Вибір мільйонів

Вибір мільйонів

Насправді ця редакційна буде про дві цифри, кратні мільйону. Щоправда, у першому випадку мова йтиме про мільйони гривень, а у другому — про мільйони людей.

Отже, цифра перша — 50 мільйонів гривень. Саме таку суму держава пообіцяла у 2018 році витратити на ремонт дороги через славне село Нехвороща. Сума, звичайно, неймовірна, але і стан дороги, що проходить через село, уже кілька років просто жахливий. Зробити ремонт обіцяють капітально: без «ямочок-латочок», а із повним дотриманням сучасних технологій. Зроблять цю дорогу на Нехворощу — і можна буде із певністю сказати, що такого проекту за масштабами фінансування в районі ще не було.

Загалом у 2018 році Україна має витратити на ремонт доріг рекордні 44 мільярди гривень. Про такі суми фінансування для українських автошляхів кілька років тому міністр інфраструктури Володимир Омелян лише говорив, а цього року вони стануть реальністю. І тут навіть несимпатикам нинішньої влади складно буде щось закинути уряду: обіцяли починати відбудову країни із розвитку інфраструктури, це, власне, і роблять. Не так швидко, як нам хотілося б, проте який інвестор зайде в регіон, де елементарно немає дорожнього сполучення? Зробіть дороги, розбудуйте інфраструктуру, потім розраховуйте на вкладання інвестицій у цю територію. Усе логічно і правильно. Треба трохи почекати і…

От тільки чомусь не чекають. Є інша цифра, також кратна мільйону. 5 мільйонів українців — це неофіційна кількість українських заробітчан, які перебувають за кордоном. Переважно, у Польщі та Росії. За нинішньої кількості населення України, це чи то сьома, чи то восьма частина українців. А якщо рахувати серед осіб працездатного віку, то третина або й половина. При цьому їдуть за кордон не лише студенти, які ще не мають фаху, або представники робітничих спеціальностей. Їдуть інженери, електрики, будівельники, музиканти і викладачі. Їдуть із однієї простої причини: заробітна платня в Україні — 4–6 тисяч, у Польщі — 15–20…

І доки в Україні турки будують дороги, українці розбудовують економіку Польщі. І хоч співають талановиті дітки із Дрогобицького району українську версію хіта «Деспасіто» із словами «Повертайся в Україну будувати», на 27‑му році незалежності розумієш, що одним патріотизмом молодь в Україні не втримаєш. А все оце — дороги, інфраструктура, світле майбутнє – все ж це будується для молодого покоління, вірно ж?

На відміну від скептиків, я певен, що вони повернуться, більшість із цих п’яти мільйонів. Можливо, за рік-два, можливо, дещо пізніше. І повернуться не через голий патріотизм, а працювати на хорошу зарплату. У фірмах-інвесторах, які зайдуть в країну після будівництва хороших доріг.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»
Поділитися:
23 лютого, 09:19 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Редакційна | Сторінка для друку1. don / 23 лютого, 09:34 Вставити цитату
Володя, чого ж ти не їдеш? заробляв би у Польщі — 15–20
Чи ти може тут чекаєш черги коли тебе візьмуть дорогу на Нехворощу відбудовувати? Чи за турками не втовпишся?
2. Adekvatov / 23 лютого, 10:52 Вставити цитату
1.don
«Чи ти може тут чекаєш черги коли тебе візьмуть»

Ясна річ що чекає. Вони усі чакають, вже й пейси повідпускали. Дивись і будуть якимись наглядачами, чи управляючими, чи старостами. Не випадково ж вони посаду старости передбачили. Ностальгія, блін.
3. Adekvatov / 23 лютого, 10:55 Вставити цитату
"...дороги, інфраструктура, світле майбутнє – все ж це будується для молодого покоління.." Лишилось добавити "Слава КПРС!"
"У фірмах-інвесторах, які зайдуть в країну після будівництва хороших доріг." Може хто знає, звідкіля ті інвестори зайдуть? Поцреоти без зайд не можуть?
****А все оце — дороги, інфраструктура, світле майбутнє – все ж це будується для молодого покоління*** (цитата)

Вспомнился анекдот:
Лось с большого бодуна решил водички попить из лужи, начал пить, а тут охотник со стволом увидел лося и решил его мочкануть, прицелился и выстрелил в голову, посмотрел в бинокль, а лось стоит и в голове дырища, выстрелил ещё раз опять смотрит там ещё одна. Охотник бросил это бесполезное занятие и пошел дальше.
Лось поднимает голову и говорит:
- Пью, пью, а мне всё хуже и хуже...

Якэ, @лядь, Вова, свитлэ майбутне, если посадками (даже не кизяками!!) печки топите и водопровод починить не можете?
Свитлэ майбутнэ уже в прошлом, в майбутнему - звериный оскал капитализма, а майбутне таких как ты и сотоварищи - помойка
5. antibloger / 23 лютого, 13:21 Вставити цитату
Щодо ЯКІСНОГО ремонту доріг то "скажем гоп, як перескочем..." Після майдану ми вже побачили як прийшла "сама чесна, розумна, працьовита і не корумпована влада", як провели реформу в правоохоронних органах після якої "майже не стало зочинців і злочинів" , набрали найкращих професійних поліцейських, які "ну майже не беруть взятки і відважно захищають лише закон", зараз проводимо пенсійну і медичну реформи - боюся навіть подумати про їх наслідки... А на рівні району в нас уже рік повним ходом відбувається роздільне збирання сміття, про що було заявлено з гордістю ледь не на всю країну і т.д. Може вже хвати "владувати", а пора пакувати чемодани на Мальдіви? Чи ще не всі "мільйони вибрали" ?
6. Beri Mor / 23 лютого, 14:47 Вставити цитату
4.Гнатович
«а майбутне таких как ты и сотоварищи - помойка»

Помойка це ж їхнє природнє середовище.Валяти пам"ятники,гасати по майдану в засцяних шароварах,прославляти бандеру та просрати все радянське-це в них вершина патріотизму.
7. Dana77 / 24 лютого, 14:30 Вставити цитату
Вова Паршивлюк, ты подал неполную информацию. Не написал, сколько постмайдановская власть наконец-то выделила денег на замену того позорища, которое торчит в центре Санжар после вашего дикого повалення памятника Ленину? Когда дойдут руки наконец-то что-то построить, а то вы только руйнуете и других учите, по каким законам всем жить, какую историю шанувать и на каких политических богов молиться.
7.Dana77
« сколько постмайдановская власть наконец-то выделила денег на замену того позорища, которое торчит в центре Санжар после вашего дикого повалення памятника Ленину? »

Та аякже.... Валяли на патріотичному піднесенні, а як на заміну - то гроші давайте? А, може б, патріоти зійшлись би та й показали свій патріотизм на ділі? Створивши на місці ненависного Леніна щось таке, на що б з усієї України люди їхали любуватись.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації