Вхід | Реєстрація

У Бутенківській школі є партизанська землянка

У Бутенківській школі є партизанська землянка

Минулого тижня в навчальному закладі села Бутенки відбувся районний семінар учителів.

Педагоги району, які викладають предмет «Захист Вітчизни», зібрались у Бутенківській загальноосвітній школі, аби поглибити свої знання щодо удосконалення методів проведення занять із юнаками одинадцятих класів. Головні напрямки обговорення — тактична та військово-прикладна фізична підготовка. Адже ці теоретичні навички необхідні під час проведення триденних навчально-польових зборів.

Окрім основної програми семінару, учителів запросили на екскурсію до кімнати Бойової Слави, яка розташована в приміщенні школи. До речі, вона існує ще з кінця 80-х років. Та нового вигляду кімната набула з 2000-го року. А цьогоріч її суттєво оновили, поповнивши реквізитами часів Великої Вітчизняної війни та панорамою сучасного бою.
Педагоги зазначають, що наявність такої кімнати в школі сприяє військово-патріотичному вихованню молоді, що сьогодні актуально, як ніколи.

Коли ми зайшли до кімнати Бойової Слави, то нібито перенеслися на багато років назад, у воєнні часи. Усередині вона нагадує партизанську землянку. Перед собою ми побачили безліч зброї часів Великої Вітчизняної війни: кулемети, автомати, рушниці і багато чого іншого. Трішки далі за столом сидів юнак, одягнутий у військову форму. Перед ним — рація, військова карта та керосинова лампа. Поруч — інша військова атрибутика й речі особистого вжитку. На стіні — червоний стяг і автомат. Юнак щось пише. А в цей час звучить голос Левітана, який оголошує про початок війни.

Згодом дівчата, що також були одягнуті у військову форму, розповіли присутнім про Велику Вітчизняну війну. Зокрема, й про її героїв, наших земляків.

Далі ведучі говорили про Афганську війну. До речі, воїни-афганці надають суттєву допомогу в оформленні кімнати Бойової Слави. Деякі з них цього дня були там присутні. Зокрема, це Володимир Балацький, який очолює бутенківську раду афганців, та Юрій Чумак. Вони беруть активну участь у вихованні патріотизму в молоді. Зокрема, зустрічаються з школярами та допомагають вивчати ази військової підготовки. Ще, по-можливості, поповнюють кімнату Бойової Слави новими реквізитами.

Також цього дня ведучі розповіли присутнім про Чорнобильську катастрофу і наших земляків-ліквідаторів, які приборкували мирний атом, що вийшов із-під контролю людини. До речі, Микола Дрига, учитель предмету «Захист Вітчизни» в Бутенківській школі,  також ліквідатор цієї страшної катастрофи. Саме завдяки його зусиллям кімната Бойової Слави має оновлений вигляд. Директор Бутенківської школи Григорій Журавель розповів нам, що Микола Дрига є фанатом своєї справи. Він відшукує зброю часів Великої Вітчизняної війни, реставрує і приносить її до школи. До речі, військового спорядження в кімнаті Бойової Слави безліч. Тут є і кулемети, і автомати, і гвинтівки, і пістолети. Можна побачити оригінальну зброю як радянського, так і німецького зразка.

Після ознайомлення з кімнатою, усі присутні вийшли на шкільний стадіон. Там Микола Дрига провів із юнаками практичне заняття з тактичної та військово-прикладної фізичної підготовки.


Автор: Дарія СРІБНА, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
26 квітня 2014, 11:27 | Кобеляки | Культура та освіта
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації