Велика Багачка

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Велика Багачка вперше згадується наприкінці XVI ст. як козацьке поселення. В писаних джерелах зазначається один із перших поселенців — Багач, від прізвища якого й виводять назву селища та однойменної річки. Великою Багачкою селище назване 1925 р.

 

 Персоналії

 У 1940 році до Багачки приїздили П.Г.Тичина, М.І. Рильський, у 1960 А.С.Малишко, М.П.Стельмах. Про свою подорож до Великої Багачки П.Г.Тичина написав вірш "Їдемо з Великої Багачки", де розповів про вшанування кобзаря Федора Кушнерика. У Великій Багачці жили кобзарі Антін Скоба (1863-1908), Федір Кушнерик (1875-1941) та Герой Радянського Союзу І.І. Шепель (до речі на фасаді школи встановлено меморіальну дошку). Саме тут провів дитячі роки український письменник О.В.Донченко (1902-1954). Коли до Багачки приїздив кінорежисер О.П.Довженко, то із-з задоволенням слухав пісні Ф.Д. Кушнерика, знімав фільм "Щорс", змальовував дуб, який і досі стоїть серед стадіону неподалік від школи.

 

 Тарас Шевченко і Багачка

 За життя Тараса Шевченка Велика Багачка відносилася до Миргородського повіту Полтавської губернії Російської імперії.

 Поет був тут улітку проїздом та в жовтні 1845, коли за завданнями Археологічної комісії описував архітектурні й історичні пам'ятки Полтавщини.

 Згадки про Велику Багачку є в повісті «Близнецы» та в «Археологічних нотатках».

 Зараз в селищі на честь Тараса Шевченка названо вулицю і кінотеатр.

 

 

 

Герб поселення Велика Багачка
Прапор селища Велика Багачка

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору

Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації