Вхід | Реєстрація

Берег Кременчуцького водосховища знаходиться в критичному стані

Берег Кременчуцького водосховища знаходиться в критичному стані

Недогарківська територіальна громада повідомила облраду про те, що берегоукріплення Кременчуцького водосховища в критичному стані

22 лютого в с. Максимівка Кременчуцького району відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. Під час засідання розглянуто звернення Недогарківської сільської об’єднаної територіальної громади щодо критичного стану берегоукріплення Кременчуцького водосховища у межах с. Максимівка.

За інформацією обласного управління водних ресурсів, протяжність берегів Кременчуцького водосховища в межах Полтавської області становить понад 156 км. Майже 44 км берегів потребують термінового захисту. Це, зокрема, стосується й ділянки берега довжиною у 5,35 км біля села Максимівка.

— Щороку вода по 2-3 метри, а іноді й 7, змиває прибережну смугу. Берегоукріплення не проводяться, бо немає коштів. Якщо найближчим часом не вирішити цю проблему, то матимемо екологічну катастрофу, — зазначила голова Недогарківської сільської об’єднаної територіальної громади Віра Пащенко.

Ще у 2010 році обласна рада виділила з фонду охорони навколишнього природного середовища області кошти для виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво берегоукріплень в межах с. Максимівка. Документацію виготовили, але за браком фінансових ресурсів будівництво берегоукріплень так і не розпочали. Тож з часом проблема лише загострилася — прибережні землі й надалі піддаються негативним абразійним процесам, берегова смуга поглинається водосховищем.

Як повідомили в прес-службі Полтавської обласної ради, на сьогодні, зважаючи на проведений перерахунок кошторисів у поточні ціни, вартість будівельних робіт зросла майже у чотири рази і становить 23 млн. грн. Крім того, необхідно провести повторну експертизу проекту.

Попри складнощі у вирішенні цього соціально значимого питання, комісія підтримала місцеву громаду у її прагненні якнайшвидше укріпити ділянку берега водосховища, адже від цього залежить безпека довкілля та життєдіяльності людей.

— Кошти для побудови берегоукріплення залучатимемо із обласного, місцевого та державного бюджетів. Маємо виконати це максимально швидко та ефективно. Потрібно підтримати новостворену об’єднану територіальну громаду, де ця проблема існує, — зазначив заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий.

Депутати побували на околицях села, оглянули берег водосховища, поспілкувалися з фахівцями та ухвалили повторно розглянути дане питання на засіданні комісії у березні, після доопрацювання.

Окрім членів комісії, у засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний, начальник Полтавського обласного управління водних ресурсів Володимир Фомичов, голова Кременчуцької райдержадміністрації Володимир Ярмола та голова Недогарківської сільської об’єднаної територіальної громади Віра Пащенко.


 


Автор: Ольга ДУДКА, «Полтавщина»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
24 лютого 2016, 22:57 | Кременчук | Надзвичайне
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації