Він був останнім із тих, хто вижив у мюнхенській авіакатастрофі
21 жовтня із британських новин стало відомо, що на 87-му році життя помер сер Боббі Чарльтон - один із найкращих гравців в історії футболу Англії. Головне його досягнення - тріумф на чемпіонаті світу 1966 року. Тоді збірна Англії у перший (і поки єдиний) раз у своїй історії підняла заповітний кубок над головою. Також сер Боббі вигравав «Золотий м'яч». У цьому матеріалі ми згадаємо кар’єру цього легендарного футболіста.
Лідер «малюків Басбі»
Боббі Чарльтон входив до групи футболістів МЮ, вихованих тренером - Меттом Басбі. Його «малюки» здобули всесвітню популярність не тільки через юний вік і талант, а й тому, що всі були вихованцями манкуніанського клубу. Як і зараз, у той час гранди частіше купували готових футболістів, а не вирощували з нуля.
У сезонах 1955/56 і 1956/57 «малюки Басбі» виграли чемпіонат Англії, коли їхній середній вік становив 21-22 роки, а сер Боббі вже в юному віці був справжнім лідером цієї команди.
Перемога на Чемпіонаті Світу
1966 року збірної Англії могло б і не бути у фіналі переможного Чемпіонату світу. Однак дубль Чарльтона у важкому і рівному півфіналі проти Португалії (2:1) подарував місцевим уболівальникам неповторні емоції. Потім була перемога над збірною ФРН (4:2) у фіналі й свято на вулицях всієї країни. Ця зустріч увійшла в історію назавжди, адже більше мундіаль англійці не вигравали. А Чарльтон, як один із головних творців цього успіху, завжди буде асоціюватися із тим тріумфом британського футболу.
Світове визнання та отримання на «Золотого м'яча»
Того ж 1966 року Чарльтон запалював не тільки як лідер збірної Англії. Тоді він був ключовим гравцем однієї з найсильніших команд планети на той момент - Манчестер Юнайтед. Тоді його визнали найкращим гравцем Європи й нагородили «Золотим м'ячем». Сер Боббі всього на один бал випередив легенду португальського футболу Ейсебіо.
Цікаво, що в наступних сезонах атакувальний півзахисник МЮ знову претендував на «Золотий м'яч», але щоразу не вистачало зовсім трохи. У 1967 році його обігнав угорець Флоріан Альберт, а в 1968 він поступився одноклубнику Джорджу Бесту, з яким вони ворогували впродовж усієї кар'єри. На початку 1970-х легенди манкуніанського клубу були настільки розсварені один з одним, що взагалі не розмовляли між собою.
Мюнхенська катастрофа
6 лютого 1958 року 20-річний Чарльтон, який був однією з головних надій англійського футболу, разом із МЮ повертався на батьківщину з виїзної гри в Белграді проти місцевої Црвени Звезди.
Літак почав розгін, але повністю відірватися від злітної смуги так і не зумів, протаранивши на всій швидкості загородження і врізавшись у будинок. Частина хвоста відвалилася, відлетівши в найближче дерево. Як з'ясувалося пізніше, у повітряного судна не було жодного шансу злетіти - наприкінці злітно-посадкової смуги скупчилася занадто велика кількість снігової рідини.
Унаслідок авіакатастрофи загинули 23 людини. Вижили тільки 20 пасажирів, з яких 9 - футболісти Манчестер Юнайтед. З усіх, хто вижив у катастрофі, до цих днів з нами залишався тільки сер Боббі Чарльтон.
Сера Боббі назавжди запам'ятають, як одну із найбільш значущих фігур в історії футболу. Його безпрецедентні досягнення, характер і вірність назавжди ввійдуть в історію Манчестер Юнайтед і англійського футболу.