Змагання зі спортивного туризму

22–24 травня в Кобеляках проходили відкриті чемпіонати району серед учнівської молоді з велосипедного та водного туризму в залік 19-ої обласної туристської спартакіади учнівської та студентської молоді Полтавщини.

На змагання прибули 144 юних туристи із семи регіонів області. На урочистому відкритті учасників чемпіонатів вітали голова районної ради Василь Мирошнеченко, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, кобеляцький міський голова Олександр Ісип, начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Коваль, головний суддя обласної туристської спартакіади Анатолій Криворучко, завідуючий відділом спортивного туризму Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Олександр Безверхий, ветеран туризму району Володимир Яловега, який, доречі, виставив від себе подарунки найменшим учасникам змагань. Право підняти Державний Прапор України мали капітани команд, серед яких була і кандидат у майстри спорту зі спортивного туризму Ольга Оне з Миргорода.

У змаганнях з велотуризму взяли участь 18 команд, які змагалися у фігурному водінні велосипеда, подоланні перешкод (тріал) та велокросі. У командному заліку в середній віковій групі (2001–2003 роки народження) чемпіонами стала збірна юних велосипедистів Полтави. Друге місце у команди Полтавського міського Центру позашкільної освіти. Команда нашого району у складі вихованців районної станції юних туристів Максима Стрюка та Олега Юркіна зайняла почесне третє місце. У старшій віковій групі (1996–2000 роки народження) кобеляцькі велотуристи не залишили шансів на перемогу іншим районам. Перемогу здобули велосипедисти із Кобеляцького НВК№ 1 (Максим Порох, Кирило Чіпко). Друге місце у команди Бутенківської загальноосвітньої школи (Богдан Кобель, Дмитро Канівець, Володимир Федь). Бронзу завоювала команда райСЮТур (Богдан Кусайко та Сергій Тоценко). У особистій першості представники Кобеляцького району теж показали найкращі результати. Максим Порох (Кобеляцький НВК№ 1) був першим на велокросі та другим у тріалі. Іван Колісник (райСЮТур) найкраще виконав дистанцію «Фігурне водіння велосипеда» та був третім у велокросі. Богдан Кобель (Бутенківська ЗОШ) переміг у тріалі та зайняв третє місце у фігурці, поступившись лише двома секундами своєму земляку Богдану Кусайку (друге місце). Високі результати сприяли тому, що Полтавську область на чемпіонаті України з велотуризму серед учнівської молоді представлятимуть кобеляцькі велотуристи.

Перемогу у водному чемпіонаті виборювали 9 команд. Змагання включали в себе техніку водного туризму (коротка траса — катамаран, подолання десяти воріт), раллі на байдарках (дистанція 5 км з проходженням 5‑ти воріт), техніку водного туризму (коротка траса — байдарка, подолання дванадцяти воріт), рятувальні роботи. У старшій віковій групі перемогла команда Бутенківської ЗОШ, на 2 місці команда Кобеляцької райСЮТур (В’ячеслав Крупа, Юлія Стокоз, Олена Ващенко, Ростислав Васюта, Олексій Букань, Олександр Деркач, Владислав Пліщенко, Дар’я Жук). На третьому — збірна міста Миргорода. У середній віковій групі перемогла команда Кобеляцької райСЮТур (Сергій Черкаський, Яніна Климань, Андрій Бажан, Марина Шендрик, Єгор Шевчук, Сергій Соломко, Володимир Кишка, Тетяна Губа), друге місце у збірної Полтави, на третьому — команда Ромоданівської ЗОШ.

Три дні змагань промайнули дуже швидко. Та задоволення юні туристи отримали максимальне і додому повернулися у бадьорому настрої, повні натхнення та оптимізму. На згадку ж залишилися не лише пам’ятні відчуття, а й фотографії, які зафіксували напружені миттєвості спортивно-туристських поєдинків.