«Темп» виграє перше коло

Команда з Сухої Маячки у матчі 9‑го туру перемогла новосанжарський «Ветеран». І пішла на перерву одноосібним лідером вищої ліги.

Останній шанс «Ветерана»

Нагадаємо, до останнього туру в «Темпу» не було жодного втраченого очка. У разі перемоги над «Ветераном» команда продемонструвала б у першому колі 100‑відсотковий показник. Рідкість як для цього сезону. Адже гіркоти поразок та прикрості нічиїх вже зазнавали і «Зоря», і «Ветеран», і «Маяк».

Щодо «Ветерана», то гра з «Темпом» була для команди останнім шансом, щоб залишитися у боротьбі за чемпіонство. Адже у разі поразки відставання із солідного переросло б у катастрофічне. Минулого туру, нагадаємо, «Ветеран» поступився одному з конкурентів — «Зорі-1», тепер віч-на-віч зустрічався з іншим.

Обидві команди не оминули кадрові втрати. «Темп» вийшов на гру без дискваліфікованих Вадима Шовкового та Олександра Серебрича. У «Ветерана» через травму не грав Віталій Гарець, був відсутній і один із лідерів команди Володимир Жаботинський.

Перший тайм гри видався не надто цікавим. Команди приглядалися одна до одної, по воротах били нечасто і надзвичайних швидкостей не вмикали. Забили лише один раз на двох — Сергій Соломашенко із «Темпу» першим встиг на підбір м’яча і поклав круглого під поперечину: 1:0.

Після цього «Ветеран» забігав і почав обстрілювати каркас воріт суперника. Спочатку В’ячеслав Устенко пробивав по недосяжній для воротаря траєкторії, але влучив у праву стійку. Потім Віктор Радчич потужно пробив з-під захисника, але м’яч «поцілував» тепер уже ліву стійку.

— Тепер має бути перекладина, а потім уже гол, — спрогнозував Владислав Олійник із «Зорі-1», який разом із партнерами спостерігав за матчем.

І виявився правим. Одразу ж на початку другого тайму «Ветеран» таки перевірив на міцність поперечину. Артур Корнійчук пробив, здавалося, бездоганно, але ворота знову не пустили м’яч усередину. А потім був… правильно, гол. Євген Суботін увірвався до штрафної, витримав паузу і таки зрівняв рахунок у грі: 1:1.

Після цього матч знову перейшов у позиційне протистояння, яке переривалося нечастими контратаками. А вирішила долю матчу одна-єдина помилка. В’ячеслав Устенко віддавав передачу на своїй половині поля і елементарно «обрізався». Круглого перехопив форвард «Тему» Олег Бабаян і рикошетом від воротаря забив переломний гол: 2:1.

Ще за кілька хвилин воротар «Ветерана» порушив правила на іншому гравцеві «Темпу», Ігорю Близнюку. І сам постраждалий ударом із 10‑метрової позначки поставив фінальну крапку у матчі: 3:1. «Темп» іде на зимові канікули беззаперечним лідером.

«Водограй» відривається від «Зорі-2»

Іншими одноосібними лідерами стали футболісти новосанжарського «Водограю». У останньому матчі першого кола вони на руденківському майданчику обіграли свого головного переслідувача, «Зорю-2».

Матч проходив за переваги новосанжарців. Вони постійно вели в рахунку: 1:0, 2:1, 3:2. Проте у другому таймі дозволили суперникам наздогнати себе: 3:3. Але у вирішальний момент команда зібралася і забила пару таких потрібних голів. Відзначилися Євген Лахно та Мирослав Коляда, який зробив у грі хет-трик. 5:3 — і новосанжарці відриваються від «Зорі-2» вже на п’ять очок.

Результати решти матчів 9‑го туру. І ліга: «Маяк» — «Зоря-1» — 3:3; «Колос» — «Солод» — 5:2. ІІ ліга: «Оріль» — «Ворскла» — 4:1; «Старс» — «Чиста криниця-2» — 10:4; «Сокіл» — «Чкалова» — 3:2; «Гетьман» — «Кернел» — 4:3. ІІІ ліга: «Оріль-2» — «Дружба» — 8:1; «Маяк-2» — «Козубівське» — 2:1; «Ворона» — «Сокіл-2» — 3:3; «Полузір’я» — «Лідер» — 6:2; «Штурм» — «Омега-2» — 15:2.