Бутенківські вибори проходять із порушеннями (відео)

Бутенківські вибори проходять із порушеннями

Із такою заявою до голови Бутенківської виборчої комісії звернулась Ніна Ясинська, голова районної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».

Вона вважає, що комісія порушила Закон України «Про місцеві вибори», оскільки зареєструвала четверо кандидатів, які одночасно подали свої кандидатури на посаду голови об’єднаної територіальної громади та депутатів.

21 жовтня в приміщенні Бутенківської сільської ради відбулось засідання сільської виборчої комісії, на яку зібрались члени комісії, кандидати, заявник і жителі місцевої громади.

Відкрив зібрання голова Петро Сільман, який повідомив, що в залі присутні всі 14 членів комісії. На порядок денний Сільман виніс розгляд заяви, яка 20 жовтня поступила від Ніни Ясинської, голови районного осередку ВО «Батьківщина». У ній Ясинська прохала голову комісії, згідно статті 35 пункту 4 Закону «Про місцеві вибори» та статті 47 частини 1 пункту 5, скасувати реєстрацію кандидатів, які одночасно зареєструвалися на кандидатів у депутати Бутенківської сільської ради та на посаду сільського голови.

У пункті 4 статті 35 «Загальний порядок висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости» говориться, що «особа, яка висунута кандидатом у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости, не може одночасно бути висунута у будь-яких інших одномандатних, єдиних одномандатних виборчих округах з будь-яких місцевих виборів».

У пункті 5 статті 47 «Скасування рішення про реєстрацію кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости» вказується на порушення вимог частин третьої — п’ятої статті 35 цього Закону.

Заява Ніни Ясинської стосувалась чотирьох кандидатів: Павла Гунжеля, Івана Шевеля, Миколи Сердюка і Володимира Мигаля.

Як пояснив голова виборчої комісії, 29 вересня був зареєстрований Іван Шевель, 3 жовтня — Павло Гунжель і Володимир Мигаль, 5 жовтня — Микола Сердюк. Із моменту, відколи комісія прийняла останні документи, до надходження заяви минуло п’ятнадцять днів.

— Відповідно до пункту 1 статті 95 Закону «Про місцеві вибори» (Строки оскарження), скарга до виборчої комісії може бути подана відповідним суб’єктом звернення зі скаргою у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності суб’єктом оскарження, — пояснив Петро Сільман. — Тобто, ця заява не витримує жодних термінів.

— Так про шо балачка? — поцікавився Іван Шевель. — Закінчимо і пішли.

Ніна Ясинська пояснила, що виборча комісія двічі зареєструвала кандидатів. І заявник хоче, аби ця помилка була виправлена.

— У засобах масової інформації ви не опублікували списки всіх кандидатів, — сказала Ніна Анатолівна. — У газеті 13 числа були надруковані лише кандидати на голову об’єднаної громади. Та, згідно частини 8 статті 42, комісія повинна оприлюднити, а не ознайомити виборців із кандидатами.

Стаття 42 частина 8. Відомості про реєстрацію кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах... не пізніш як за 21 день до дня голосування оприлюднюються територіальною виборчою комісією у визначений нею спосіб.

 

Розглянути заяву — значить порушити закон

Петро Сільман пояснив, що у протоколі №3 виборчої комісії було прийняте рішення оприлюднити в газеті «Колос» кандидатів на посаду голови ОТГ. Це коштувало 500 гривень. Оприлюднити 103 кандидати в депутати у комісії не вистачить коштів. Тому інформацію про них розмістили на дошках оголошень і передали на окружні виборчі дільниці.

Також на прохання Павла Гунжеля виступив адвокат Євген Коломієць. Він вказав, що заява не відповідає вимогам статті 96 «Форма і зміст скарги». Тобто, подана з порушеннями. І додав, що, на його суб’єктивну думку, голова комісії не повинен був виносити цю заяву на розгляд, а повернути власним рішенням.

Із поясненнями виступила і секретар виборчої комісії Вікторія Демченко. Вона наголосила, що серед членів комісії немає юристів і в своїй роботі вони керуються Законом «Про місцеві вибори»:

— Ми керувались пунктом 4 статті 35. Відповідно до тексту статті ми зробили висновок, що особа одночасно не може бути кандидатом на голову в Бутенках і в Козельщині. А пункт 5 цієї статті вказує: «особа, з урахуванням вимог частини четвертої цієї статті, може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування». З приводу цього ми консультувались з юристами, які підтвердили, що можна одночасно реєструвати і на голову, і на депутата. А от стаття 47 «Скасування рішення про реєстрацію кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости» зсилається на пункти статті 35. Крім цього, якщо розглянути заяву Ясинської, яка подана із запізненням, будуть порушені інші статті закону.

Урешті Петро Сільман запропонував членам виборчої комісії прийняти заяву до відома, але не розглядати її, оскільки порушені строки подання. Одинадцять його колег підтримали це рішення.

Ніна Ясинська сказала, що звертатиметься із заявою про порушення у правоохоронні органи й суд.

 

«Батьківщина» хоче зірвати вибори?

На зібранні виступив і Павло Гунжель, який заявив, що проти районної організації ВО «Батьківщина» порушена адміністративна справа. Оскільки, коли представники цієї партії проводили агітацію, вони порушили закон.

— Для того, щоб партія «Батьківщина» вчергове не зірвала вибори, я направив повідомлення до окружної виборчої комісії, — говорить Гунжель, — де вказав про невідповідність члена сільської виборчої комісії Валентини Довбні статті 21 (пункт 3. До складу виборчої комісії не можуть входити… посадові та службові особи органів місцевого самоврядування.). Зараз Валентина Михайлівна є секретарем Дрижиногреблянської сільської ради. У зв’язку з цим, «Батьківщина» може скасувати вибори.

Валентина Довбня відповіла, що консультувалась із цього приводу, але якщо вона порушує закон, то готова відмовитись від участі у виборчій комісії.

 

Коментар спеціаліста

Кореспонденти теж звернулись за коментарем до юриста. Спеціаліст сказав наступне:

— Якщо людина в сільській чи селищній раді, де відбуваються вибори в одномандатних мажоритарних округах, одночасно зареєструвалась кандидатом на голову і на депутата, то, згідно статті 47 Закону «Про місцеві вибори», її реєстрація в обох випадках підлягає скасуванню. Тут діє державний принцип запобігання повторним проміжним виборам. Оскільки особа може бути одночасно обрана і депутатом, і головою, то їй доведеться обирати, ким працювати. Тоді державі треба виділяти додаткові тисячі гривень для проведення повторних виборів депутата або ж голови.

Це правило уточнене статтею 35. Якщо особа балотується на посаду голови шляхом самовисування, то на депутата вона не може бути висунута партією. І навпаки.

Заявник була повністю права, але запізнилась зі строками. На що й посилалась виборча комісія.

P. S. Та найцікавіше може початися після виборів, коли хтось із кандидатів-невдах вирішить оскаржити їх результати.


Автор: «ЕХО»
Поділитися:
24 жовтня 2017, 11:56 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Політика | Сторінка для друку

1. Bazilo / 26 жовтня 2017, 12:49 Вставити цитату
Цей Паша вже всіх достав.Ну який з нього мер?Краще б навів лад в своєму особистому господарстві,так ні,до «корита» лізе,що як би можна,то по трупах.
2. Адекватник / 26 жовтня 2017, 13:14 Вставити цитату
1.Bazilo
«Цей Паша вже всіх достав.Ну який з нього мер?»

Не мер - не обирайте. Паша Пашою, а закон є закон. Розділ VI
ВИСУВАННЯ КАНДИДАТІВ У ДЕПУТАТИ, КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ СІЛЬСЬКОГО, СЕЛИЩНОГО, МІСЬКОГО ГОЛОВИ, СТАРОСТИ

Стаття 35. 5. Особа, з урахуванням вимог частини четвертої цієї статті, може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування." Де юристи-тамудисти? Нехай розкажуть, на якій підставі бют мутить воду?
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації