Степан Бульба, керівник фракції СПУ:
— На засіданні фракції, яке відбулося напередодні, ми прийняли рішення про підтримку Момота, Онищенка і Марченка на керівних посадах. Адже вони все одно були б обрані. До того ж Момот — людина, яка нормально сприймає іншу позицію, толерантна. Хоча він не буде самостійним в прийнятті рішень, однак у будь-якому випадку він буде прислухатися до наших думок. Що стосується кандидатури Марченка, то від початку існувала домовленість ніж ПР та БЮТ. Марченко чи Хрістов (керівник фракції ВО «Батьківщина», — Авт.) — різниці великої не було б. Радикалізм нашої позиції буде залежати від того, як будуть діяти наші керівники, які рішення виноситимуть. Соціалісти зобов’язалися відстоювати інтереси людей, наш лозунг такий, яким був перед виборами: «За соціальну справедливість, за чесну владу».
Керівник фракції партії «Сильна Україна» Віктор Шадчнєв розповів, що інші кандидатури керівного складу Полтавської обласної ради фракція не розглядала. Запропоновані кандидатури Івана Момота, Володимира Онищенка та Володимира Марченка «сильноукраїнців» влаштували, тому фракція голосувала за них. Своїх людей фракція не пропонувала, бо надто вже скромний результат партія отримала на місцевих виборах. Поки що фракція налаштована на конструктивну роботу в раді і ніяких опозиційних кроків не планує.
Іван Близнюк, один з двох представників «Нашої України»:
— Це не наша перемога. Але ми голосували за запропоновані кандидатури. Я знаю особисто Івана Момота, інших — з ними можна працювати.
Іван Федорович також зазначив, що єднатися з іншими фракціями ні він, ні його напарник Петро Ворона не збираються. Брати до себе Івана Панасенка — одинокого представника Української народної партії з колишнього помаранчевого табору — вони також намірів не мають, та й він чогось подібного не пропонував.
Керівник фракції ВО «Батьківщина» Дмитро Хрістов вважає, що кожний голосував так, як вважав за потрібне. Також він запевнив, що в його однопартійців вистачить сил і бажання протистояти рішенням, які, на його думку, можуть зашкодити інтересам полтавців. Так, він навів приклад, коли частину лісових угідь між трьома районами області депутати минулої каденції з Партії регіонів хотіли передати харків’янам, але БЮТівці врешті-решт переконали депкорпус цього не робити.
До речі, Дмитру Христову підходить визначення «вічний заступник». Він 11 років — заступник голови обласного осередку своєї політичної сили. Власне, міг би не гірше впоратися із обов’язками свого шефа Володимира Марченка на нинішній посаді.
Очільник фракції «Совість України» Олександр Залужний розповів, що тематика політики перед їхньою фракцією узагалі не стоїть, адже партія є регіональною і налаштована на вирішення конкретних задач. За словами пана Залужного, якщо щось «розумне та цікаве» у стінах облради будуть висувати політичні сили, які заявлять про свою опозиційність, то їхня фракція буде дослухатися до цього. Якщо ж щось подібне буде висувати партія влади, то підтримка буде такою ж.
На жаль, представникам фракції «Фронту Змін» нам додзвонитися не вдалося. Хоча розмова із ними, враховуючи останні події, могла б бути найцікавішою.