Або подешевшає вода, або подорожчають... футболісти

Або подешевшає вода, або подорожчають... футболісти

Як відомо, у Кобеляках ще в жовтні змінилося підприємство, яке займається водопостачанням. На зміну «старому» «Водоканалу» прийшов «новий» «Водоканал Плюс». Після проведення певної реорганізації новостворене підприємство вже не є платником податку на додану вартість. Отже, логічно було б припустити, що з цим має зменшитися і тариф на воду для кобелячан.

Трішки про історію питання. Уже протягом десятиліть у Кобеляках постачанням води займається одне-єдине комунальне підприємство. На початку осені поточного року в ньому змінився практично весь керівний склад. Після цього було оголошено про проведення аудиту «Водоканалу». Його нібито провели. Більше того, у деяких ЗМІ була опублікована частина згаданого аудиту. Судячи з надрукованого тексту, колишнє керівництво підприємства на чолі з екс-директором Іваном Дяченком вчинило безліч порушень. У всякому випадку бухгалтери державних підприємств, які читали той опис, хапалися за голову. Зараз, згідно заяви теперішнього директора підприємства Володимира Юрка та публікації у ЗМІ, відкрите кримінально провадження. Матеріали аудиту знаходяться на експертизі у спеціалізованому харківському інституті. Фахівці мають визначити, чи є там кримінал, чи немає і чи достатньо доказів цього.

Тим часом депутати Кобеляцької міської ради проголосували за припинення діяльності колишнього «Водоканалу» і створення нового підприємства «Водоканал Плюс». Підприємство, звичайно, залишиться тим же. У ньому зміняться керівники і…

Отже... Отже, підприємство вже не закладатиме витрати на цей податок у тариф. І логічно було б припустити, що ціна на воду в Кобеляках повинна знизитися саме на суму зменшення податків.

І ще деякі цікаві моменти, про які не знає громадськість. Так «новий» «Водоканал» уже не є платником податку на додану вартість, як його попередник. Між тим, у минулому році підприємство сплатило до бюджету більше трьохсот тисяч саме цього податку. Ми спробуємо розібратися у цій ситуації шляхом подання запитів про надання публічної інформації до керівництва «Водоканал Плюс». Одразу прохаємо не «футболити» редакцію до міської ради. Адже комунальне підприємство з монопольним становищем на ринку життєво важливих послуг має самостійно відповідати на запити.

До речі, про футбол. Судячи з відповідей, наданих міськрадою на запити у 2017 році, станом на 7 грудня на утримання футбольної команди ФК «Кобеляки» керівництво міста і депутати з легкістю витратили 463 000 гривень. «Водоканалу» ж на проведення капітальних і поточних ремонтів водогону надали 295 000. Хоча, зізнаюся відверто, дуже сумніваюся у правдивості документу, підписаного міським головою Олександром Копельцем. Він стверджує, що капітально (виділено редакцією) відремонтували 551 метр водогону по вулицях Дніпровській, Калініна, Юр’ївській, Лесі Українки, Юності. Обов’язково пройдемося названими вулицями і пошукаємо сліди капремонту. А також — «сліди» проектів на ці роботи. Це могли б зробити і депутати, але не зроблять. У нас перевіряють лише «піпірєдників».

Та не це головне. Головне дізнатися, коли зменшиться ціна на воду. Або — подорожчають футболісти, які грають за ФК «Кобеляки». Гроші ж вивільнилися.

Між тим, «старому» «Водоканалу» за борги вже відключили телефон. Підприємство перестало платити за послуги зв’язку із серпня. Нібито й «злочинного» режиму Ісипа два роки як немає, і «злодія» Дяченка звільнили, а справи у «Водоканалу» йдуть усе гірше й гірше. Теперішній керівник Володимир Юрко на просте запитання, коли запрацює «Водоканал Плюс», відповісти не зміг. Неприхований подив викликало у нього ще простіше питання про зниження ціни на воду на суму ПДВ.

Цілком можлива така ситуація, що новостворений «Водоканал Плюс» так і залишиться підприємством на папері.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
22 грудня 2017, 15:15 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Фінанси | Сторінка для друку1. светка / 24 грудня 2017, 21:56 Вставити цитату
Ура хоть вода подешевша!
2. Чудо Юдо / 24 грудня 2017, 22:26 Вставити цитату
Та ще не подешевшала, бо нове підприємство поки що лише на папері.
Бачиш "Водоканал +"? "Не бачу". "І я не бачу, а воно є".
А, між тим, мер півроку розповідав що у «Водоканалі» все зашибісь, а тут раптом виявилося що аніскільки не зашибісь.
"Зашибісь" у нас поки що лише з футболом. Півмільйона вкинули в нього, а тим часом у місті лампочки змінили на такі, при яких тільки й того, що в стовп не втаранишся, яскравість дуже сумна.
3. Beri Mor / 24 грудня 2017, 22:38 Вставити цитату
463 000грн?!!!Сан Санич що,чартери в «Люфтганзі» замовляв,щоб до Первозванівки чи Козельщини добратись?
4. светка / 24 грудня 2017, 22:59 Вставити цитату
Вегі насмішив!!! Ні "Флай Дубай" в козельщину через дубаї літав там у нього пересадка була.
5. КАМаз / 24 грудня 2017, 23:05 Вставити цитату
Ага а ще з нового року добавляться на утримання і коні на заворсклі!!! Всі хоббі пахана утримуються за кошти нас платників податків.
6. КАМаз / 24 грудня 2017, 23:06 Вставити цитату
І всі дебутати хоботи зажали і махають як скаже пахан на сесії!!!
7. Ltava / 25 грудня 2017, 14:14 Вставити цитату
5.КАМаз
« за кошти нас платників податків.»

Мені подобається як ПЛАТНИКИ ПОДАТКУ заховавшись за ніками спостерігають як їх грошенята розтягують :)) " Люды холопского звания сущие пси иногда , чем тяжелей наказания тем им милей господа !" :)) Ще на Вас не напав захисник сансанича -Адекватний , він швидко серед вас знайде ісипів та жидів що обіжають його любимого мера :))
8. Ltava / 26 грудня 2017, 17:56 Вставити цитату
2.Чудо Юдо
«Бачиш "Водоканал +"? "Не бачу". "І я не бачу, а воно є".»

Уже навіть заборгованність по зарплатам є :))
9. КАМаз / 26 грудня 2017, 18:47 Вставити цитату
Коли працював в м/р я казав пахану, що Водоканалу потрібен тариф, але він казав перетопчуться, тариф піднімати не буду! Я обіцяв виборцям поки у владі тариф не підніматиметься.
10. светка / 26 грудня 2017, 18:50 Вставити цитату
Ну чого ви, сказано ж тариф зменшиться, і це добре! А 1,50 на 1 м куб це не мало.
11. Ltava / 26 грудня 2017, 20:19 Вставити цитату
9.КАМаз
«Коли працював в м/р»

9.КАМаз
«, але він казав »

хто працював , кому казав ? Можна конкретніше :))
12. микола козак / 26 грудня 2017, 20:38 Вставити цитату
Я вже говорив , що Філон дуже усердно старається для Ісипа , Шкарбана ну іще цілого ряду потомственних правителів.А тариф на воду ніяк не може зменшитись , а навіть буде підвищений , Якщо Ви шановні платники податків , які і податків то не платите , читаєте постанови НКРЕ КП , то там ціна на холодну воду встановлена в межах 12 грн, тож давайте звертатись туди , це ж вони забирають ваші податки.Ну а за коней , то що ж з ними робити , коли ніхто не бажає їх доглядати ? На мясо ? Так ви і так все вже поздавали , в районі залишилось менше двох тис голів ВРХ , як же ви , платники податків збираєтесь дальше жити ? Ждете , що вам з Європи все привезуть? Ви ж тепер європейці з африканських джунглів.
13. КАМаз / 26 грудня 2017, 20:38 Вставити цитату
Я працював в м/р і я казав пахану.)))
14. светка / 26 грудня 2017, 21:56 Вставити цитату
Як підвищений??!! Сан Санич завжди в нм писав, що тариф ніколи не підніме((((( Козаче не лякай. І ще козаче не приплітай НКРЕ до Кобеляк. НКРЕ не встановлює тарифи в таких містах як Кобеляки, встановлює міська рада!
15. микола козак / 27 грудня 2017, 14:03 Вставити цитату
14.светка
« НКРЕ не встановлює тарифи в таких містах як Кобеляки, встановлює міська рада!»

В такому випадку назви рішення міської ради про підвищення тарифу на водовідведення до 6.05грн?Рішення міської ради про тариф на газ?Чому ти думаєш , що тариф на воду в Полтаві встановлює НКРЄКП , а в Кобеляках міська рада ?Це ти на своїй шкуродерні можеш встановлювати свій тариф .
16. don / 27 грудня 2017, 16:57 Вставити цитату
який дурнуватий цей козачок.
йому за воду, а він приплітає вже й газ
17. микола козак / 27 грудня 2017, 18:58 Вставити цитату
16.don
«який дурнуватий цей козачок.
йому за воду, а він приплітає вже й газ»

16.don
«який дурнуватий цей козачок.
йому за воду, а він приплітає вже й газ»

Придуркуватіших ніж ти ще світ не бачивю.Ти покажись психіатру , а то ти за лизанням чужих за..... Втрачаєш людське обличчя.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації