Вхід | Реєстрація

Основні правила внесення добрив навесні

Оскільки в цьому році можна очікувати як підвищення інтересу українців до вирощування овочів та фруктів власними силами, так і, водночас, гострого дефіциту мінеральних добрив, редакція «ЕХО» вирішила вчергове нагадати землякам про основні правила внесення органічної та мінеральної «поживи» для рослин.

Весна — період пробудження і активного росту рослин. Багато досвідчених дачників не витрачають цей час даремно, оскільки розуміють, як важливо підготувати ґрунт до посадки культур. Хороший, багатий урожай залежить, перш за все, від збалансованого харчування і догляду.

Чи дійсно це необхідно? Звичайно, адже добрива для городу навесні — найкращий спосіб отримати бажаний результат. Якщо ви ніколи не стикалися з використанням добрив, тоді ця стаття допоможе вам освоїти цю важливу науку.

Добрива для городу — коли вносити?

Багато фахівців стверджують, що саме весняний період — найкращий час для удобрення ґрунту. Яке харчування можна для цього використовувати? Особливих вимог немає. Підійдуть як органічні, так і мінеральні добрива, купити які можна в усіх спеціалізованих магазинах. Тільки важливо не переборщити з дозою і уважно слідувати інструкції.

Коли можна приступати до внесення добрив на дачній ділянці?

Починати можна ще взимку. Багато дачників придумали простий, але дуже дієвий метод — розподіляти добриво поверх снігу. Коли приходить тепло, сніг тане, припадаючи вглиб ґрунту, готуючи його. Але якщо на вашій території ґрунтові води проходять дуже близько до поверхні, велика ймовірність того, що харчування «попливе» за течією.

Розглянемо основні правила внесення добрив навесні.

Живити ґрунт, де ростуть дерева, можна вже в кінці зими, не чекаючи танення снігів. Дерева навесні найбільше потребують магнію та калію, тому варто використовувати добрива, до складу яких входять саме ці мінеральні речовини. Добрі відгуки заслужили рідкі добрива, ефект від яких позначається на врожайності дерев. Овочі, зелень, коренеплоди і квіти найкраще підгодовувати прямо перед посадкою. Якщо ви садите багато рослин, складіть для себе план внесення добрив. Він допоможе не заплутатися і використовувати необхідне харчування.

Порада Головне — не слідувати небезпечному, в даному випадку, принципу — чим більше, тим краще. Надлишок добрив негативно позначиться на стані рослин і їх врожайності. Органічні, як і мінеральні, добрива також потребують дозування.

Органічні добрива — користь і шкода

Деякі вважають, що якщо продукт натуральний, значить він корисний. Але це вірно тільки в разі, якщо ви знаєте, як правильно з цим продуктом себе поводити. Наприклад, деякі види органічних добрив можуть просто спалити кореневу систему рослини. Багато городників уже зіткнулися з таким сумним досвідом і власними руками знищили весь урожай. Які добрива вважаються органічними?

У їх число входять:

  • Компост
  • Перегній
  • Гній
  • Торф
  • Зола.

Органічні добрива мають багато переваг: вони роблять ґрунт пухким, легким, збагачують його корисними речовинами. А для його придбання потрібно зовсім небагато коштів.

Не рекомендується зберігати гній, перегній або торф біля посаджених овочевих культур, особливо моркви і цибулі. Овочева муха, яку привертає запах органічних добрив, може принести непоправної шкоди вашому врожаю. Наша порада — винести продукти переробки на окрему ділянку, а ще краще — у окреме приміщення. Це також вбереже вас від специфічного аромату добрива.

Порада Ніколи не використовуйте свіжий гній. Потрапляючи в ґрунт, він починає розкладатися, виділяти тепло і газ, що призводить до підвищення температури кореневої системи рослини. Також зі свіжим гноєм можна занести багато шкідників, наприклад, медведок, личинок або інших паразитів.

Мінеральні добрива — наскільки ефективні хімічні препарати?

Користуватися мінеральними добривами набагато легше, ніж органічними. Вони продаються в готовій формі, їх досить залити водою і внести в ґрунт. Однак, фахівці постійно твердять про те, що вносити харчування необхідно строго по інструкції, інакше довгоочікуваного результату можна так і не побачити.
Якщо ви зібралися навесні перекопувати свою дачну ділянку, можна скористатися азотними і фосфорними добривами, які вносяться прямо перед роботою. Вони допоможуть ослабленій і молодій кореневій системі рослин швидко вкоренитися і зміцніти.



Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
28 березня 2022 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації