Полтавська обласна рада підвела підсумки щорічного обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, який передбачає співфінансування з обласного бюджету та внесок громад (50/50).
Цього року на розгляд комісії найкращі проекти знову подали об’єднані територіальні громади, повідомляє Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Їхні заявки вирізнялися інноваційністю на фоні заявок РДА, районних рад та необ’єднаних сільрад, повідомляють у прес-центрі ініціативи “Децентралізація”.
ОТГ Полтавщини, які брали участь в конкурсі, традиційно намагаються залучити кошти на покращення і диспетчеризацію системи вуличного освітлення в старостинських округах (підтримано заявки «піонерів децентралізації» – Білоцерківської та Глобинської ОТГ).
Переможцем також став оригінальний проект «Увімкни світло – живи комфортно». За проектом, Омельницька ОТГ побудує сонячну електростанцію для потреб місцевого культурно-спортивного комплексу.
«Молодші» ОТГ прагнуть покращувати безпеку в громадах. Мачухівська та Ланнівська об’єднані територіальні громади будуть впроваджувати сучасну систему відеоспостереження. А дві об’єднані територіальні громади з Гадяцького району – Петрівсько-Роменська та Сергіївська – спільно будуватимуть Центр громадської безпеки.
Велику увагу приділяють ОТГ Полтавщини й екологічним питанням. Так, кілька громад будуть працювати над впровадженням сучасних систем поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ).
В проектах-переможцях передбачено впровадження та вдосконалення системи роботи з ТПВ, придбання та встановлення сміттєсортувальної лінії. Серед переможців у цьому напрямку – найбільша вітчизняна сільська ОТГ – Засульська (Лубенський район) – та одна з кращих селищних – Шишацька ОТГ. Оригінальні проекти на цю тему подали Козельщинська та Піщанська об’єднані територіальні громади.
Серед переможців також Чорнухинська громада, де перші вибори мають пройти вже наступного місяця.
Перемогла й доволі креативна заявка від Опішнянської громади у Зіньківському районі, яка також очікує виборів 23 грудня цього року. Тут хочуть реалізувати проект, який сприятиме розвитку туризму та підвищенню пожежної безпеки лісів. В столиці українського гончарства Опішні будуватимуть «Сторожову вежу».
«Цьогорічні проекти від ОТГ демонструють рівень стратегічного мислення керівників цих громад. Оригінальність та системність бачення вирізняють проекти об’єднаних територіальних громад від решти. Приємно, що серед переможців – як ОТГ, створені ще у 2015 році, так і ті, хто добровільно об’єднався не більше року тому», – говорить Ірина Балибіна, директор Полтавського ЦРМС.