Найбільше відвідувачів зацікавив страйк вихователів.
2020 рік підходить до завершення, і можна підводити деякі підсумки в редакційній роботі тижневика. Адже «еховці» займаються не лише щотижневим виходом газети. Паралельно працює сайт, групи в соціальних мережах, канал на платформі Ютуб, де публікуються найгарячіші новини Полтавщини й України. Під кожною новиною чи відео є історія переглядів, яка вказує на правильно обрану тему, її актуальність.
Тож давайте підсумуємо, що цікавило наших читачів у 2020‑му.
Читали про вихователів, евакуйованих із Уханя і коронавірус
Найпопулярнішою стала стаття «Вихователі міських дитсадків заявили про готовність до страйку». У ній розповідалося про зустріч голови Кобеляцької районної ради Володимира Кішінського з представниками трудових колективів міських дошкільних закладів. Приводом для зустрічі послужила ситуація з виплатою заробітної плати. Керівники дитсадків отримали розпорядження із відділу освіти про скорочення виплат за так звану престижність роботи. Замість 20 відсотків доплати вихователям запропонували задовольнитись п’ятьма. Педагоги попередили Кішінського, що в разі невиконання їх вимог у розрізі виплат заробітної плати, вони готові вдатися до страйку. Цю новину переглянули 176 435 разів. Це ж як читачів стурбувала новина про страйк вихователів.
Завдяки приїзду в медичний центр «Нові Санжари» на обсервацію евакуйованих українців і іноземців із китайського міста Ухань, про селище дізналася не лише вся Україна, а й значна частина світу. Тому не дивно, що статтю «У Нових Санжарах починається паніка: чекають земляків із Китаю» перечитали 53 903 рази. Матеріал вийшов увечері 19 лютого і в ньому значилося, що наступного дня в один із місцевих санаторіїв почнуть привозити і розміщувати на карантин українців із Китаю. Саме така інформація того вечора розповсюджувалася Новими Санжарами. Офіційних повідомлень про дії влади стосовно евакуйованих на той момент не було.
А вже через місяць після історії з Новими Санжарами коронавірусна паніка охопила всіх українців. Новини на ковідну тематику стали найбільш популярними. Так, публікацію «Мешканця Бреусівки із високою температурою госпіталізували в кременчуцьку лікарню» читали 16 000 користувачів.
Комаровський, протести і «Онур»
Тематика відеосюжетів, які з цікавістю переглядали в 2020 році, особливо не відрізняється від друкованих матеріалів. Так 53 384 разів користувачі переглянули сюжет «Доктор Комаровський про ситуацію в Нових Санжарах». Через кілька днів після заселення на обсервацію в медцентр «Нові Санжари» евакуйованих із Уханя в селище приїхав лікар-педіатр Євген Комаровський. Він виступив перед жителями Нових Санжар із невеликою лекцією. Лікар легко і доступно пояснив людям, чому немає потреби панікувати з приводу нової хвороби. Проводжали медика ледве не оваціями.
На другому місці з результатом 30,7 тисячі переглядів відео «Нові Санжари опинились у центрі подій всеукраїнського масштабу». У сюжеті показані події, що відбувалися 19 і 20 лютого в селищі, напередодні приїзду евакуйованих із Китаю:
«Дізнавшись про приїзд евакуйованих, кілька десятків жителів Новосанжарської та сусідньої Лелюхівської громади зібралися біля медичного центру. В’їзди в Нові Санжари та Лелюхівку заблокували місцеві автомобілісти. Близько двох десятків автівок, деякі з причепами, припарковані по обидві сторони автодороги, що веде в селище від траси М-22 Полтава — Олександрія.
Після нічного перекриття в’їздів у Нові Санжари місцевими жителями до селища почали з’їжджатися спецзагони правоохоронних органів та військові. Неподалік в’їзду в селище відбулися сутички місцевих жителів з правоохоронцями. Декількох людей забрали в автозаки. Протестувальники стверджують, що їх повезли в Полтаву».
Не дивлячись на інфекційні захворювання, посушливе літо і падіння курсу гривні, у межах Кобеляцького району продовжується реалізація масштабного проекту з будівництва бетонної автодороги Н-31 Дніпро — Решетилівка. Однією з підрядних організацій, що зайнята на будівництві, є турецька компанія «Онур». У цій організації працює декілька десятків місцевих водіїв. У середині червня вони підняли «бунт». Причина, за словами водіїв, — невиконання керівництвом «Онуру» вимог трудового договору та порушення українського законодавства, що регулює в цій державі трудові відносини між роботодавцями і найманими працівниками. Конкретніше — керівництво турецької фірми не здійснило обіцяного підвищення заробітної плати. Сюжет «Онур проти робітничого класу: перший раунд за турками» переглянули 3,74 тисячі разів.
У Інстаграмі збираємо допомогу й шукаємо зниклих тварин
Протягом року найбільшу цікавість у користувачів соціальної мережі «Інстаграм» викликало фото на купальську тематику юної кобелячанки Аліни Киценко. Автор світлини — мама Валентина. Фотороботу вони відправили на конкурс, що проводила Полтавська міська рада. Світлину Алінки переглянули 12 500 відвідувачів соцмережі. До речі, це фото «лайкнули» 1390 разів.
Майже 11 000 користувачів схвилювала новина про біличанку Тетяну Рубанченко, яка потребує фінансової допомоги на лікування. Допис активно обговорювали в Інстаграмі й Фейсбуці, сподіваємось, що кошти пересилали теж.
Виявляється, що соцмережі потрібні не лише для того, щоб похизуватися новим фото. До адміна часто звертаються в Інстаграмі з проханням опублікувати пост про втрачені речі чи домашніх тварин. Так, на початку грудня в жителів Кобеляк пропав собака породи лабрадор і його досить швидко допомогли знайти. За чотирилапого хвилювались більше 10 000 користувачів.
Виходить, що нашу сторінку в Інстаграмі exo.in.ua відвідують люди, яким не байдужа доля оточуючих.
Дякуємо, що залишаєтеся з нами, підписуйтеся на «Тижневик ЕХО» у Фейсбуці і Ютубі, на exo.in.ua — в Інстаграмі і читайте офіційний новинний сайт exo.in.ua.