Новосанжарець потрапив до академії лідерства

Новосанжарець потрапив до академії лідерства

Новосанжарець Максим Михайлик у вересні став студентом Української академії лідерства. Це унікальний навчальний заклад, який не видає диплома про закінчення, натомість готує із своїх вихованців майбутніх лідерів української нації.

 

Як новосанжарець став старійшиною серед лідерів

21‑річний новосанжарець Максим Михайлик заочно навчається у Полтавському національному педагогічному університеті. Паралельно із цим встигає з’їздити попрацювати до Польщі, помандрувати Європою автостопом, попрацювати тренером молодіжних проектів в Україні та організувати табір скаутської організації «Пласт». Крім усіх цих захоплень, у цьому році юнак захопився ідеєю отримання неформальної освіти. Дізнався про створення в Україні громадської організації Українська академія лідерства. У 2015‑му до академії, що почала працювати у Києві, набрали сорок юнаків та дівчат, яких упродовж року за спеціальною програмою готували інтелектуально, емоційно та фізично.

Ідея створення академії народилася у Романа Тичківського, проектного менеджера з Івано-Франківської області. На одній із прес-конференцій у Києві він зустрівся із Ересом Ешелем, колишнім віце-прем’єр-міністром Ізраїлю. Той саме розповідав про подібні академії лідерства, більше 50 яких зараз працює в Ізраїлі. Після кількох зустрічей та розмов «Скайпом» народилася, власне, ідея УАЛ. В основу навчання організатори поклали мету формування особистості — емоційно, інтелектуально та фізично. Першими тренерами-викладачами для київського осередку УАЛ стали такі видатні українці як Ярослав Грицак, В’ячеслав Вакарчук та інші.

— Як тільки я дізнався про існування академії, захотів потрапити туди на навчання, — розповідає Максим Михайлик, який наприкінці листопада разом із іншими вихованцями УАЛ повернувся з поїздки до Ізраїлю. — Відправив документи спочатку на регіональний, а потім — на національний відбір.

Потрапити до академії лідерства непросто. Під час регіонального відбору потрібно пройти емоційні тести; продемонструвати фізичну форму: відтискання від підлоги, качання пресу, біг; здати таке собі «ЗНО з усіх предметів поспіль». Лише після вдалого результату можна потрапити до всеукраїнського відбору. Максим, який на час проведення відбору працював у Польщі, приїхав до України, пройшов випробування і повернувся на роботу, чекаючи на результат. І… його не взяли. Із київського відділення УАЛ повідомили, що Максим не підходить за віком. Групи для навчання набирають із випускників шкіл та молоді, яка щойно закінчила школу. А герою публікації на момент проходження випробувань було вже 20 років.

— Я дуже засмутився. Але через кілька тижнів мені написала знайома, із якою ми разом були на відборі. І повідомила, що набирають групу у харківське відділення УАЛ і нібито беруть учасників старшого віку. Я відправив документи туди і пройшов! Так я став «найстарішим» серед слухачів академії!

Мандрівка «місцями сили»

Із вересня Максим розпочав навчання у харківському осередку УАЛ. Місцева рада виділила на облаштування харківської академії 22 мільйони гривень. Навчання одного студента академії, за неофіційною інформацією, у рік обходиться у 15 000 умовних одиниць.

Одразу після початку навчання група із сорока студентів УАЛ поїхала до Карпат. Там для юнаків та дівчат проводили гутірки з історії. Проводили екскурсії «місцями сили» — землями, де колись ходили опришки Олекси Довбуша.

— Окрім цього ми почали вивчати вступ до політології, психологію щасливих стосунків, англійську, курс цілопокладання. Задача курсу — навчитися ставити перед собою максимальну високу ціль. Ти можеш до неї ніколи не дійти, але у процесі руху виростеш як особистість. Загалом нас привчають до того, що УАЛ — це середовище, яке може тобі дати дуже багато. Головне — скільки ти захочеш взяти із цього усього, — пояснює Максим.

Слухачів академії навчають не лише формулювати власні думки, але уміти описувати емоції. Організовують для них зустрічі з успішними людьми: митцями, політиками, бізнесменами. При цьому наголошують, що із будь-якого елемента навчання ти маєш взяти механізм, який працюватиме у реальному житті.

 

Уроки Ізраїлю для українців

У середині листопаду Максим разом із групою слухачів УАЛ вирушили в першу закордонну мандрівку до Ізраїлю.

— Ми дізнавалися про те, як ізраїльтяни за 70 років у оточенні ворогів змогли створити державу. До речі, лідерський рух, тобто, академії, подібні нашій, існують у них вже 20 років. Ми були у музеї Голокосту, на їх місцях сили. І слухали розповіді про те, що їм вдалося збудувати країну на трьох «китах»: спільній мові, спільних цінностях та прагненні до свободи.

У Ізраїлі Максим дізнався від місцевої молоді, що служба у армії — це престижно. Їх дивувало, що українські однолітки не лише не прагнуть служити, але й усіляко уникають цього.

— Як ми можемо не служити у армії? Ми ж оточені ворогами! — так пояснюють ізраїльтяни свою повагу до збройних сил та безальтернативний підхід до воїнської служби.

Також у Ізраїлі українцям на практиці показували, що ніколи не слід боятись робити помилок. Не спробуєш — не дізнаєшся, чи працює це. Саме тому зараз у країні щороку відкриваються понад 2 тисячі нових проектів. Через це Ізраїль сміливо можна називати країною старт-апів. Вона перебуває серед лідерів між країнами світу з інвестування у проекти.

Поїздка до Ізраїлю була першою серед закордонних. Узимку на студентів УАЛ чекає подорож до однієї з країн Європи.

За десять місяців навчання у академії закінчиться. І студенти… не отримають жодного документа про навчання у закладі. Адже освіта в УАЛ є неформальною і головний здобуток слухачів — знання та вміння. Максим Михайлик після завершення курсу в академії планує зайнятися улюбленою справою: роботою з молоддю.

 

Для довідки

Українська академія лідерства (УАЛ) — громадська організація, заснована у Києві 2015 року.

Організатори ставлять перед собою амбітну мету: згуртувати молодих людей з високим потенціалом до лідерства і дати їм найкращу підготовку, інструменти для розвитку, глибоке розуміння власної національної ідентичності, бажання бути корисним своїй державі, усвідомлення та реалізацію своїх талантів.

Навчання в Академії безкоштовне, існує лише вступний внесок у розмірі 2000 грн. Решту витрат для студентів покриває інвестиційний фонд Western NIS Enterprise Fund, що створений урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Цінностями Академії є: Будь вільним! Будь справжнім! Будь другом! Будь мудрим! Будь творчим! Будь!!! Бо ми — Україна!


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»
Поділитися:
24 грудня 2017, 12:19 | Регіон: Нові Cанжари | Категорія: Цікаве | Сторінка для друку

1. Ltava / 25 грудня 2017, 14:19 Вставити цитату
Молодець , а то все скиглять та скиглять:))
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації