Метеорологи поки що не фіксують аномальних холодів

Метеорологи поки що не фіксують аномальних холодів

Водночас, згідно із даними, наданими редакції фахівцями Кобеляцької метеостанції, уже чотири місяці поспіль середня температура тримається нижче норми. Тобто, осінь і грудень були дещо холоднішими, ніж зазвичай.

Напевно, однією з найбільш вдячних справ щодо можливості вихлюпнути весь свій сарказм є тема, пов’язана з коментуванням прогнозів погоди. Із нею може зрівнятися хіба що українська політика. Політики, як і синоптики, чи то помиляються, чи то брешуть найчастіше.

Можливо, ще не всі забули, що пару місяців тому дуже багато електронних та паперових засобів масової інформації розтиражували прогноз про небувало холодну зиму, яка має продовжуватися цілих чотири місяці з березнем включно і «порадувати» українців тридцятиградусними морозами. При цьому практично всі ЗМІ просто переробили на свій лад інформацію, нібито надану народним синоптиком Леонідом Горбанем. Слово «нібито» вжите невипадково. Адже, приміром, у «ЕХО» сам Леонід Горбань свого прогнозу не надавав. І перевірити, чи не перекрутили журналісти його слова, у нас змоги немає. А от зрівняти розтиражований прогноз із тим, що було в реальності, ми можемо. Один місяць зими вже минув і можна робити порівняння.

Для початку — розтиражований прогноз на зиму 2016-17 років від Леоніда Горбаня.

Для того, щоб перевірити, чи відповідає дійсності прогноз, ми звернулися за допомогою до спеціалістів Кобеляцької метеостанції. Адже саме вони в районі володіють найбільш об’єктивною інформацією щодо температурних показників, кількості опадів та інших погодних показників.

Нам надали дані середньомісячної температури протягом аж шести місяців. Включно із груднем. А також повідомили, які найвищі та найнижчі температурні показники зафіксовані протягом першого зимового місяця.

Отже, що стверджують об’єктивні і безпристрасні цифри. Виявляється, що влітку минулого року температура повітря була вищою за норму. А ось осінь видалася холоднішою, аніж зазвичай. Трішки холоднішим був і грудень.

Водночас дані свідчать, що ніяких аномальних холодів у грудні не було. Початок місяця дійсно видався набагато прохолоднішим від норми. Але потім, щодекади, середньоденна температура лише зростала.

Середня температура у першій декаді становила -3,9 градуса. Найхолодніше було 8‑го грудня. Тоді температура опустилася до -15,6 градуса. Найвище стовпчик термометра піднімався 10‑го — до +5,1. Отакі перепади відбувалися протягом кількох днів.

Друга декада видалася дещо теплішою. Середньоденна температура становила -3,7. Шістнадцятого грудня термометр зафіксував -12,6, а дванадцятого — 4,6 із позначкою «плюс».

Протягом третьої декади ще потеплішало. Середня температурам була лише -2 градуси за Цельсієм. Двадцять першого грудня було -12 градусів, а вже 27‑го — «плюс» 2,1.

Кобеляцькі метеорологи теж говорять, що, згідно з даними, які їм надають, на Різдвяні свята суттєво похолодає. Температура повітря може опуститися до мінус 16-18 градусів за Цельсієм. Але такі морози не є чимось незвичайним для нашої місцевості. Та якщо не випаде сніг, то й вони можуть завдати серйозної шкоди посівам озимих культур. Особливо на тих полях, де пшениця та ячмінь зійшли пізно.

Тобто, поки що прогнози щодо небувало холодної зими не справджуються. Будемо сподіватися, що й не справдяться.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
5 січня 2017, 18:09 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації