Основою якої стали доведення комфортності і сервісу курортних послуг до рівня кращих європейських зразків та збереження і активний розвиток лікувально-діагностичної бази. Це був важливий стратегічний крок усупереч світовим тенденціям динаміки курортної сфери, які в останні роки призвели до обмеження курортного лікування спрощеним спектром SPA-процедур та загальнооздоровчих масажів. Тому сьогодні навіть кращі світові оздоровниці не можуть похвалитися такою потужною і сучасною лікувально-діагностичною базою, яку має «Миргородкурорт» і постійно її розвиває. Але популярною нашу оздоровницю роблять не лише унікальні природні лікувальні чинники та найсучасніше обладнання, а й високопрофесійний колектив.
Наші лікарі, спираючись на столітній досвід та сучасні дослідження, розробили цілий ряд оздоровчих програм, які дозволили крім профільних гастроентерологічних створити більше десяти реабілітаційних відділень, що надають можливість на нашому курорті ефективно проводити комплексне оздоровлення всього організму. Люди отримують реальний і найцінніший результат від лікування на курорті, і цей результат - стійке покращення здоров’я. Тож відпочиваючих з усієї України та різних куточків світу приваблює на курорт «Миргород» можливість не тільки отримати якісну діагностику, дослідити динаміку і вплив курортного лікування на стан власного здоров’я, а й отримати чіткі рекомендації висококваліфікованих лікарів для подальшого оздоровлення і профілактики виявлених недугів.
Це дуже важливо і для жителів Миргорода, адже курорт надає їм можливість користуватися потенціалом найсучасніших медичних методик і технологій навіть не покидаючи рідного міста. А про те, що цей потенціал постійно підтримується і нарощується свідчать мільйони і мільйони гривень, витрачені за цей період на придбання обладнання кращих світових виробників та впровадження найновіших технологій діагностики і лікування, а також планомірна оптимізація використання можливостей курорту. Як результат - прибутки Товариства зросли з 168 тис. грн. у 2005 році до понад 4 млн. гривень у поточному році. За цей період Товариством сплачено податків до бюджетів усіх рівнів понад 82 млн. гривень, біля 24 мільйонів гривень перераховано до Пенсійного фонду. У санаторно-курортному комплексі в кілька разів зросли обсяги робіт по капітальних ремонтах. У розвиток лікувально-діагностичної бази курорту інвестовано біля 40 млн. гривень власних коштів підприємства, відремонтовано біля соро¬ка відсотків житлового фонду, проведено капітальні ремонти європейського рівня на значних площах у всіх підрозділах оздоровниці, введено в дію відкритий басейн та закритий лікувальний басейн, визнаний кращим у галузі серед басейнів такого класу.
Перелік новітнього обладнання придбаного для підрозділів оздоровниці надзвичайно великий, але увагу хочеться звернути на планомірність цієї роботи. Наприклад, якщо в минулому році для лікувально-діагностичного центру курорту було придбано біохімічний автоматизований аналізатор крові, який дає змогу визначати 66 біохімічних показників, то в цьому році – автоматизований гематологічний аналізатор МЕК-7222К японського виробництва, що за 70 секунд видає 22 клінічних показники крові. Це найсучасніше обладнання дало змогу в кілька разів прискорити проведення як біохімічного, так і клінічного аналізів крові, не говорячи вже про гарантовано найвищу точність таких досліджень. Тому результатам аналізів, зроблених у нашому центрі, беззастережно довірять і обласні лікарі, і столичні. Звичайно, впровадження новітніх технологій вимагає неабияких фінансових витрат. Адже тільки згаданий гематологічний аналізатор коштує чверть мільйона гривень.
Але коли мова йде про рівень медичного обслуговування людей, про рівень оздоровниці, а значить і про її майбутнє, керівництво курорту навіть у дуже складних економічних умовах використовує для цього всі можливості.
Миргородці, які в 2009 році проходили діагностику в лікувально-діагностичному центрі, були приємно здивовані і тим, що на європейському рівні було проведено капітальний ремонт приміщень біохімічної, клінічної, імунологічної лабораторії та цілого лікувально-діагностичного відділення центру, оновлено обладнання лабораторій. Коли бачиш таке ставлення, розумієш, що це справді вищий рівень і тут тобі обов’язково допоможуть.
Надзвичайно високо оцінили і відпочиваючі, і фахівці велику роботу, проведену у бальнеогрязелікарні курорту. Тут завершено капітальний ремонт гінекологічного відділення. Якщо б ви хоч раз побачили очі високоповажних колег наших гінекологів з України і не тільки, які вперше відвідували це відділення, і говорили, що такого не тільки в нашій державі, а й у Європі не бачили, ви б ще більше пишалися рідним курортом. Таке ж захоплення у гостей і відпочиваючих викликає введене в дію відділення підводного душу-масажу, лазерного душу та інше.
Хотілося б коротко згадати і про менш помітні сторонньому оку позитивні зміни, які відбулися в інших підрозділах ЗАТ «Миргородкурорт». Адже за згаданий період відремонтовано на вищому європейському рівні понад 5000 квадратних метрів приміщень житлового фонду та сотні лікувальних кабінетів в усіх підрозділах оздоровниці.
Тільки щоб виконати освітлення курорту у вишуканому класичному стилі та зробити його більш надійним було встановлено 90 опор, 125 ліхтарів, прокладено понад 4 кілометри електричних кабелів. А як оновлено набережну річки Хорол, парк човнів та катамаранів, по-новому облаштовано лікувальний пляж. Проведено капітальний ремонт тротуарного покриття із заміною асфальтобетонного покриття на вишукану бруківку на площах понад 4 тисячі квадратних метрів, замінено на сучасні біля 3000 квадратних метрів склопакетів, понад 10000 метрів водогонів і ці роботи тривають. А для повного переліку проведених робіт не вистачить ніякої газетної площі. І за кожним таким ремонтом стоїть величезна робота по повній заміні комунікацій, пошуку найсучаснішого якісного обладнання, копітка і творча робота по вирішенню і узгодженню кожного дизайнерського рішення, пошуку кращих матеріалів за мінімальними цінами, підбору виконавців і постійний контроль за якістю робіт. До честі керівництва і колективу оздоровниці ця робота ведеться колегіально і творчо за участю головних лікарів і працівників кожного згаданого підрозділу, за активної участі генерального директора ЗАТ «Миргородкурорт» Олександра Гавловського і його заступників Василя Кваші та Наталії Бутенко, інженерно-технічного та медичного складу адміністрації санаторно-курортного комплексу. Бо кожен номер люкс, кабінет, вестибюль, відділення – це унікальний проект який, в цілому, додає нові риси до сучасного образу курорту «Миргород».
Сьогодні відпочиваючі часто діляться своїм захопленням від прекрасного обслуговуючого персоналу, від зразкового порядку, від надзвичайно привабливих і оригінальних квітників то у вигляді воза, то криниці з лелекою, то собору, які чи не щодня змінюються, від царствено шляхетних лебедів, серед яких з’явилися й рідкісні південноамериканські чорношиї та чорні лебеді, і від родин павичів, серед яких є й екзотичні білі, і від великої кількості інших декоративних пташок, які, до речі, на початку літа замість маленьких хатинок отримали мальовниче містечко.
Варто відзначити, що порозуміння і активна співпраця керівництва курорту і міської влади дали можливість у 2009 році не тільки достойно відзначити 200-річчя від дня народження великого нашого земляка Миколи Гоголя, а й створити цілий культурний комплекс, присвячений йому і героям його всесвітньо відомих творів. Мало хто з гостей міста тепер їде додому без яскравих фото біля скульптурних композицій і пам’ятки про частинку відомої миргородської калюжі, перетвореної сьогодні на ошатне лебедине озеро з мальовничими краєвидами, без фото з оно¬вленою аркою та чудовим фонтаном на вході до курорту.
ЗАТ «Миргородкурорт» бере активну участь у соціальному житті міста. За три минулі роки надано благодійної допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни, окремим громадянам міста, навчальним та дошкільним закладам, благодійним організаціям та соціальним службам на загальну суму понад 600 тис. гривень. Товариство виступило генеральним спонсором у проведенні фестивалю «Осіннє рандеву», взяло активну участь у фінансуванні футбольного клубу «Миргород» та ФСТ «Україна», інших соціальних проектах. Крім цього, на участь у реконструкції, ремонтах та утриманні об’єктів соціальної інфраструктури міста, шляхів місцевого значення та заходи щодо охорони природного середовища Товариством витрачено понад 500 тис. гривень. Тобто порозуміння і активна співпраця курорту «Миргород» та міської влади дає реальні результати, відчутні для кожного жителя нашого рідного міста.
Звичайно, шкода, що численні прояви світової кризи торкнулися і курорту, і нашого міста. І хоч завдяки високопрофесійній роботі міської влади та адміністрації курорту вони були не такими болючими, втрати є. Довелося призупинити чудовий проект по створенню сучасного мальовничого куточка «Хатина рибалки», який уже підтвердив свою необхідність. Адже створення цивілізованих умов для відпочинку і риболовлі біля прекрасного рекреаційного парку «Березовий гай» заслужило багато схвальних відгуків відпочиваючих. Та й миргородцям було куди повести своїх гостей, щоб показати, що Миргород — це справді європейський рівень.
Тим більш незрозуміле нице злорадство деяких наших співгромадян із цього приводу, оприлюднене в одній із місцевих газет, які на тлі виборчих перегонів чомусь намагаються поставити собі в заслугу, що саме вони, а не криза цей проект зупинили. Натякають на порушення закону, забуваючи, що пиляють гілку, на якій сидять. Адже миргородці давно розуміють, що правда не в назвах газет, а в реальних справах і результатах. Розуміють, що завжди найбільше репетує той, на кому шапка горить. І вже втомилися від балакунів, які в замовних статтях власну заздрість і комерційний інтерес видають за захист закону і народу, про який вони згадують тільки перед виборами. Та як кажуть: «Собака бреше, а караван іде…». Час усе розставить на місця. І нові гарні проекти тих, хто по-справжньому любить і розбудовує наше місто, будуть втілюватися частіше.
Не можна сказати, що згадані вище здобутки ЗАТ «Миргородкурорт» далися легко. Скоріше, вони стали реальними всупереч складній економічній ситуації, величезній кількості проблем, які доводиться вирішувати у щоденній копіткій праці всього колективу курорту. Бо і керівництво, і всі працівники оздоровниці чітко розуміють, що майбутнє курорту, його успіх в умовах жорсткої конкуренції полягає у стратегічній планомірній роботі на випередження. І численні попередні нагороди, і те, що ЗАТ «Миргородкурорт» уже кілька років визнається кращим у системі санаторно-курортних закладів профспілок України, що його визнано «Кращим лікувально-оздоровчим закладом 2008 року за наслідками опиту журналістів «Український туризм очима української преси», а в цьому році визнано «Флагманом сучасної медицини» стверджують правильність обраного шляху і ефективність роботи в цьому напрямку.
У святкові дні прийнято не тільки підбивати підсумки, а й будувати нові плани. У колективу нашого курорту таких планів багато. І хочеться сказати, що вже навесні у миргородців буде чудовий привід ще більше пишатися і рідним курортом, і власним містом. Тож від усього колективу ЗАТ «Миргородкурорт» хочемо побажати, щоб майбутній рік став для нас усіх ще одним упевненим кроком у майбутнє — до кращого міста в Україні, до кращого курорту в Європі!