Суботня сесія пройшла без питань

Суботня сесія пройшла без питань

Звіт голови районної ради Геннадія Супруна не викликав запитань у депутатів. А представнику громадськості Борису Федоренку задати питання керівнику ради не дозволили.

Супруна послухали, Федоренка — не захотіли

Проводять останню у цьому році сесію районної ради у незвичний день тижня — суботу, 24 грудня. Скликати у цей день пленарне засідання змушує прив’язка до сесії обласної, яка відбувається напередодні, 23‑го грудня.

Не зважаючи на вихідний день, порядок денний сесії чималий: 23 питання. Найбільш суттєве з них — звіт голови районної ради Геннадія Супруна про виконану роботу. Голова ради виступає з трибуни. Із підготованої довідки зачитує кількість проведених сесій та засідань постійних комісій. Перераховуючи позитивні моменти, Геннадій Супрун констатує, що районний бюджет вдалося перевиконати на 11 мільйонів, які спрямовували на виплату заробітних плат, енергоносії, медикаменти, харчування дітей, енергозбереження, ремонт доріг. Усього ж за рік перевиконання та вільного залишку розподілили близько 19 мільйонів. З них — понад 7 мільйонів пішли в освіту, майже 6 мільйонів — на охорону здоров’я, понад 2 мільйони — на соціальний захист.

Близько десяти хвилин Геннадій Супрун аналізує роботу усіх постійних комісій ради. Наприкінці відзначає найбільш активних депутатів. І виходить так, що голова ради перераховує половину всього складу ради.

— Майже всіх назвав! — констатує голова ради.

— Не всіх, не всіх, — відгукуються деякі депутати з місць.

У 2016‑му рада на 66 відсотків профінансувала районні Програми, витративши на це 3 мільйони 482 тисячі гривень.

Аналізуючи допомогу районному бюджету з боку сільських, Геннадій Супрун називає найбільших «донорів», які у 2016‑му давали гроші району: Полузір’я (456 тисяч), Нехвороща (326 тисяч), Нові Санжари (314 тисяч), Драбинівка (287 тисяч), Кунцеве (264 тисячі), Старі Санжари (248 тисяч).

Завершуючи виступ, голова ради говорить про рік 2017‑ий. Зауважує, що він буде не менш напруженим, адже районній раді доведеться взяти на себе виплату частини видатків на освіти та медицину. Наостанок запрошує депутатів задавати питання. Жоден із районних обранців руки не підіймає. І лише Борис Федоренко, представник громадської організації «Голос Новосанжарщини», тягне руку зі свого місця у кінці залу. Прохає дозволу на виступ із трибуни. Геннадій Супрун відповідає, що не знайшов на сайті юстиції відомостей про громадську організацію, яку представляє Борис Федоренко. І під схвальні вигуки депутатів слова йому не надає. Хоча і на голосування питання надання слова опозиціонеру не ставить (Згідно регламенту, право виступу надають депутати своїм голосуванням — Авт.).

— У обласній раді всім громадським активістам дають право виступати. І нікого не вирізають із ефіру! — нагадує Борис Федоренко. І після голосування депутатів за звіт голови залишає залу засідань.

Як з’ясовується пізніше, деякі запитання у депутатів таки з’являються, але задають їх вони вже після звіту.

— Ми обіцяли вирішити питання житла для лікарів. Коли це буде зроблено, тому що часу вже достатньо минуло! — нагадує депутат Володимир Васюта.

Геннадій Супрун у відповідь запевняє, що вже у лютому буде прийняти програма, яка допоможе вирішити проблему житла для молодих лікарів.

 

3,5 мільйони забере державний бюджет

Також під час суботньої сесії депутати приймають бюджет на 2017‑й рік. І для цього районним обранцям не потрібно, як їхнім колегам у парламенті, сидіти до п’ятої години ранку. Начальник фінуправління Людмила Горобець називає цифри прогнозу бюджету на рік наступний: доходи без субвенцій та дотацій мають скласти понад 69 мільйонів гривень. А ось видатки по загальному та спеціальному фондах — більше 286 мільйонів. На освіту підуть 103 мільйони, на медицину — 34 мільйони, на культуру — 12 мільйонів, соціальний захист — 9 мільйонів і майже мільйон — на фізичну культуру і спорт. Доведеться району і поділитися грошима з державою: за реверсною дотацією до державного бюджету у 2017‑му передадуть майже 3,5 мільйони гривень.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»
Поділитися:
1 січня 2017, 10:48 | Регіон: Нові Cанжари | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації