Із 150 осіб, які звернулися до лікарів в Полтави з приводу укусів кліщів, у двох виявили небезпечну хворобу Лайма.
Більшість кліщів – носії інфекційних хвороб. Найпоширеніша – бореліоз (хвороба Лайма). За статистикою наших інфекціоністів у 2016 році лише в Полтаві було 73 випадки бореліозу, загалом в області – 126. Найчастіше хворобу Лайма визначають у жителів Полтавського, Козельщинського, Новосанжарського, Шишацького районів. Але це, скоріше за все, говорить про те, що лікарі в інших районах погано діагностують хворобу.
У Полтавську обласну інфекційну клінічну лікарню цієї весни вже звернулося більше 150 полтавців, покусаних кліщами. У двох із них виявили бореліоз.
Прояви бореліозу
Крім хвороби Лайма кліщі переносять туляремію та енцефаліт. На щастя, у Полтавській області за 20 останніх років спеціалісти жодного разу не виявляли кліщовий енцефаліт – мабуть, найнебезпечнішу інфекцію з тих, які переносять ці паразити.
А останній випадок туляремії в нашій області трапився майже 20 років тому. Тим не менше, інфікованих тварин виявляють і сьогодні, переважно у північно-західних районах області (Лубенському, Оржицькому, Пирятинському, Гребінківському, Лохвицькому). Оскільки ж туляремія, окрім повітряного шляху, передається також через кров, то кліщі можуть заразити цієї хворобою і людей.
Саме зараз у кліщів - період активності. У липні-серпні їхній "голод" трохи ущухне, однак на повну відсутність паразитів у ці місяці сподіватися не варто. Наступний період активності кліщів очікується у вересні-жовтні.
Довідково. Хвороба Лайма (також відома як бореліоз, Лайм-бореліоз, системний кліщовий бореліоз) – це природно-осередкова інфекційна хвороба з групи бактеріальних зоонозів. Хворобу передають кліщі. Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.
Туляремія (кролина гарячка; біляча чума; мала чума; мишина хвороба) – гостра зоонозна природно-осередкова інфекційна хвороба з множинними шляхами зараження, яка перебігає з інтоксикацією, гарячкою, ураженням лімфатичних вузлів, шкіри, слизових оболонок, легенів.
На фото: кліщ, сидячи на високій травинці, готується до нападу на людину