Роботодавець не платить 3200 грн? Тоді до нього прийдуть контролери

Роботодавець не платить 3200 грн? Тоді до нього прийдуть контролери

Уряд доручив обласним органам влади створювати міжвідомчі робочі групи на місцях і контролювати дотримання трудового законодавства.

У кожній області повинна бути створена міжвідомча робоча група, яка буде оперативно контролювати виплату з 1 січня мінімальної заробітної плати 3200 гривень і оперативно реагувати на скарги найманих працівників. Про це заявив віце-прем'єр Павло Розенко. Він доручив створювати такі робочі групи при облдержадміністраціях. До складу їх повинні увійти представники податкової служби, Пенсійного фонду, Державної служби праці та інших сфер.

«Перед нами стоїть абсолютно чітке завдання — щоб рішення уряду про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн було виконано в повному обсязі. При цьому не можна допустити будь-яких маніпуляцій, перш за все керівників бюджетних установ, щодо переведення людей на неповний робочий день або, не дай Бог, скорочення. Адже кошти, необхідні для фінансування бюджетної сфери, в повному обсязі закладені в Державному бюджеті на 2017 рік», — цитує Павла Розенка прес-служба КМУ.

Контроль стосується не тільки бюджетної сфери, а й бізнесу. «У недержавному секторі ми спільно з профспілками і роботодавцями повинні взяти під контроль ситуацію. Мінімальна заробітна плата працівника не може бути нижче 3200 грн по кожному підприємству», — підкреслив Павло Розенко. Він пообіцяв, що «буде жорстка реакція» на будь-які спроби маніпулювати, переводити людей на неповні ставки.

Нагадаємо, з 1 січня для бізнесу посилили покарання за недотримання трудового законодавства. Так, за неоформленого працівника загрожує штраф 320 тис грн. А за недопуск до перевірки, якщо вона стосується виплати зарплати — 9 600.


Автор: Татьяна Донченко, «Кременчугский ТелеграфЪ»
Поділитися:
11 січня 2017, 19:32 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Суспільство | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації