Вхід | Реєстрація

Кріплення по-сучасному – чому для металу не всі саморізи підійдуть?

Для кріплення виробів із тонкого металу часто використовують саморізи. Їх різновидів на ринку України є дуже багато. Часто для подібних цілей застосовуються абсолютно невідповідні металовироби. Щоб конструкція була міцною та надійною, можна придбати якісні саморізи по металу в Києві. Але також важливо знати, який саме їх тип найкраще підійде.

Чим відрізняються саморізи по дереву та металу

Саморізи – це загальна назва групи кріпильних виробів. Їхня основна відмінність у наявності особливої спіральної різьби, яка здатна сама робити різьблення в матеріалах при закручуванні. Щоб різьба не деформувалася при входженні в щільні структури матеріалів, її роблять гострою і надають спеціальну форму. Завдяки цьому металовироби здатні не просто входити, а й надійно фіксуватися в конструкціях.

Саморізи бувають декількох видів по конструкції, що визначає їх основне призначення. Перед тим, як використовувати той чи інший метиз, важливо розуміти, чи підходить він під конкретну задачу.

  • Саморізи по дереву характеризуються тонким і довгим стрижнем, на якому нарізане велика різьба із збільшеним кроком. Конструкція дозволяє без проблем увійти стрижню у волокна дерева і не руйнувати цілісність виробу, що закріплюється. Але якщо цей варіант кріпильного виробу встановити в металевий профіль, то великий крок різі просто не дозволить міцно зафіксувати метиз. З'єднання буде хитким, що явно не є хорошою ознакою правильного монтажу.
  • Саморізи по металу роблять з крупнішою стрижневою основою. Різьблення такого метизу матиме менший діаметр і дрібніший крок. Для забезпечення щільного притиску двох деталей, що з'єднуються, нарізка різьби робиться по всій довжині гвинта.

Які бувають саморізи по металу?

Який саморіз по металу вибрати за конструкцією, залежить від товщини виробів, які скріплюються. За типом наконечника вони бувають:

  • Гострий. Призначені для кріплення тонколистового профілю та листів, товщина сталі в яких не перевищує 2-3 мм.
  • З буровим наконечником. На кінці таких саморізів передбачається свердло. Воно дозволяє пробурити посадковий отвір під метиз без попереднього свердління. Даний вид кріпильних виробів використовують для кріплення деталей до потовщених металевих профілів, товщина яких становить більше 4 мм.

Якщо вам потрібно робити монтаж деталей до металу завтовшки від 8 до 12 мм, то зробити це просто з посиленими шурупами по металу. Характерна особливість такого різновиду металовиробів полягає в збільшеній довжині свердла на наконечнику. Бур здатний просвердлювати отвори в товстому металі безпосередньо при вкручувані.

Саморізи по металу роблять із звичайною півкруглою, або з головкою збільшеного діаметра. У металовиробів другого типу головка виконує роль прес-шайби. Таким чином, кріпильні вироби цього виду є оптимальними для з'єднання тонколистового профілю. За рахунок прес-шайби досягається ущільнення монтажного отвору та немає ризику зриву його кромок.

Як перевірити якість саморіза по металу?

Фахівці компанії Dneprstroysistema.dp.ua стверджують, що від правильності вибору кріплення безпосередньо залежить якості виконання будівельних та ремонтних заходів. Але вибирати потрібно лише металовироби, які відповідають стандартам DIN та ДСТУ. Тому дуже важливо при покупці брати до уваги наявність у торговців відповідних сертифікатів від виробника.

Якщо можливості перевірити документи у вас немає, тоді орієнтуйтеся простим правилом – хороше кріплення не може бути найдешевшим. Економія на покупці призведе до розчарування в якості будівництва та потреби перероблювання або і нового виконання ремонтних робіт.

Для того, щоб зрозуміти чим ще відрізняються саморізи по дереву і металу, рекомендуємо ознайомитись також із відео матеріалом:

Розміщено на правах реклами
22 грудня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації