Вхід | Реєстрація

Менше третини населення України вважає російську мову рідною

Половина мешканців України вважає своєю рідною мовою українську, про російську так думають лише 29 %.
Про це свідчать зведені результати досліджень, проведених Соціологічною групою «Рейтинг» у 2012 році.

 

П’ята частина українців має дві рідні мови

Результати дослідження показали, що 50 % опитаних соціологічною групою мешканців різних областей України вважають своєю рідною мовою українську, 29 % — російську, 1 % — якусь іншу мову.

Водночас 20 % вважають рідною в однаковій мірі українську та російську мови.

Більше людей вважають рідною українську мову на Заході, в Центрі та на Півночі — 96, 75 та 58 % відповідно. Вважають такою російську переважно на Донбасі, Півдні та Сході — 67, 56 та 36 % відповідно.

Соціологи також зазначають, що українську мову частіше вважають рідною мешканці сіл, переважно старшого віку.
З усіх опитаних 45 % зазвичай розмовляють вдома українською, 39 % — російською, а 15 % — однаково обома мовами.

Переважно спілкуються вдома українською мешканці Заходу (91 %), в Центрі (73 %) та на Півночі (51 %). На Сході (65 %), Півдні (67 %) та Донбасі (83 %) надають перевагу російській мові у домашньому спілкуванні.
Знову ж таки, українською частіше спілкуються люди старшого віку.

 

Прихильників російської як другої державної поменшало

Протягом останніх двох років кількість прихильників та противників двомовності в Україні майже рівна. Проте, якщо порівнювати з 2009 роком, рівень підтримки надання російській мові статусу державної істотно зменшився — з 54 % до 46 %. Відповідно зросла кількість противників — з 40 до 45 %.

Зараз в українців у питанні підтримки надання російській мові статусу державної — повний паритет: 46 % виступають проти, 45 % — за, 8 % — ще не визначились.

Дослідження показало, що найбільше прихильників двомовності на Донбасі — 84 %, на Сході — 71 % та Півдні — 65 %. Найбільше противників у Центрі (58 %), на Півночі (68 %) та Заході (89 %).

 

Молодь — за євроінтеграцію та українську мову

Щодо впливу політичних поглядів на ставлення до мовного питання, то підтримують російську прихильники КПУ (72 %) та Партії Регіонів (71 %). Проти надання російській статусу державної виступають прихильники УДАРу (59 %), Громадянської позиції (66 %), Фронту змін (70 %) та 100 % прихильників ВО «Свобода».

Попри те, що українською спілкуються більше людей старшого віку, проти двомовності виступає більше молоді.

Також соціологи визначили, що серед опитаних, які підтримують вступ України до Митного Союзу, переважна більшість (72 %) виступає за надання російській мові статусу державної. А серед респондентів, які підтримують підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом, переважна більшість (72 %) — проти двомовності.

Як показували попередні соціологічні опитування, вступ України до Євросоюзу більше підтримує молодь.

Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування 4 тис. респондентів старше 18 років у лютому та березні 2012 року в усіх регіонах України. Похибка репрезентативності дослідження становить не більше 2,5 %.


Автор: За матеріалами www.ipress.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
29 липня 2012, 12:51 | Полтавщина | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації