«Прозорро» як привід для оптимізму

«Прозорро» як привід для оптимізму

У останні кілька днів автор був підданий гострій критиці за свої коментарі у Фейсбуці. Там описувалась реальна життєва ситуація, коли пасажирка, яку підвозив до Бутенок і з якою говорив про місцеву і Кобеляцьку міську владу, відверто сказала, що сама крала б із бюджету, аби була при владі. Після цього і десятків інших епізодів зробив для себе висновок, що нині українське суспільство не готове до остаточного викорінення корупції. На словах люди обурюються, але в реальному житті сприймають це явище як цілком нормальне.

За це мене розкритикували аж до звинувачення у корупційних діяннях. Наведенням прикладів, як це часто буває, критики себе не обтяжували.

Між тим, у середу на ринку, уточнюючи ціни для традиційної газетної рубрики, став учасником ще однією цікавою розмови. Одна з жінок, яка продавала свій крам, сказала:

— Напиши про те, що перед виборами і фермери зерно дешеве вивозили, і м’ясом дешевим із машин торгували. А зараз цього немає. Нікому ми не потрібні без виборів. Не вірять люди вже нікому.

Одразу захотілося задати цинічне запитання:

— А як знову м’ясо дешеве привезуть, то знову повірите? І проголосуєте?

У принципі, як на мене, цей епізод є черговим підтвердженням тотальної корумпованості українського суспільства. І я зовсім не стверджую, що є Д’Артаньяном, а всі інші… Так і на мені лежить подібний гріх.

Одночасно я не засуджую суспільство за це. Є багато чинників, які просто примушують людей вдаватися до корупції. Інакше вони просто не вирішать свої, інколи життєво важливі, питання. І жоден політик, жодна партія одномоментно не зможе подолати проблему корупції. Я навіть ознаку для себе вивів. Якщо політик будує свою виборчу кампанію на лозунгах боротьби із корупцією, то не проголосую за нього ніколи. Тому що він бреше. І сказати йому більше нічого. Краще б він про економіку говорив.

Днями прочитав статтю чоловіка, якого вважаю набагато розумнішим і ерудованішим за себе. Мова йде про Олександра Пасхавера. А стаття називається «У пошуках точки відліку». Думки автора перекликаються з моїми. Я теж думаю, що Україна поволі йде, ні, навіть повзе до Європи. Але ще років двадцять не буде багатою державою. Хоча остання теза не означає, що ми залишимося жебраками. Крім того, Пасхавер теж пише, що за рік, два і навіть десятиліття корупцію в Україні викорінити не вдасться, адже суспільство сприймає її як норму.

Але таки вдасться. І є цьому підтвердження. Днями автор як приватний підприємець узяв участь в електронних торгах на майданчику держзакупівель Прозорро. І виграв їх. Початкова сума аукціону, де соцустанова купляла картоплю, становила 96 тисяч гривень. Остаточна — 65 тисяч. От і порахуйте, скільки зекономила держава. До речі, ціна кілограма вийшла 3,92.

Так що, поволі повземо до європейських стандартів. Не одразу, але все буде добре.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
6 жовтня 2017, 09:18 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Редакційна | Сторінка для друку1. земеля / 6 жовтня 2017, 10:05 Вставити цитату
Игорь, ты меня поразил окончательно. Во первых никогда нельзя прилюдно говорить что кто-то умнее. Это просто не уважение к себе. Если кто-то умный, то значит ты .....,о чем ты сам признаешь. Прочитай в википедии об этом еврее- прохвосте, держится при всех владах, начиная от Кучмы. Это он 20 лет проводит экономическую политику Украины. А ты его прославляешь. Страшно подумать что скажет об этом их " лучший почитатель" А.. Игорь этот еврей хитрый, но ты то зачем его славишь. Это что, заказ?
2. Filon / 6 жовтня 2017, 13:35 Вставити цитату
Не можу погодитися іх усіма вашими твердженнями.
По-перше, не бачу нічого поганого в тому, щоб визнати - у світі живуть тисячі кращих журналістів, городників, бізнесменів або просто хороших людей аніж я. І визнати це є своєрідною ознакою присутності інтелекту. І мені особисто завжди приємно слухати людей у яких можна чомусь навчитися.
По-друге, я зовсім не славлю Пасхавера. Просто він практично одночасно зі мною написав про аналогічну проблему. І зробив це, на мою думку краще аніж я.
А економічну політику Пасхавер якраз і не проводив. Свого часу його призначили радником Ющенка. Але ніколи не слухали.
По-третє і це головне. Участь у Прозорро підтвердила, що зміни в правильному напрямку таки відбуваються. Так, дуже повільно. Так у тому ж Прозорро є недоліки, як у всьому що зроблено людьми. І цю систему можна обдурити і провернути корупційну оборудку. Але я взяв участь в акуціоні, де цього не було. І радий не лише тому що виграв, а самому факту можливості торгуватися із державою чесно. так мені, як підприємцю було б приємніше аби ціна на картоплю була вищою. Це - додатковий прибуток. Але відбувся справжній чесний аукціон. В країні, де мільйони людей стверджують, що це неможливо. Можливо.
Забігаючи наперед спробую пояснити критикам моєї позиції чому пишу саме про європейський шлях для України. Ніколи не був прихильником вступу в той чи інший союз, європейські стандарти потрібно будувати тут. Але саме європейсбкі.Російсбкий шлях розвитку (хоча РОсія багато в чому ближча до Європи аніж Україна) нам не підходить тому що у нас немає нафти і газу у таких кількостях. Географія, блін.
Є звичайно унікальний приклад Білорусі.Згоден там є що переймати.
А тепер - критикуйте.
3. alekseevich / 6 жовтня 2017, 15:02 Вставити цитату
картошку всунув на 65 штук, з бабів, які хлам продають на базарі та ждуть на 2 гривні дешевшого м"яса перед виборами, посміявся, і Він уже Д’Артаньян. критикуйте
4. Чудо Юдо / 6 жовтня 2017, 15:23 Вставити цитату
3.alekseevich
«картошку всунув на 65 штук, з бабів, які хлам продають на базарі та ждуть на 2 гривні дешевшого м"яса перед виборами, посміявся»

А що як саме тому, що йому дійсно є чого посміятися з бабів він і продає картоплю, а баби ті на базарі сидять?
Нє, не логічно?
Чи за бабів абидна?
5. Selena2017 / 6 жовтня 2017, 16:48 Вставити цитату
Тлумачний словник української мови пояснює значення слова КОРУПЦІЯ : підкупність, продажність урядовців і громадських діячів. Від цього і мав би відштовхуватися автор статті ( як на мою думку). А не звинувачувати українське суспільство в тотальній корумпованості - всіх одним рядном накрити. Це вже аж занадто. Особливо по відношенню до тих, хто вже " нікому ми не потрібні". Багатошаровість сьогоднішнього українського суспільства автору так наче й невідома.
А за власні гріхи краще в церкві висповідатися, тут вони нічого не пояснюють та й індульгенція не світить.
6. Filon / 6 жовтня 2017, 19:01 Вставити цитату
5.Selena2017
« КОРУПЦІЯ : підкупність, продажність урядовців і громадських діячів. Від цього і мав би відштовхуватися автор статті ( як на мою думку)»

Шановна Селено, нібито все правильно. Але слово «корупція» означає і продажність. І саме явище копупції передбачає наявність як мінімум двох субєктів.
А тепер давайте екстраполюємо все вище написане на момент виборів. Один субєкт, тобто кандидат із грошима, роздає перед виборами подарунки: гречку, аспірин, гроші. Другий субєкт, тобто виборець який є в цей момент і громадським і політичним діячем все оце бере. Потім голосує за того, хто дав. Виборець отримує матеріальну вигоду за використання своїх повноважень, наданих йому державою. Це - не корупція?
Дозволю собі нагадати вельми популярне твердження. "Знаємо, що краде, але ж робе." Не підкажете в якій країні воно дуже популярне?
Корупція на моє глибоке переконання є хворобою всього суспільства. Інакше неможливо пояснити, чому чесні і непідкупні постійно обирають брехливих і продажніх.
А для того, щоб розпочати лікування необхідно визнати сам факт хвороби. Алкоголіка, який не визнає себе хворим не вилікуєш.
Якось так.
7. Filon / 6 жовтня 2017, 19:05 Вставити цитату
3.alekseevich
«картошку всунув на 65 штук,»

А це - жаба. Як же без неї рідненької. І не посміявся, а констатував факт.
8. Beri Mor / 6 жовтня 2017, 19:29 Вставити цитату
1.земеля
«этот еврей хитрый»

Разве бывают другие?
9. Selena2017 / 6 жовтня 2017, 20:22 Вставити цитату
6.Filon
« чому чесні і непідкупні постійно обирають брехливих і продажніх»

Ігоре Миколайовичу, це ж абракадабра. Якраз чесні і непідкупні або ж обирають достойних , або взагалі ігнорують вибори як такі, в які вони перетворилися нині. Інститут виборів перетворився на глум над волевиявленням виборців, про них уже не лише говорити не хочеться, а й згадувати. Мене у вашій статті якось не влаштовує слово "тотальна". Хоча, може, просто не усвідомлюю всього жаху.
10. Filon / 6 жовтня 2017, 20:35 Вставити цитату
Шановна Селено, дорогенька, так якщо чесні обирають достойних і чесних, то як пояснити результати виборів в Україні? Це означає, що більшість таки не чесні? Адже попри фальсифікації на всіх без винятку виборах їх результат повністю не сфальшуєш. А він красномовний.
Повторюся, я не засуджую за це людей. Колись, так, засуджував і зневажав. Але намагаюся працювати над собою.
Я розумію, що люди продають голоси і своє майбутнє від бідності. І саме через це усвідомлюю, що шлях до подолання корупції дуже довгий і тяжкий. Але подолаємо. А жаху немає. Так погано все це. Але це не жахіття. Потрібно змінити багато законів, потрібно щоб люди стали трішки заможнішими, потрібно щоб у політиці зявилися дійсно нові люди. Багато чого потрібно. А це довго і непросто. І ніякий Піночет не врятує. Це - міф. Піночету дуже пощастило, що різко зросли ціни на селітру, яку Чілі поставляє на світовий ринок. І ще багато факторів склалися на його користь.
Якось так.
11. Selena2017 / 7 жовтня 2017, 10:08 Вставити цитату
Натрапила у Вікіцитатах на таке:
" Я считаю, что совершенно неважно кто и как будет в партии голосовать ; но вот чрезвычайно важно, это - кто и как будет считать голоса"
И . Сталин.
Думаю, розлогих коментарів до тексту надавати не треба. Поштовх прижився і активно діє сьогодні.
Так, багато чого потрібно, хто б заперечував. Але під лежачий камінь вода не тече. І небагато бажаючих зрушити його з місця.
12. don / 7 жовтня 2017, 19:31 Вставити цитату
11.Selena2017
«чрезвычайно важно, это - кто и как будет считать голоса»

Завалила всю хатку. Воно тут вже рік розказує, що люди є бидло бо не так голосують, а ти тут із своїми вікіцитатами
13. Selena2017 / 8 жовтня 2017, 08:58 Вставити цитату
12.don
«кто и как будет считать голоса»»


Пізнав себе у "кто и как"? Досвід є, про нього легенди ходять. А хатки зводиш та словесним брудом людей обкидаєш, брехнею очі замилюєш - це від безсилля, яким би крутим собі не здавався.
14. Filon / 8 жовтня 2017, 11:33 Вставити цитату
Шановна Селено, я дуже поважаю Ваше бажання добратися до істини, шукати нові й нові джерела знань. Але працюючи сам журналістом і роблячи помилки (ой, як їх багато) обережно ставлюся до цитат. Досить часто їх перекручують. Так може бути і в цьому випадку із нібито цитатою Сталіна.
«Не важно, как проголосуют, важно как посчитают»

Автором всем известной фразы «не важно, как проголосуют, а важно то, как посчитают» является Наполеон III. Произнес он ее после очередного плебисцита во Франции. Тов. Сталин просто лишь их перефразировал: «В буржуазных странах важно не как проголосуют, а как посчитают».

Впервые появилась в мемуарах перебежчика Б. Бажанова (во Францию, 1.1.1928) Посилання на lib.ru Полная цитата «Знаете, товарищи, — говорит Сталин, — что я думаю по этому поводу: я считаю, что совершенно неважно, кто и как будет в партии голосовать; но вот что чрезвычайно важно, это — кто и как будет считать голоса» Однако, крайне сомнительно, чтобы Сталин говорил эту явно компрометирующую фразу на людях.
Я ніколи не був і напевне не буду, фанатом Сталіна та й будь-кого іншого із політиків. І, цілком можливо, що й моє, наведене тут джерело, є фейком. Просто говорю, що все можна перекрутити, а то й перебрехати.
А Вам - успіху у спробах вчитися, вчитися і ще раз вчитися. Зрештою, як і всім, хто має таке бажання.
15. Selena2017 / 8 жовтня 2017, 12:05 Вставити цитату
14.Filon
«14. Filon / сьогодні, 11:33»


Ігоре Миколайовичу, Ви мали змогу вже помітити, який з мене «фанат» Сталіна. Швидше - антифанат. І зовсім не важливо, хто висловив і коли цю правильну думку. Я і без цитат знаю, як і ким підраховуються, а потім довго тасуються голоси виборців у Нових Санжарах. І не тому, що я агент 007, про це відомо кожному в селищі, хто хоч трохи цікавиться подіями навколо себе. Не можу зараз пригадати джерела, де говорилося про фальсифікацію на виборах, але подія відбувалася сотні років тому. За цей час форми цього явища ой як відшліфувалися! Дякую за спокійний тон розмови.
16. don / 8 жовтня 2017, 13:06 Вставити цитату
15.Selena2017
«Я і без цитат знаю, як і ким підраховуються»

Любенька до знаєш, і ми всі знаємо, ТВК цим займається
15.Selena2017
«що я агент 007»

Це ти після того стала, як з тебе модератора не вийшло

Змінено 08.10.2017, 13:06
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Редакційна

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації