Мрія кожної дитини – знайти свою родину

Мрія кожної дитини – знайти свою родину

Проблема сирітства в Україні,  на жаль, не втрачає своєї  актуальності і на сьогодні, адже тисячі дітей щодня  з надією чекаю на своїх маму і тата. Одним з шляхів її подолання є усиновлення - прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду,  відповідно до вимог Сімейного кодексу України та постанови КМУ „Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей ” від 8 жовтня 2008 р. № 905 (зі змінами).

Повідомляємо, що на  первинному  обліку в службі у справах дітей Кобеляцької райдержадміністрації  наразі  всього перебуває 67 дітей, які залишилися без батьківського піклування, з яких:  21 дитина-сирота та 46 дітей, позбавлених батьківського піклування, з них  на обліку з усиновлення  перебуває 25  дітей.  Але прикро, що  відсутні  громадяни або сім’ї, які б  бажали стати кандидатами в усиновлювачі.

В 2017 році начальником служби у справах дітей підготовлено і  видано відповідні висновки про доцільність усиновлення  4 дітей -  1 сім’ї усиновлювачів  - громадянам України,  які  згідно рішення Кобеляцького районного суду  усиновили 1 дівчинку  9 років та  2  сім’ям усиновлювачів -  іноземних громадян Республіки Аргентини та Канади  (за направленням Мінсоцполітики),  які  згідно рішення Козельщинського районного суду  усиновили   3-є  дітей  (2 дівчинки  10 років та хлопчика 9 років ( сестричку та братика)), які перебували на вихованні в Кобеляцькій спеціальній школі-інтернат.

Головним завданням усиновлення є надання дітям-сиротам та дітям, які залишились без батьківського піклування, благополучних умов виховання в сім’ї, стабільних та гармонійних умов її життя.

Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий: одні – усиновлять, інші – допоможуть дитині знайти батьків, треті – нададуть фахову консультацію тим, хто виявив бажання усиновити, або тим, хто вже усиновив.

Держава підтримує  осіб, що вже є усиновлювачами,  які усиновили дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, і мають право:

  • на грошову допомогу при усиновленні дитини, у розмірі як при народженні першої дитини; при усиновленні двох і більше дітей розмір допомоги не змінюється;
  • на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • на отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (при усиновленні дитини віком старше трьох років);
  • на отримання щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.

Усиновлення – це особлива дорога батьківства: благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами…  Наразі  служба у справах дітей здійснює нагляд за умовами проживання та виховання  25 усиновлених дітей  громадянами нашого району (до досягнення дитиною 18 років).  Тому, саме в цей день – День усиновлення  від щирого серця вітаю тих відважних батьків, які здійснили цей відповідальний крок і взяли дитину у свою родину: бажаю їм розуміння, доброти, терпіння та здоров’я, адже бути батьками – це один із найважливіших обов’язків, який необхідно  виконати у житті..

Забезпечити кожній дитині гідне життя – першочергове завдання дорослих  батьків, найближчого оточення та відповідних служб.

Давайте не будемо байдужими і допоможемо   дитині здійснити найзаповітнішу  свою мрію  бути разом з родиною,  отримати найдорожчих  людей,  яким  висловити найбажаніші слова «мої мама і тато»

ЗРОБІТЬ ПЕРШИЙ КРОК, ЗВЕРНІТЬСЯ ДО СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ особисто або   по телефону (05343)3-14-08.


Автор: Надія Коваленко, Начальник служби у справах дітей Кобеляцької райдержадміністрації
Поділитися:
3 жовтня 2017, 10:24 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Благодійність | Сторінка для друку

1. Адекватник / 5 жовтня 2017, 11:39 Вставити цитату
"Благотворительность – больше родит потребностей, чем устраняет нужд" (Ключевский) А де аналіз причин призвівших до такого становища у незалежній, передовій, правовій, соціальній, гейропейській державі? Начальник служби РДА про це нічого не пише. Це треба розуміт так, що державі в особі РДА по-барабану звідкіля такі діти набралися.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації