Опорні школи працюватимуть у Бутенках і Біликах (відео)

Опорні школи працюватимуть у Бутенках і Біликах

Після довгих дискусій депутати все ж затвердили в районі два опорні навчальні заклади та їх філії. Хоча деякі районні обранці пропонували перенести це питання до наступної сесії.

До порядку денного чергової сесії районної ради були включені питання про реорганізацію та перейменування частини шкіл Кобеляцького району та створення на їх базі двох опорних навчальних закладів і філій. Простіше кажучи, Бутенківська й Білицька школи ставали опорними і об’єднували навколо себе менші навчальні заклади перших і других ступенів.

На це питання виступила завідувач відділу освіти Наталія Коваль. Депутат Ніна Ясинська запропонувала голосувати без обговорення. Та її колега Віталій Біланенко не погодився з такою пропозицією. Він сказав:

— Ніхто не знає, що за собою далі несе опорна школа. Аби приймати рішення про створення такого навчального закладу, потрібна згода громади. Для жителів Марківки публічних обговорень не проводили. Тому, як представник Марківської громади, я закликаю не підтримувати поки що це питання, щоб потім не хапатись за голову.

Наталія Коваль пояснила, що своїм рішенням депутати не змінюють статусу школи. Відповідно до постанови Кабміну щодо шкільних округів, рішення про створення філій приймає засновник, тобто, районна рада.

— Режим роботи, штатний розпис навчальних закладів не змінюється, — говорить заввідділу освіти. — Філія не матиме лише печатки. Завідувач філії й надалі виконуватиме ті ж повноваження. Він повністю відповідатиме за роботу школи, а керівник опорного закладу погоджуватиме процес. Реформа освіти направлена на створення опорних закладів і нижчих за ступенем філій. На збори громади зійдуться люди похилого віку, які не мають відношення до школи, а лише кричать і не погоджуються з пропозиціями. 

Віталію Біланенку нагадали, що депутати вже давали дозвіл на створення опорних шкіл. А Олег Решетило запропонував перенести це питання і провести обговорення на місцях.

Голова райдержадміністрації Таміла Шевченко наголосила, що  працівники відділу освіти проводили зустрічі в майбутніх філіях:

— Якщо у когось виникають сумніви, то поїдьте в Бутенківську школу і подивіться на новостворені класи.

На захист Біланенка стали Анатолій Таранушич та Микола Андрієнко. Останній поцікавився, чи існуватиме Марківська школа, коли стане філією?

— На 1 вересня нового навчального року школу мають відвідувати 32 учні, — пояснює Наталія Мефодіївна. — У другому, третьому, п’ятому і дев’ятому класах навчатимуться один або два учні. У таких класах діти не отримуватимуть належних знань.

Голова райради Володимир Кішінський запропонував перейти до голосування. Депутати проголосували за основу, але не підтримали саме питання.

Заввідділу освіти нагадала, що на попередніх сесіях депутати створили дві опорні школи, які не можуть існувати без філій. На Бутенківську школу держава виділила 3,6 мільйона гривень, які були використані на матеріальну базу.

Знову почались словесні баталії між депутатами. Одні пропонували повернутись до питання згодом, провівши роботу з населенням, інші не бачили в цьому потреби. Навіть були пропозиції виключити зі списку Марківську школу. Урешті Дмитро Омельяненко вніс пропозицію повторно проголосувати.

Виступив і бутенківський сільський голова Микола Скрильник, який сказав, що школу відвідував голова облдержадміністрації та інші представники з області. Навчальному закладу дали високу оцінку. Крім державних коштів, сільські депутати виділи для благоустрою школи 986 тисяч гривень. Тому в ній мають навчатись і бутенківські, і марківські учні.

Усе ж депутати проголосували за створення філій і опорних шкіл.

 

Опорні школи Кобеляцького району та їх філії  на 1 вересня 2017 року

Опорні школи (І­ІІІ ступенів) та кількість учнів

Бутенківська— 335

Білицька — 303

Початкові школи І ступеня (1­4 класи), учні

Дрижиногреблянська — 8

Жуківська — 16

Середні школи І­ІІ ступенів (5­9 класи), учні

Марківська — 32

Білицька №2 — 58

Луценківська — 24

Білицька №3 — 78

Бережнівська — 47

Білицька №4 — 100

Куст­Кущівська — 28


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
29 квітня 2017, 12:35 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Культура та освіта | Сторінка для друку

1. Гнатович / 30 квітня 2017, 16:20 Вставити цитату
Получается, что на весь! район - всего лишь 1700 детей-школьников?!
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації