тому, як їх використовують. Від столу до столу, від м’яса до сала, від чарки до кухля: саме в такому стилі проходять святкові дні у багатьох людей. Це навіть стало такою собі сумнівною традицією. І якщо зважати на той факт, що святковий період починається з Варки, Савки, Миколая і закінчується «ста грамами» після Хрещенської купелі, то можна зрозуміти, чому в багатьох людей після «празників» відмовляють руки, ноги, печінка, шлунок і голова. Внутрішні органи просто не витримують подібного «відпочинку».

Між тим, до перемоги в Україні культу споживання, таких традицій на наших землях не було. Надактивно вживати алкоголь та набивати шлунок кормом, який чомусь називають продуктами харчування, українці взялися в останні кілька років. Більшість пояснюють цю традицію відсутністю альтернативи. Але це неправда.

Щоб не займатись пустопорожнім моралізаторством, краще приведу приклад. Розповім, як відзначала 14 січня група кобелячан. До її складу увійшли співробітники «ЕХО», працівники шоу-бізнесу, райдержадміністрації, прокуратури і навіть заїжджий мешканець Москви. Усі ці люди вирішили не вбивати свої час і здоров’я черговим застіллям, а спробувати поздоровити своїх земляків. За кілька годин зібрались, вивчили декілька щедрівок і віршів, одягли традиційне українське вбрання, сіли в автомобілі й поїхали. Їздили від двору до двору, від друзів до родичів. За чотири години об’їхали до двох десятків осель. Враження лише позитивні. Як у самих колядників, так і в людей, яких вони вітали. Один чоловік розповів: «Я після цього півночі не спав. Отримав такий шалений заряд позитивної енергетики, що, мабуть, зміг би сам вагон розвантажити. Це не передати словами, коли до тебе приходять дванадцять чоловік і всі тебе одного-єдиного вітають».

Так що, традиції відзначати свята можуть бути різними. Їх же люди створюють.


Автор: Ігор Філоненко
Поділитися:
18 січня 2013, 10:22 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Редакційна | Сторінка для друку

1. 7777 / 18 січня 2013, 21:30 Вставити цитату
Аось до однієї знайомої --привітати з святом зайшло АЖ 12 чоловіків-- так вона говорила--що такої єнергії ще ніколи не мала- а що до ємоцій то бігло через край....
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Редакційна

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації