Вхід | Реєстрація

Як зрозуміти що росте зуб мудрості

Зуби мудрості - це третій і останній набір корінних зубів, які прорізуються в задній частині рота зазвичай у віці 17-25 років. Їх називають "зубами мудрості", тому що вони зазвичай з'являються в старшому віці, коли людина має більше мудрості.

Однак зуби мудрості часто не мають достатньо місця для правильного прорізування і можуть стискатися або застрявати під яснами. Це може спричинити біль, інфекцію та інші стоматологічні проблеми. Важливо вміти розпізнавати ознаки того, що у вас прорізуються зуби мудрості, оскільки це дозволить вам вчасно звернутися за лікуванням, щоб запобігти потенційним ускладненням.

Спостереження за симптомами і негайне звернення до стоматолога, якщо ви помітили будь-які зміни, допоможе забезпечити правильне прорізування зубів мудрості. У цій статті ми розглянемо загальні ознаки та симптоми, які вказують на те, що у вас прорізуються зуби мудрості, щоб ви могли зрозуміти, на що слід звернути увагу.

Фізичні симптоми

Однією з перших ознак того, що у вас прорізуються зуби мудрості, є біль або дискомфорт у задній частині рота, де з'являються нові корінні зуби. Коли зуби починають проштовхуватися крізь ясна, це може викликати запалення і набряк, що призводить до пульсації, болю або хворобливості. Спочатку біль може бути слабким, але поступово посилюватиметься, коли більша частина зуба прорізатиметься крізь ясна.

Ви також можете помітити набряк і запалення безпосередньо навколо місця прорізування. Ясна можуть виглядати набряклими, червоними та болючими на дотик. Це відбувається через те, що зуб мудрості тисне на тканину ясен, намагаючись прорізатися.

Також часто виникають головні або вушні болі на боці, де прорізується зуб мудрості. Запалення може тиснути на нерви, що ведуть до обличчя, голови та вух. Біль зазвичай починається помірно, але з часом стає більш вираженим.

Іншими ознаками є труднощі з повним відкриванням рота та дискомфорт під час жування або відкушування. Через набряк і подразнення боляче рухати щелепою і тиснути на задні корінні зуби. Ви можете уникати жування на ураженій стороні, щоб мінімізувати біль.

Видимі зміни

Коли зуби мудрості починають прорізуватися крізь ясна, ви можете помітити видимі зміни в роті, які сигналізують про їхню появу. Однією з очевидних ознак є те, що сам зуб пробивається крізь тканину ясен. Ви можете побачити невелику ділянку коронки, що випирає назовні, або опуклість під яснами, де зуб виступає.

Почервоніння і запалення ясен біля задніх молярів також є поширеним явищем. Оскільки зуби мудрості тиснуть на ясна, посилений приплив крові до цієї ділянки призводить до того, що тканина стає набряклою і болючою. Ясна можуть виглядати набряклими та подразненими.

Припухлість уздовж лінії щелепи біля місця прорізування - ще одна ознака. Набрякла шишка або збільшена ділянка на бокових сторонах щелепи, найближчих до зубів мудрості, що прорізуються, може ставати все більш помітною. Нижні зуби мудрості можуть викликати більш помітний набряк, ніж верхні зуби мудрості.

Регулярно оглядаючи свій рот у дзеркалі, ви зможете помітити ці видимі зміни, які вказують на те, що ваші зуби мудрості прорізуються. Дайте мені знати, якщо ви хочете, щоб я розповів про якусь частину розділу про видимі зміни.

Стоматологічні огляди

Ваш стоматолог може першим помітити ознаки прорізування зубів мудрості під час планового стоматологічного огляду. Рентгенівські знімки дозволяють стоматологам зазирнути під ясна і побачити зуби, які ще не прорізалися. За допомогою рентгенівських знімків стоматолог може визначити, чи правильно розташовані зуби мудрості, чи вони зазнають впливу.

Стоматолог також може помітити деякі ранні симптоми прорізування зубів мудрості ще до того, як ви відчуєте дискомфорт. Під час огляду він шукає такі ознаки, як набряк ясен біля задніх корінних зубів або подразнення і почервоніння, які можуть свідчити про те, що прорізуються зуби мудрості.

Якщо вас турбують зуби мудрості, зверніть увагу стоматолога на симптоми, які ви помітили. Він ретельно огляне вашу ротову порожнину і порівняє її з попередніми рентгенівськими знімками, щоб визначити, чи починають прорізуватися зуби мудрості. Раннє виявлення під час стоматологічних оглядів дає можливість проактивно контролювати або лікувати будь-які потенційні проблеми.

Приблизні терміни

Зуби мудрості зазвичай з'являються десь між кінцем підліткового віку і серединою 20-х років. Середній вік - близько 20 років, але час прорізування може значно відрізнятися.

У деяких людей зуби мудрості прорізуються рано, навіть у 17 років. У інших зуби з'являються не раніше середини 20-х років або пізніше. Зуби мудрості можуть взагалі не прорізатися і залишатися під яснами.

Якщо ви перебуваєте в кінці підліткового віку або на початку 20-х років, ви досягаєте вікового діапазону, коли ваші зуби мудрості, швидше за все, почнуть прорізуватися через ясна, якщо вони збираються прорізуватися. Однак симптоми прорізування зубів мудрості можуть раптово з'явитися дещо раніше або пізніше.

Прорізування зубів мудрості може не викликати жодних проблем, поки вони не почнуть тиснути на сусідні корінні зуби і зміщувати інші зуби. Це може статися в будь-який момент, коли простір у щелепі стає обмеженим. Слідкуйте за симптомами навіть за межами типового вікового діапазону.

Висновок

Знання загальних ознак і симптомів прорізування зубів мудрості допоможе вам визначити, чи з'являються у вас треті моляри. Типовими ознаками є біль, набряк, запалення та видимі зміни навколо місця прорізування. Стоматологічні огляди та рентгенівські знімки також можуть виявити зуби мудрості, що розвиваються, до появи інших симптомів.

Найбільш виражені симптоми прорізування зуба мудрості зазвичай з'являються у підлітковому віці до середини 20-х років. Однак прорізування може відбуватися і за межами цього діапазону, або ви можете не помічати проблем, поки зуби мудрості не почнуть впливати на сусідні зуби.

Якщо ви підозрюєте, що у вас прорізуються зуби мудрості, на підставі болю, дискомфорту або змін, які ви помічаєте в роті, негайно зверніться до стоматолога. Він може підтвердити, що зуби мудрості прорізуються, і порекомендувати відповідне лікування.

Якщо випередити потенційні проблеми, можна легше видалити зуб мудрості або вжити інших заходів для запобігання ускладнень. Слідкуйте за ознаками і регулярно відвідуйте стоматолога, щоб підтримувати зуби мудрості і здоров'я порожнини рота в хорошій формі.

Розміщено на правах реклами
7 січня | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації