Відтепер курцям доведеться платити вдвічі більше

Відтепер курцям доведеться платити вдвічі більше

Вартість акцизу на дешеві сигарети відтепер становитиме 12 грн, а на більш дорогі — 14 грн.

Планується, що подібна динаміка знизить попит покупців на сигарети приблизно на 10%, при цьому бюджет в 2017 році стане багатшим на 40 млрд, що на 7 млрд більше, ніж в минулому році.

Не останню роль в підвищенні акцизу на сигарети зіграла Угода про асоціацію, згідно з яким Україна зобов'язана поступово підняти ставку на акциз сигарет до позначки в 90 євро за 1 тис штук.

«У 2008 році українці викурили 125 млрд штук сигарет, в 2015 - 73 млрд штук. Ми стали палити менше і доведено, що підвищення акцизів - корисно для держави. З одного боку, вона отримує більше доходів: у 2008 році бюджет отримав 3,5 млрд грн, в 2015 - 22 млрд грн, з іншого - зменшується вживання тютюну і витрат на лікування курців», - зазначає голова Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя» Андрій Скіпальський.

Завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень Костянтин Красовський стверджує, що з початку 2017 всі сигарети подорожчають приблизно на п'ять гривень.

«Акциз на найдешевші сигарети складе близько 12 гривень (точніше 11,92 грн) за пачку, акциз на дорогі сигарети типу Мальборо (32 грн за пачку) - 12,5 грн, на дорогі сигарети (45 грн за пачку) - 14 грн», - сказав він.


Автор: «Сегодня»
Поділитися:
3 січня 2017, 10:53 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Фінанси | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації