Вхід | Реєстрація

Рак сечового міхура. Причини та різновиди захворювання

Причини та різновиди захворювання

Формування на стінках або слизовій оболонці сечового міхура злоякісної пухлини – це рак сечового міхура, який потребує своєчасного виявлення та лікування. Поступово патологічний процес розростається, новоутворення може пускати метастази на сусідні органи. Найчастіше захворювання діагностують у чоловіків після сорока років, хоча від нього не застраховані люди у будь-якому віці.

Серед популярних причин розвитку онкології сечового міхура виділяють наступні фактори:

  • робота на хімічних, нафтопереробних, металургійних, лакофарбових та інших підприємствах, що передбачає регулярну взаємодію з токсичними речовинами;
  • куріння, що призводить до накопичення в організмі канцерогенів з тютюнового диму;
  • розвиток хронічних патологій сечовидільної системи – циститу, уретриту, які провокують структурні зміни тканин;
  • передача хвороби від родичів;
  • подразнення сечового міхура при встановленні катетеру;
  • зараження паразитами (шистосомоз).

Не можна назвати один фактор, який 100% провокує розвиток раку сечового міхура. Хвороба виникає через комплексний вплив патогенних чинників. Пухлина може мати неінвазивний або інвазивний характер. В першому випадку вона розташовується всередині органу, а в другому – вражає стінки. Перебіг захворювання включає чотири стадії.

Симптоматичні прояви захворювання

На першій стадії розвитку рак сечового міхура може не проявляти себе. Однак з плином часу і збільшенням пухлини спостерігаються порушення випорожнення сечового міхура, поява крові у сечі, біль в області малого тазу, набряк кінцівок. Ці симптоми можуть не свідчити про онкологію, тому для підтвердження або спростування діагнозу необхідно пройти комплексне обстеження.

Для виявлення злоякісного ураження сечового міхура проводять УЗД органу, цистоскопію (дослідження за допомогою гнучкого зонду), КТ, рентгенографію, а за потреби беруть фрагмент біологічного матеріалу для лабораторного дослідження. Також є необхідність у аналізах крові та сечі.

Лікування раку сечового міхура

Висока ефективність лікування важлива при виявленні хвороби на 1-2 стадіях. Якщо почались метастази на інші органи, тоді лікарі дають невтішні прогнози, але все одно ведеться боротьба за життя пацієнта. При незначних розмірах пухлини можна провести трансуретральну резекцію – видалення патологічних фрагментів сечового міхура з доступом через уретру (не потрібні розрізи).

Однак при проростанні пухлини у глибинні шари сечового міхура проводиться повне або часткове видалення сечового міхура (цистектомія). Головною задачею є забезпечити нормальний процес виведення сечі після втрати важливого органу для його здійснення. Для цього сечоводи можуть виводитись на передню черевну стінку або здійснюватись створення нового сечового міхура з фрагментів тонкої кишки. Останній підхід є більш ефективним, тому що дозволяє зберегти природне виведення сечі і людині не потрібно буде все життя ходити з сечоприймачем.

Джерело: сайт bilyak.com.ua

Розміщено на правах реклами
17 лютого | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації