Вхід | Реєстрація

«Можу на спір прочитати тридцять віршів Ліни Костенко!»

«Можу на спір прочитати тридцять віршів Ліни Костенко!»

22 квітня у Новосанжарській районній бібліотеці презентували книгу Івана Дзюби «Є поети для епох». У презентації взяли участь працівники бібліотеки, учні старших класів Новосанжарського НВК, педагоги з різних шкіл району та просто поціновувачі літератури.

У читальному залі зібралося понад 30 чоловік. На мультимедійному екрані за допомогою слайдового проектора з’являються фото Ліни Костенко. Працівник центральної районної бібліотеки Тамара Паттієва розповідає, що коли книга Івана Дзюби «Є поети для епох» з’явилася у бібліотеці, то в них з колегами виникла ідея організувати її урочисту презентацію. З метою зацікавлення широкого кола читачів сучасною українською літературою, зокрема, живим класиком Ліною Костенко, про життя і творчість якої і йдеться в цій книзі.

— Ліна Костенко ніколи не афішувала особисте життя. З виходом цієї книги у її шанувальників з’явилася чудова нагода ознайомитися з раніше невідомими сторінками біографії улюбленої поетеси. Адже книга Івана Дзюби — це дослідження творчості поетеси на тлі її автобіографічних розповідей, — додала Тамара Іванівна.

Наступну частину заходу присвячують ознайомленню з біографією поетеси. Роза Туманова розповідає про шлях формування Ліни Костенко як поетеси. Олена Вовк проводить паралелі між самою поетесою та ліричними героями її творів.

Далі у виконанні вчителя української мови та літератури Новосанжарського НВК Галини Царенко та учня 10-го класу Максима Михайлика звучить уривок поеми у віршах «Маруся Чурай». Після останніх слів «Дівчата! Цю не співайте, я ж іще жива…» їм довго аплодують. Потім Яніна Камуз, учитель української мови та літератури зі Старих Санжар, зачитує уривок із презентованої книги, присвячений найновішій збірці Ліни Костенко «Мадонна перехресть».

У цей час у читальний зал заходить голова селищної ради Андрій Река і сідає на крайньому стільці. Тільки-но Яніна Камуз завершує свій виступ, Андрій Олександрович просить надати йому слово поза чергою.

— Дуже поспішаю, — пояснює, — але не зайти до вас не міг, бо я дуже люблю і шаную Ліну Костенко. На спор можу її тридцять віршів напам’ять прочитати. Але зараз один із моїх найулюбленіших розкажу.

Читає вірша «Життя іде і все без коректур». Присутні голосно аплодують, Андрій Олександрович дякує і швидко виходить.

На завершення презентації вручають грамоти найактивнішим друзям бібліотеки — Галині Царенко, Віталію Чепіжному, Яніні Камуз, Людмилі Дзюбан, Олені Вовк, Миколі Призову та Максиму Михайлику.


Автор: Оксана ЛЕВЧЕНКО, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook


1. тутешній / 28 квітня 2013, 19:25
Так,Андрій Олександрович знає,це чудово. А чому не завести , дивовижну традицію, і не запрошувати на такі тематичні зустрічі і інших керівників району? Тоді дійсно можна було б стверджувати,що наші керівники -це наша інтелектуальна еліта,наша гордість.
2. пенціонер / 28 квітня 2013, 21:17
Людино-добра, ти мабудь не тутешній,або зовсім невідаючий. Які інші керівники? Які-там тематичні вечори? Зовсім не давно,я була запрошена на святкування 90-річчя Новосанжарського району ,так ці "керівники-оратори" з листочків читали.А могли й підготуватись. По таких випадках можна судити про наявність інтелекту та відношення до громадян.
3. koriolan / 28 квітня 2013, 21:28
Переборол себя и прочитал «Життя іде і все без коректур».
Искренне жаль детей, восхищающихся эрзац-стихами.
Впрочем люди, никогда не пробовавшие высокосортные сорта кофе, с восхищением отзываются об аромате и вкусе кофе из желудей.

По иронии судьбы перед Л.Костенко перечитал вот это:

Пускай ты выпита другим,
Но мне осталось, мне осталось,
Твоих волос стеклянный дым
И глаз осенняя усталость.

Словно чашку йеменского кофе выпил.


4. Гість / 29 квітня 2013, 15:20
3. koriolan пише:
«Словно чашку йеменского кофе выпил.»

Щасливої дороги до "Йемена"
5. Гість / 29 квітня 2013, 15:22
Не знаю, чи побачу Вас, чи ні.
А може, власне, і не в тому справа.
А головне, що десь вдалечині
Є хтось такий, як невтоленна спрага.

Я не покличу щастя не моє.
Луна луни туди не долітає.
Я думаю про Вас. Я знаю, що Ви є.
Моя душа й від цього вже світає.
6. koriolan Гiстю / 29 квітня 2013, 18:17
На минуту соглашусь с дебильной логикой Гiстя:
держишь в руках китайскую компьютерную мышь - марш в Шанхай кузнечиков лопать.
А стишки слабоваты, как все написанное на соловьиной.
7. пенціонер / 29 квітня 2013, 18:32
Соромно за таких як koriolan .Хто Вас навчав?Хто Ваша мама?
8. koriolan / 29 квітня 2013, 18:45
Соромно и срамно за таких, как Гiсть. Я ответил на единственно понятном ему языке.
А кто Ваша мама, пенцiонер? Почему она не проверяла выученные сыном уроки? Особенно расстановку знаков препинания.
9. Гість / 29 квітня 2013, 20:34
8. koriolan пише:
«Соромно и срамно за таких, как Гiсть. Я ответил на единственно понятном ему языке.
А кто Ваша мама, пенцiонер? Почему она не проверяла выученные сыном уроки? Особенно расстановку знаков препинания.»

Мені вас жаль. Як можна жити з такою ненавистю в серці? Мої щирі співчуття вашим рідним і всім, хто має нещастя знаходитися поруч з вами.
10. Гість koriolanу / 29 квітня 2013, 20:53
"Коріолан був засуджений, оскільки розкрився факт привласнення військової здобичі, захопленої під час походу проти анціатських вольсків" - ви б пообережніше з ніками. Бо з позиції вора пробуєте критикувати мистецтво. Це смішно.
11. пенсіонер / 29 квітня 2013, 20:59
Ісус Христос розп’ятий був не раз.
Там, на Голгофі, це було уперше.
Умер од смерті, може,– від образ,
і за життям не пожалів, умерши.
А потім розп’яли на полотні,
у мармурі, у гіпсі і в граніті.
А потім розп’яли його в мені,
і розп’яли на цілім білім світі.
І тіло з’їли, кров’ю запили.
Ще рік, чи два, чи десять, чи довіку?
І продавали образ з-під поли,
і не дають умерти чоловіку.
Куди піду? Куди тепер піду?
Де на землі земля обітована?
Казарми в Гефсіманському саду,
І всі народи – як розкрита рана…
12. ЖОЛУДЬ / 29 квітня 2013, 21:09
Оце дають пенціонери,не те що якийсь klaRION,ЯКИЙ НЕ РОЗУМІЄТЬСЯ НА КАВІ, ТА НЕ СМАКУВАВ ЕФІОПСЬКИЙ НАПІЙ,ВИЗНАНИЙ ГУРМАНАМИ СВІТУ. (А ВИХОВАНИЙ НА ДВІЙКУ)
13. ПЕНЦІОНЕР / 29 квітня 2013, 21:25
Вона була красуня з Катеринівки.
Було у неї п'ятеро вже вас.
Купляла вам гостинчика за гривеник,
топила піч і поралась гаразд.
Ходила в церкву, звісно, як годиться.
Гладущики сушила на тину.
Така була хороша молодиця
І мала мрію гарну і чудну.
У ті часи, страшні, аж волохаті,
коли в степах там хто не воював, -
от їй хотілось, щоб у неї в хаті
на стелі небо хтось намалював.
Вона не чула зроду про Растреллі.
Вона ходила в степ на буряки.
А от якби не сволок, а на стелі -
щоб тільки небо, небо і зірки.
Уранці глянеш -
хочеться літати.
Вночі заснеш у мужа на плечі.
Де б маляра такого напитати?
Навколо ж орачі та сіячі.
Уваживши ту мрію дивовижну,
приходив небо малювать шуряк.
Вона сказала:
- Перестань, бо вижену.
- У тебе, - каже, - небо, як сіряк.
Якийсь художник у роки голодні
зробити небо взявся за харчі.
Були у нього пензлі боговгодні,
став на ослін, одсунув рогачі.
У нього й хмари вигинались зміями,
уже почав і сонце пломінке.
Вона сказала: - Ні, ви не зумієте.
Злізайте, - каже. - Небо не таке.
Вона тим небом у тій хаті марила!
Вона така була ще молода!
Та якось так - то не знайшлося
маляра.
Все якось так - то горе, то біда.
І вицвітали писані тарелі,
і плакав батько, і пливли роки, -
коли над нею не було вже стелі,
а тільки небо, небо і зірки...

ВІРШ ПРО МАТІР (СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ KLARIONA)
14. Зіна Мерц / 29 квітня 2013, 21:29
Будьте більш поблажливі до Koriolanа.Людина не дуже розуміє українську мову,тому і вірші Ліни Костенко до нього просто не "доходять".
15. Гість Зіні Мерц / 29 квітня 2013, 21:33
Так отож і пробуємо навчити. До цієї людини, на жаль, не тільки вірші "не доходять".
16. koriolan / 29 квітня 2013, 21:56
Для ЖОЛУДЯ (любимой пищи свиней и великого знатока сортов кофе), Гiстя и пенцiонера.
Уважаемые!
Не нужно меня жалеть. Я самодостаточен, любим женщинами и родными, и вполне счастлив. Мой дом полон друзей и единомышленников.
Но я не люблю, когда ущемляют мои права и мою языковую среду. А это делается постоянно, целенаправленно и по-иезуистски.
Хочу предупредить, что время Ельциных, Путиных и иже с ними не вечно. Появление новых Петров I, Екатерин II и Лениных неизбежно. Россия беременна великими людьми. Неизбежно и воцарение новых Гирев, османских султанов и польских крулей.
Вот только страна бесчисленных предателей и приспособленцев может воспроизвести только новых никчемных Мазеп. Трудно не согласиться с китайцами: червяк не родит дракона, мышь не родит льва.
Придет время и новые Богданы под натиском старых врагов неизбежно ударят по рукам с новыми Бутурлиными.
(Кстати, уважаемый Гiсть, учите историю древнего Рима не по еврейской Википедии, а по Моммзену. Он, хоть и ненавидел Россию, но в изучении истории древнего мира ему не было равных. От него и узнаете славу и величие Кориолана).
В ломаном свете этой примитивной статьи больше всего жалко детей.
Выращенные в темных пещерах дремучего национализма, свет спички они принимают за Солнце. Но это не навсегда.
В рамках этой статьи больше я отвечать вам не буду. Мое время и мое слово еще нужно заслужить.







17. ясен / 29 квітня 2013, 22:05
[
3. koriolan пише:
« Вставити цитатуПереборол себя и прочитал «Життя іде і все без коректур»
Яка жертва.Преборов себе і нарешті прочитав вірш Ліни Костенко.Нажаль такому невігласу це всеодно що прочитати якийсь древній манускрипт скажімо на шумерській мові.Результат однаковий -непоніме!
18. Гість koriolanу / 29 квітня 2013, 22:06
Ви хворий. Лікуйтесь, доки не пізно. Манія величі, ускладнена задавненою формою шизофренії - і це ще не весь перелік. "Когда человек делает нам больно, то скорее всего, сам он — глубоко несчастен. Счастливые люди не хамят в очередях, не ругаются в транспорте, не сплетничают о коллегах. Счастливые люди в другой реальности. Им это ни к чему" - це щодо вашої самодостатності і надлишку любові від жінок та рідних. Зверніть увагу - зрозумілою вам мовою.Яку я, до речі, знаю і поважаю.
19. Бувалий / 30 квітня 2013, 07:50
Давненько вже цього злобного троля не було тут... Ваші намагання щось йому довести -- харч для його гнилого нутра. Перестаньте на нього реагувати -- і він сам здохне!
20. Нью Йорк / 30 квітня 2013, 08:34
Мені "життя без коректур" теж не нра. У Ліни є набагато сильніші твори. Але це ж поезія; це штука дуже суб’єктивна, як улюблений колір чи страва.
21. жолудь / 30 квітня 2013, 08:56
"Коріолан був засуджений, оскільки розкрився факт привласнення військової здобичі ",а ще я думаю ,що його в школі ображали(стусанів давали)тому він і злий на увесь білий світ та на оточуючих.
22. Козак Ямайка / 1 травня 2013, 12:51
16. koriolan пише:
«я отвечать вам не буду. Мое время и мое слово еще нужно заслужить. »

Koriolan всія русі!!!Змилуйся над нами, людьми темними, відповідай нам !!!