На розвиток археології виділять 20 мільйонів гривень (фото)

На розвиток археології виділять 20 мільйонів гривень

10 вересня у Полтавському краєзнавчому музеї відбулася нарада щодо розвитку археології на Полтавщині. Великої уваги приділили Історико-культурному заповіднику «Більськ» — потенційній туристичній зоні.

Задля подальшого розвитку Більського городища та археології на Полтавщини вцілому, розробили обласну цільову програму. Її дія розпочнеться у січні наступного року та діятиме до 2020-го включно. Програму розвитку археології у нашому регіоні ще не прийняли. Проте Валерій Головко має надію, що наступної сесії облради депутати її підтримають, нехай навіть з корективами.

— На розвиток археології Полтавщини програмою передбачено майже 20 млн грн. Ці кошти спрямуємо на кілька напрямків: наукову діяльність, поліпшення матеріально-технічної бази, розвиток туризму, — говорить Валерій Головко.

Значну частину коштів, передбачених програмою, спрямують на розвиток Історико-культурного заповідника «Більськ» та дослідження місця захоронення скіфів.

— Це місце особливе, — наголошує голова Полтавської ОДА. — Ті унікальні речі, які археологи вже знайшли, і ті, які ще неодмінно відкопають, не залишать байдужими навіть найвибагливішого туриста.

Подальший розвиток Історико-культурному заповіднику  «Більськ» позитивно вплине на розвиток туризму у нашому регіоні. А це додаткові надходження до обласного бюджету.

— Більське городище потрібно популяризувати, про нього мають знати в усьому світі. І я певен, своїх відвідувачів городище знайде. Маю надію, що депутати облради таки підтримують програму і робота по підвищенню привабливості нашого регіону розпочнеться вже наступного року, — сказав Валерій Головко.

Обласна цільова програма розвитку археології розрахована на п’ять років. За кошти передбачені нею хочуть покращити умови праці представників Історико-культурного заповідника «Більськ», придбати службові житло та автомобіль, зробити традиційним фестиваль «Гелон -фест». На території Більського городища планують облаштувати оглядові майданчики, встановити вказівники руху до нього та карти з туристичними маршрутами, і що найголовніше, відкрити на території заповідника музей.

— Було б чудово, аби усі експонати, розкопані нами – археологами, зберігалися в одному місці. І зараз, коли нам вже є, що показати туристам, поява на території  нашого заповідника музею як ніколи доречна, — зауважив директор КУ Історико-культурного заповідника «Більськ» Полтавської ОР Ігор Корост.

За словами Валерія Головка, музей має бути облаштований за світовими стандартами. Експозиції мають відрізнятися від тих, що ми звикли бачити в Україні:

— Зараз дуже складно догодити туристові. Їхні смаки стають все більш вибагливішими і це нормально. Ми маємо це враховувати при облаштуванні музею на території Історико-культурного заповідника «Більськ». Щоб він не став одним із тих багатьох, що є в Україні.

Будівля під музей у Більську є. Зараз вона пустує. Проте раніше там був дитячий садок.

— Площа будівлі велика. Вона в гарному стані. Тому ремонтні роботи потрібно буде провести лише всередині, — додав Ігор Корост.

Прилегла територія до будівлі теж немаленька — півгектара, — додає Ігор Корост. Тому біля музею можна встановити скульптури.

З облаштуванням музею науковці зволікати не будуть. Виготовляти проектно-кошторисну документацію на це науковці розпочнуть, щойно депутати облради приймуть програму. 


Автор: Прес-служба Полтавської ОДА
Поділитися:
13 листопада 2017, 12:11 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Культура та освіта | Сторінка для друку

1. Beri Mor / 13 листопада 2017, 14:02 Вставити цитату
Дитсадок-600 гектарів?Чи я щось не зрозумів?
2. Selena2017 / 13 листопада 2017, 15:06 Вставити цитату
Звичайно, це якась описка. А от що (мені) цікаво: де наберуться такі вибагливі туристи в наш злиденний час, щоб окупилися оті десятки мільйонів гривень, які невідомо з чого ще й візьмуться? Та де подінуться..
3. Чудо Юдо / 13 листопада 2017, 15:46 Вставити цитату
На Більському городищі цей рік риються найактивніше ніж будь-коли. Тільки чи є там ще щось викопувати - скільки років воно до цього стояло майже неохороняєме, і там кволо копалися археологи, але дуже активно - ворюги всілякі.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації