Вхід | Реєстрація

Заказник «Новосанжарський» збільшився на 15 гектарів

Заказник «Новосанжарський» збільшився на 15 гектарів

Площа природоохоронного об’єкта тепер становить 1127,6 гектара.

Минулого тижня начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін повідомив, що природно-заповідний фонд розширився ще на 1,2 тисячі гектара. З’явилися три нові об’єкти місцевого значення. Це ботанічний заказник «Гришків ліс» (42 гектари) і ландшафтний заказник «Ковалівський» (72,7 гектара) у Полтавській громаді та ландшафтний заказник «Нелюбівський» (138 гектарів) у Диканській тергромаді.

Регіональний ландшафтний парк «Диканський» розширився на 822,9 гектара і охоплює 12,8 тисячі гектарів.

Збільшилася площа 4 заказників місцевого значення: ботанічного «Великий ліс» у Великобудищанській громаді — на 11,6 гектара, орнітологічного «Будникове» в Опішнянській ОТГ — на 17,3 гектара, ландшафтного «Новосанжарський» — на 15,6 гектара, гідрологічного «Артополот» у Лохвицькій ОТГ — на 143,9 гектара.

Філіп Пронін зазначив, що таких територій у області має бути більше. Полтавщина — край мальовничої природи. Маємо зберегти її для нащадків.

Відповідно до рішення Полтавської обласної ради «Про зміну меж (розширення) ландшафтного заказника місцевого значення «Новосанжарський», територія природоохоронного об’єкта збільшилась на 15,6 гектара поблизу села Собківка Новосанжарської громади. Зміну меж здійснено за рахунок земель державної власності.

Для довідки. Новосанжарський — ландшафтний заказник місцевого значення в Україні. Розташований у межах колишнього Новосанжарського району. Площа заказника — 1112 гектарів.

Статус заказника надано згідно з рішенням облради від 27 жовтня 1994 року. Перебуває у віданні держпідприємства «Новосанжарський лісгосп».
Статус надано з метою охорони та збереження в природному стані соснових насаджень на боровій терасі річки Ворскла, висаджених у 50-х роках минулого століття з метою закріплення пісків.

Трав’яний покрив заказника розріджений, тут зростають куничник наземний, полин австрійський, цмин пісковий, очиток їдкий, півники борові, нечуйвітер волохатенький, агалик-трава гірська, таволга звіробоєлиста, горицвіт весняний. Більш поширені лишайники (кладонія, корнікулярія, гіпогімнія здута) та мохи (зозулин льон звичайний, плевроцій Шребера, дикран зморшкуватий).

Тваринний світ заказника представлений такими видами ссавців: вивірка звичайна, лось, сарна європейська, заєць сірий, борсук європейський, лисиця звичайна, тхір лісовий, куниця лісова, свиня дика.

Із птахів поширені зяблик, щеврик лісовий, вівсянка звичайна, синиця велика, мухоловка сіра, жайворонок лісовий, повзик звичайний, сойка. На старих ділянках лісового масиву зрідка трапляються хижі птахи: канюк звичайний, орел-могильник, підорлик великий, змієїд, занесені до Червоної книги України. Також мешкають крук, дятел звичайний, дятел середній.


Автор: Олександр ДІДЕНКО


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
30 грудня 2023, 15:38 | Нові Cанжари | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації