17 листопада астрономи прогнозують метеоритний дощ

17 листопада астрономи прогнозують метеоритний дощ

4 листопада Місяць вступив у повну фазу, а 17 листопада астрономи очікують на пік метеорного потоку Леоніди.

Однією з перших астрономічних подій листопада стане повний місяць, а потім прохід Місяця на тлі зоряного скупчення Гіади, пише The Telegraph.

Найяскравіші зірки скупчення Гіади утворюють разом з помаранчевим Альдебараном, найяскравішою зіркою Тельця, фігуру, схожу на букву V. Сам Альдебаран у скупчення не входить. Гіади розташовані всього лише за 153 світлових років від Землі і є найближчим розсіяним зоряним скупченням.

Журналісти також зазначають, що 15 листопада, Марс і згасаючий серп Місяця буде видно поруч, низько на сході близько 5:30. А 17 листопада Юпітер і Венера утворять прямокутний трикутник із дуже тонким серпом на південному сході за годину до сходу Сонця.

Також в листопаді очікується пік метеорного потоку Леоніди. Станеться це приблизно 17 листопада, але окремі метеори можна буде помітити із 10-х чисел місяця до 30 листопада. Кількість метеорів 17 листопада може досягти 20 штук на годину. А, наприклад, в 1966 році цей показник становив 150 тисяч метеорів на годину.

«Увечері 17 листопада метеоритний дощ Леоніди досягне свого піку, і найкраща активність очікується в години до світанку 18 листопада», — йдеться в публікації.

Кращий час для спостереження потоку Леоніди настає після четвертої години ночі, коли сузір'я Лева піднімається над горизонтом на сході. У цьому році на 18 листопада припадає молодий Місяць, тому супутник Землі не заважатиме спостереженню.


Автор: «Урядовий кур’єр»
Поділитися:
7 листопада 2017, 12:49 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Цікаве | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації