Вхід | Реєстрація

Хронічні кишкові гази

Наявність газів у шлунково-кишковому тракті — звичайне явище. Неусвідомлено ми заковтуємо невеличку кількість слини, одночасно з нею в шлунок потрапляє трохи повітря, те ж саме відбувається під час прийому їжі. 

В шлунку над рідким вмістом завжди знаходиться трохи газів, надлишок яких виходить у вигляді відрижки. Це азот, кисень, вуглекислий газ, водень, трохи метану. 

В кишківнику їжа розщеплюється не тільки травними ферментами людини, але й бактеріями, які там живуть. Тому в товстому кишківнику накопичуються гази з домішкою сірковмісних сполук. В нормі людина випускає їх через пряму кишку до 14 разів за день невеликими об’ємами. Деякі харчові продукти сприяють підвищеному газоутворенню:

  • молочні продукти, що містять лактозу;

  • овочі та зелень з великою кількістю клітковини;

  • бобові — квасоля, горох, соя, боби, сочевиця;

  • капуста — броколі, брюссельська, савойська, пекінська, кольрабі;

  • цільнозернові, наприклад вівсяні та пшеничні висівки;

  • картопля, кукурудза, крупи з великим вмістом крохмалю;

  • фрукти, що містять цукри.

Прийом антибіотиків призводить до порушення балансу кишкової мікрофлори, який характеризується в тому числі й збільшенням газоутворення.

Метеоризм — неприємне явище. Людина відчуває психологічний дискомфорт — пригнічення, депресію, прагнення усамітнитись. Погіршується фізичний стан внаслідок здуття живота, іноді болів в животі. Часто до метеоризму призводять закрепи.

У якому випадку варто звертатися до лікаря?

Якщо метеоризм не зникає після нормалізації дієти, скасовування прийому антибіотиків, потрібне детальне обстеження, оскільки це може бути свідченням серйозних хронічних захворювань.

  • Гастроезофагальний рефлюкс

  • Целіакія

  • Гастропарез

  • Онкозахворювання шлунково-кишкового тракту

  • Кишкова непрохідність

Обов?язково зверніться до лікаря, якщо газоутворення спостерігається постійно, якщо ви відчуваєте при цьому біль і вони заважають вам повноцінно жити.

А також будьте особливо уважні до себе і терміново запишіться на консультацію до лікаря, якщо разом з метеоризмом у вас спостерігається один чи кілька з цих симптомів: 

  1. Біль у грудях.

  2. Випорожнення з кров?ю. 

  3. Тривалий біль у животі. 

  4. Нудота або блювання. 

  5. Втрата ваги. 

  6. Запор або діарея. 

При такій проблемі дуже важливо дослідити причину появи надлишкових газів та для цього добре підійде інтегративний підхід у медицині. 

Він дозволяє комплексно дослідити організм та врахувати всі обставини життя пацієнта. 

Такий підхід використовується не всюди, в Києві Клініка Даміана Цілителя працює по принципах інтегративної медицини, консультація в клініці триває 2 години, за які лікар має змогу сфокусуватись на повній історії пацієнта, провести повне обстеження і знайти причину проблеми, а не просто блокувати симптоми. 

Клініка має широкі діагностичні можливості, бо співпрацює з лабораторіями Genova Diagnostics (США) та Nordic Lab (Данія), а також на базі клініки можна пройти унікальні інструментальні дослідження.

Розміщено на правах реклами
7 вересня 2023 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації