Андрій Река: «Не можна об’єднувати громади за особистим інтересом!»

Андрій Река: «Не можна об’єднувати громади за особистим інтересом!»

Народний депутат України переконаний: об’єднання громад повинно відбуватися добровільно, але навколо центрів, визначених відповідно до перспективного плану. У Новосанжарському районі таких три — Нові Санжари, Мала Перещепина та Нехвороща.

— Увечері — фракція, потім комітет. Завтра — робота у парламенті, — ділиться своїм розкладом народний депутат Андрій Река дорогою до його приймальні, що у Нових Санжарах по вулиці Незалежності.

Незважаючи на зайнятість, нардеп погоджується знайти час у своєму щільному графіку і поговорити про об’єднання. Питання створення нових громад — зараз серед найбільші обговорюваних. І, водночас, серед найменш зрозумілих для мешканців як районного центру, так і навколишніх сіл. Це, зокрема, підтверджує і сходка громадян у селі Клюсівка, яка відбулася 19‑го березня (про неї ви можете почитати у іншому матеріалі цього номера — Авт.) Найбільше цікавлять людей наступні питання: чи будуть затверджені громади, створені не за перспективним планом; що буде з сільськими радами, які ні з ким не об’єднаються; що буде із районами; чи матимуть старости право голосу у складі об’єднаної громади. На ці питання ми і спробували отримати відповіді у одного із українських законотворців.

 

«Об’єднання добровільне, але центри визначає держава!»

— У перспективному плані Новосанжарського району — лише три об’єднані громади. Але вже зараз створюють і четверту, і п’яту? Що буде з ними?

— Перспективний план писали не випадкові люди. І він писався не сьогодні і не вчора. Цей план був написаний ще десять років тому. Коли його готували, то враховували і розмір майбутніх громад, і перспективу розвитку їх територій, і кількість населення. Тому, я гадаю, три громади, згідно з перспективним планом, у нас і буде: Новосанжарська, Малоперещепинська та Нехворощанська.

— Але вже зараз відбувається процес створення Драбинівської об’єднаної громади. Її немає у перспективному плані, але навколо центру у Драбинівці вже об’єднується шість сільських рад. Створення цієї громади не затвердять?

— Можуть і затвердити. У нас, в принципі, все можливо. Але я стільки разів говорив і з Володимиром Гройсманом (прем’єр міністр України — Авт.), і з Геннадієм Зубком (віце-прем’єр-міністр України — Авт.) і застерігав їх, що не можна дозволити створення громад за особистим інтересом чи то місцевої влади, чи то землевласників. Так, об’єднання, як і написано у законі, дійсно добровільне. Але ж центри майбутніх громад визначає держава у перспективному плані.

 

«Сільська рада — не приватна фірма!»

— На Новосанжарщині багато говорили про об’єднання з радами із сусідніх районів: щоб приєднати до Нехворощі, приміром, Малу Нехворощу Машівського району. Полузір’я кликали до громад із Полтавського району, Писарівку — до сусіднього Заворскло. Чи можливе зараз таке об’єднання?

— 14‑го березня ми у Верховній Раді прийняли законопроект 5520, який дозволяє приєднувати громади із сусідніх суміжних районів. До цього виникала проблема з призначенням виборів у таких громадах. ЦВК просто відмовлялася це робити. Зараз цей механізм виписаний. Якщо б, приміром, до Нехворощі захотіла приєднатися Мала Нехвороща, то межі Новосанжарського району розширилися б до краю цієї сільської ради.

— Серед мешканців району побутує переконання, що ті сільські ради, які ні з ким не об’єднаються, потім приєднають примусово. Чи можливий такий розвиток подій?

— Усі закони, які приймаються у парламенті впродовж останніх двох років, орієнтовані на об’єднані громади. Вони отримають і відповідні децентралізовані повноваження, і можливість їх фінансувати. Що буде із тими, хто залишиться? Так вони і залишаться — ні до кого не приєднаними. Але ці сільські ради втратять принаймні рік можливостей розвитку. І через рік самі жителі вже ініціюватимуть приєднання до якоїсь із існуючих об’єднаних громад. Зараз у необ’єднанні найбільше зацікавлені сільські голови, які бояться втратити свій вплив. Проте вони забувають, що сільська рада — це не їхня приватна фірма.

— Чи зможуть громади, які зараз не приймуть запрошення до об’єднання, приєднатися пізніше?

— Так, у лютому ми проголосували за зміни до закону, які визначають порядок такого добровільного приєднання. Сільська рада звертається до вже створеної об’єднаної громади з пропозицією про приєднання. Громада приймає рішення — приєднувати чи відмовити. Якщо рішення позитивне — сільську раду приєднують до громади. При цьому обраного голову вже об’єднаної громади не переобирають.

— Чи зможуть старости впливати на рішення, які прийматимуться у «центральній» громаді?

— Кожен староста, за законом, буде членом виконкому новоствореної об’єднаної громади. Я особисто наполягав на тому, щоб це обов’язково включили до закону. Тепер якщо у центрі громади надумають виділити, приміром, на освітлення вулиць 1 мільйон, то староста скаже — і на мій старостат давайте 100 чи 200 тисяч, інакше діло не піде! Тому у нинішніх сільських радах мають бути зацікавлені обирати активного старосту, який буде відстоювати інтереси свого старостату.

 

«Районів не буде. Але тільки, коли створять об’єднані громади!»

— Реформа децентралізації багато в чому спирається на досвід Польщі. Але поляки у себе не ліквідували аналоги наших районів. Між тим, в Україні говорять про те, що районів у нинішньому вигляді незабаром не буде.

— Поляки їх ліквідують у 2018‑му. Вони вже зрозуміли, що при децентралізації ця ланка непотрібна. Те ж саме буде і в нас. Районів у нинішніх межах не буде. У області створять чотири великих райони: Полтавський, Кременчуцький, Миргородський та Лубенський. Але районів не стане тільки тоді, коли всі ради об’єднаються у громади. До того райони опікуватимуться необ’єднаними громадами.


Автор: Бесіду вів Володимир ПАРШЕВЛЮК
Поділитися:
28 березня 2017, 10:18 | Регіон: Нові Cанжари | Категорія: Політика | Сторінка для друку1. don Pedro / 28 березня 2017, 10:33 Вставити цитату
до Нових Санжар ніхто не хоче приєднуватися окрім Стовбини. яка неповага до народного обранця
Ви пане Река ,у тый раді всі без здоровогно глузду і займаєтесь дурницями замість того , щоб займатись економікою .Знецінили до плінтуса гривню і кричите , що збільшили бюджет.Ви дурите українців , ви вороги українського народу - вас чекає народний суд.Ця влада є владою руйнування України.У владі вори і жуліки , вам прийдеться за все відповідати і за геноцид українців і за розруху в яку ви перетворили Україну , колись процвітаючу республіку , а нині країну жебраків.
3. ИВЕН / 28 березня 2017, 20:54 Вставити цитату
добровільно, але навколо центрів, визначених відповідно до перспективного плану.

це означає-(як індіанців в США)загнати до резервації і(як НАЦІЮ-НАРОДНІСТЬ)ЗНИЩИТИ......
4. Гай Фокс / 28 березня 2017, 21:21 Вставити цитату
3.ИВЕН
«добровільно, але навколо центрів, визначених відповідно до перспективного плану.

це означає-(як індіанців в США)загнати до резервації і(як НАЦІЮ-НАРОДНІСТЬ)ЗНИЩИТИ......»
Оце ти загнув :))) А колючий дріт буде?
5. Адекватник / 28 березня 2017, 21:53 Вставити цитату
4.Гай Фокс
«Оце ти загнув :))) А колючий дріт буде?»

Зараз в резерваціях немає колючого дроту. Особливо ненадійним можуть почепити електронний нашийник. І чому тут дивуватися? Ивен вірно написав. Заборонений в Україні український поет Борис Олійник давно писав: "А ми йдемо за вами навздогінці
І, як не вимрем,
дійдемо-таки
В Європу.
Але вже – не українці,
А хохлаки.
І наймуть нас гуманні чужоземці
Водить ослів на ранній променад.
Самі ж зведуть на нашім чорноземі
Новий Багдад.
І якось ми,
стужившись по домівці,
Повернемось,
і нам розкаже гід,
Що тут колись
жили, пак, українці...
– А є хоч слід?
– Та от... схолов і слід.
6. don Pedro / 28 березня 2017, 23:03 Вставити цитату
І ми восплащемо талановито,
Зазвичай поминаючи дідів,
Що нас ізнов за наше жито бито,
Що нам обрали не таких вождів
7. don Pedro / 28 березня 2017, 23:08 Вставити цитату
2.саша ставицький
«вам прийдеться за все відповідати »

папередніки багато за що відповіли?
вони жирують і далі, з цими буде так само
8. Гай Фокс / 28 березня 2017, 23:43 Вставити цитату
5.Адекватник
«Зараз в резерваціях немає колючого дроту.»
Заспокоїв трохи...:) А я то думаю, що то за резервація така, якщо хто хотів, той з неї виїхав. Хай тимасово, але ж таких, мабуть, скоро буде чи не десята частина... Ні, все-таки без дроту не обійтись, браслети -- річ не надійна. :)
9. Maks73 / 29 березня 2017, 20:19 Вставити цитату
Саша Ставицький правильно написав, погоджуюсь з кожним його словом. Адекватник теж правильну має позицію. Добре, що не всі в нашому суспільстві майдану... Тобто не всі ще з’їхали з глузду.
10. ИВЕН / 30 березня 2017, 08:10 Вставити цитату
ДЕПУТАТ--ШЕРІФ (буде така спеціальність....
11. Адекватник / 30 березня 2017, 11:23 Вставити цитату
Коментар видалено за порушення пункту 2.3 Правил користування сайтом
12. ИВЕН / 30 березня 2017, 22:02 Вставити цитату
Коментар видалено за порушення пункту 2.4 Правил користування сайтом
13. Чудо Юдо / 31 березня 2017, 10:59 Вставити цитату
5.Адекватник
«Заборонений в Україні український поет Борис Олійник»

І відколи це він став забоорненим?
14. Адекватник / 31 березня 2017, 11:29 Вставити цитату
13.Чудо Юдо
«І відколи це він став забоорненим?»

Відтоді, як свідомі з юдеями владу узурпували. Якщо знайдеш мені в бібліотеці, чи хоча б в інтернеті, його книжку "В замкненому колі. Із окупаційного зошита", то я свої слова заберу назад і вибачусь. А поки що - заборонений. Санжарську бібліотеку в приклад не приводити, бо туди він сам книжку привіз. Але про це треба мовчати, бо свідомі натравлять вятровича, та ще вам і бібліотеку спалять.

Змінено 31.03.2017, 13:21
15. Чудо Юдо / 31 березня 2017, 16:35 Вставити цитату
14.Адекватник
«А поки що - заборонений»

Покажіть мені, шановний, постанову чи указ чи що там, що його забороняє.
Навіщо кидатися словами?
Покажіть мені у якійсь нашій бібліотеці книгу "Тихі знання" Кастанеди. Немає? То що, це тому що Кастанеда заборонений? Чи може тому що у нас не знайдеться читач цієї книги?
Або знайдіть мені в інтернеті книгу «Що було – те було» Миколи Касьяна. Немає? Так це що, Касьяна заборонили, по вашій логіці? Чи то може книга не така популярна щоб хтось її в інтернет зливав чи по бібліотеках всієї країни замовляв?

Кажу ж - Ви, шановний, і новину про те що собачка попісяла під паркан міськради зведете до розмов про масонів та всякої іншої політфігні. А разом з вами ще 2 діди дружно підхоплюють, весь сайт заліпили своїм патяканням.
Ідіть на форуми Наваросії і воюйте там з примарними масонами - Вас підтримають навароскіє "діди, які ваєвалі". Чи як ні з ким сперечатися то не цікаво?
16. Адекватник / 31 березня 2017, 18:27 Вставити цитату
15.Чудо Юдо
«
Покажіть мені, шановний, постанову чи указ чи що там, що його забороняє.»

А ви, шановний, покажіть мені постанову чи указ, що вам в СССР щось забороняли, а тим більше укрмову.
15.Чудо Юдо
« "Тихі знання" Кастанеди»

Кастанеда не українець і писав не на українській мові і не про Україну
15.Чудо Юдо
« знайдіть мені в інтернеті книгу «Що було – те було» Миколи Касьяна.»

Касьян ніколи не був письменником, так що його книги не актуальні і стосуються вони не актуальних проблем україни а його діяльності і життя.
15.Чудо Юдо
« і новину про те що собачка попісяла під паркан міськради зведете до розмов про масонів»

Так тут і зводити нічого не треба. Кожна адекватна людина розуміє, що собача проблема піднята на державний рівень саме згідно масонських планів для того аби на фоні турбот про собак принизити людину і людське життя. Собачок зараз не можна навіть образити, їм міськаради будують притулки, їх лікують, а в йей самий час владі глибоко плювати на людей і на їхні проблеми.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації