Вхід | Реєстрація

Якісний зошит: без різкого запаху і з чіткими лініями

Поради фахівців Держпродспоживслужби щодо підбору якісних канцтоварів.

Менш ніж через два тижні розпочнеться новий навчальний рік. Тому батьки разом зі своїми дітьми-учнями штурмують канцелярські магазини, де купують шкільне приладдя. У Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів застерегли, що звичайні шкільні зошити можуть бути токсичними і викликати алергію.

Фахівці Держпродспоживслужби попередили батьків, як уберегти своє чадо від небезпечного канцелярського приладдя.

  1. Не варто купувати зошити з яскравими обкладинками. Такі канцтовари відволікають дитину від навчального процесу і заважають налаштуватися на роботу. Монстри, скелети і різні страховиська на обкладинках зошитів травмують дитячу психіку.
  2. Обов’язково звертайте увагу на щільність паперу. Щільність аркуша — це головний критерій при виборі зошита. Щоб чорнило не просвічувалося на іншій стороні аркуша, його щільність повинна бути високою. Щільна обкладинка із закругленими краями забезпечить тривале використання зошита.
  3. Зошити з білосніжними сторінками теж небезпечні. Для їх виготовлення виробники використовують оптичні відбілювачі, додаючи люмінесцентні речовини, які надзвичайно шкідливі для дитячих очей. Згідно з чинними гігієнічними нормами, білизна аркушів повинна становити не більше 88 відсотків. На обкладинці вказується: назва продукції, назва країни-виробника, назва підприємства-виробника, основне призначення продукції, відомості про сертифікацію, юридична адреса виробника, обсяг зошита в аркушах, позначення стандарту, за яким продукція виготовлена, а також артикул, штрих-код, сорт (для виробів другого сорту).
  4. Важливо врахувати і чіткість ліній. Їх змазування чи роздвоєння не допускається. Основні лінії у зошитах можуть бути фіолетового, зеленого, блакитного та сірого кольорів. При цьому горизонтальні лінії на розгортці в місці згину аркушів повинні збігатися. Допускається їх відхилення до 2 міліметрів.
  5. Щоб уникнути дитячого травматизму, звертайте увагу на скоби, котрими прошивають зошити. Вони мають бути щільно затиснутими.
  6. Розмір зошитів має відповідати формату В5 (175 х205 міліметрів), а ширина поля для письма — 145 міліметрів.
  7. І ще одне важливе правило. Якісний шкільний зошит не має різкого запаху. Постійний контакт із зошитами, просякнутими хімією та ароматичними домішками, провокує токсикологічні отруєння, захворювання печінки та алергію.

До 2007 року всі зошити підлягали обов’язковій сертифікації. Згідно з теперішніми вимогами, загальнообов’язкову сертифікацію замінили на добровільну процедуру. Тобто, за здоров’я дитини відповідають виключно її батьки.

До речі, продавці канцтоварів повинні надати зареєстровану Декларацію про відповідність або сертифікат відповідності.

16 серпня 2018 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації